Patryk Jaki prowadzi kampanię z Madrytu. Znowu mówi o metrze. "Da się szybko i tanio"

Patryk Jaki spotkał się w Madrycie z byłym burmistrzem tego miasta, Jose Marią Alvarezem del Manzanem. Tematem rozmów była budowa metra. Jaki podkreślał, że metro da się budować znacznie szybciej, bo były burmistrz Madrytu w ciągu jednej kadencji oddał do użytku aż 50 kilometrów podziemnej kolejki.

Podczas spotkania Patryka Jakiego z byłym burmistrzem Madrytu podkreślano, że stolica Hiszpanii może być wzorem dla Warszawy i przykładem na to, że metro da się wybudować "tanio i szybko".

- Madryt jest światowym liderem, jeśli chodzi o szybkość budowania kolei podziemnej. Jest tam w tej chwili około trzystu kilometrów metra i ponad 270 stacji - mówił Oliwer Kubicki, szef sztabu Patryka Jakiego.

Wybory samorządowe 2018. Patryk Jaki w Madrycie: "nie mówcie, że się nie da"

Podczas spotkania z dziennikarzami Patryk Jaki przedstawił Manzanę jako "legendarnego burmistrza Madrytu, który zasłynął rozbudową stolicy Hiszpanii".

- Podczas jednej kadencji otworzył 50 kilometrów nowej linii metra, a w Warszawie przez trzy kadencje kadencje powstało dziewięć linii metra - mówił Jaki podczas konferencji prasowej.

Jak dodał, budowa metra nie musi trwać tak długo, jak twierdzą dotychczasowe władze Warszawy.

- Można szybko, można tanio, więc nie mówcie, że się nie da - przekonywał Jaki.

Podczas spotkania z Patrykiem Jakim głos zabrał także były burmistrz Madrytu, którego słowa tłumaczyła obecna na konferencji prasowej tłumaczka.

- Budowa metra jest kosztowną inwestycją, ale przynosi wielkie korzyści. Transport na powierzchni bez dobrego metra jest bardzo utrudniony, jest prawie niemożliwy. Madryt znacznie lepiej działa dzięki budowie metra. Trzeba mieć tę hojność, żeby metro wybudować, niezależnie od tego jak bardzo trudne byłoby to działanie - mówił były burmistrz Madrytu.

Burmistrz Madrytu o budowie metra

Podczas spotkania Patryk Jaki poprosił burmistrza Madrytu o wypowiedź, jak szybko można budować metro.

- To wszystko zależy od budowy miasta, od podłoża i od źródeł finansowania. My mieliśmy finansowanie bardzo znaczne i przeprowadzaliśmy etapami, żeby za bardzo nie przeszkadzać naszym mieszkańcom - odpowiedział José María Álvarez del Manzano.

Jak dodał, budowa metra jest kosztowną i początkowo "niewygodną dla miasta" inwestycją, ale warto się jej podjąć. Przyznał również, że metro w Madrycie za jego kadencji było już dość rozbudowane.

- My je rozbudowywaliśmy dalej jak taką pajęczynę, bo centrum było już bardzo dobrze wybudowane - tłumaczył José María Álvarez del Manzano podczas konferencji Patryka Jakiego.

Patryk Jaki - plany na metro. Najpierw Sofia, teraz Madryt

Przypominamy, że w sierpniu tego roku Patryk Jaki odwiedził stolicę Bułgarii. Sofia miała być przykładem dla władz Warszawy, że da się znacznie szybciej budować kolejne linie metra. Aktywiści miejscy z Sofii zwracali wówczas uwagę, że tamtejsze metro powstało szybko, ale kosztem innych inwestycji. 

Więcej o:
Komentarze (182)
Wybory samorządowe 2018. Patryk Jaki prowadzi kampanię z Madrytu. Znowu mówi o metrze
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 43 razy 41

  "Budowa metra jest kosztowną inwestycją, ale przynosi wielkie korzyści." No dobrze, to dlaczego przez dziewięć lat nie płaciłeś podatków w Warszawie , a korzystałeś na krzywy ryj za darmo z wszystkiego co się da?

 • grundol1

  Oceniono 39 razy 37

  "Można szybko, można tanio, więc nie mówcie, że się nie da"

  Drogi ekspresowe i autostrady PIS też miał budować szybciej i taniej. Nie wyszło ani jedno ani drugie.

 • antropoid

  Oceniono 34 razy 32

  Na razie to tylko szybko i DROGO rządowy tabor po drogach rozwalacie, matoły skończone.

  I Polskę gdzie tylko się da.

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 30

  Kto ciebie Patryczku tak skrzywdził tą obsesją w temacie metra. Powiedz a pomszczę cię..

 • kitka1967

  Oceniono 24 razy 24

  Ale po co była tłumaczka skoro skończył tak prestiżowe studia w Hiszpanii ??

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 22 razy 22

  Opole czeka na wizytę swojego Wielkiego Syna. Ile linii metra rodzina Jakich wybudowała w Opolu?

 • remo29

  Oceniono 21 razy 21

  Niech się jeszcze chłopaczyna wybierze do Monako i powie, że w Warszawie też można zrobić wyścig F1.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX