Wybory 2018. Rafał Trzaskowski odpowiada Jakiemu i proponuje debatę przed drugą turą

- Nie wstydzę się Koalicji Obywatelskiej, walczy o najważniejsze dla nas wartości - powiedział Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy w ten sposób odpowiedział na apel Patryka Jakiego, by jak on, zrezygnował z członkostwa w partii.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że piątkową debatę telewizyjną wygrali warszawiacy, bo mogli usłyszeć, jakie są poglądy i programy wszystkich kandydatów. Jego zdaniem formuła debaty nie pozwoliła na to, żeby dokładnie zapoznać się z programami, dlatego już teraz zaproponował spotkanie przed drugą turą wyborów.

- Mam nadzieję, że w tej drugiej turze na pewno będę i spotkam się kandydatem, który do tej tury wejdzie - powiedział Trzaskowski. 

Rafał Trzaskowski dodał, że w ostatnim tygodniu kampanii, w czwartek, odbędzie się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Pytany przez dziennikarzy, czy tak, jak jego kontrkandydat Patryk Jaki - zrezygnuje z członkostwa w partii odpowiedział, że nie wstydzi się Koalicji Obywatelskiej, dlatego, że walczy ona o najważniejsze wartości.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, druga tura 4 listopada.