"Fakt" zapowiada rekonstrukcję rządu. Premier wyrzuci pięciu ministrów, w tym Szydło i Kempę?

Mateusz Morawiecki szykuje rekonstrukcję rządu - donosi sobotni "Fakt". Przed świętami, a najpóźniej na wiosnę, posadę miałoby stracić pięciu ministrów. Do doniesień odniósł się premier. Zaprzecza.

Wicepremier Beata Szydło, minister edukacji Anna Zalewska, minister bez teki Beata Kempa, szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk - to oni mieliby stracić stanowiska w ramach rekonstrukcji rządu, do której miałoby dojść po wyborach samorządowych - donosi "Fakt".

Rekonstrukcja rządu na święta? Mateusz Morawiecki zaprzecza

Wedle informacji dziennikarzy, zmiany Mateuszowi Morawieckiemu miał obiecać sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Miał postawić jednak jeden warunek: wygrane wybory samorządowe.

Dymisje miałyby zostać wytłumaczone kandydowaniem wymienianych ministrów do Parlamentu Europejskiego, jednak z tej piątki do tej pory mówiło się o miejscach na listach do PE tylko dla Beaty Kempy, Beaty Szydło i Anny Zalewskiej.

Sam premier zdążył już zaprzeczyć tej informacji podczas porannej rozmowy z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM. - To są kompletnie wyssane z palca informacje. Mamy stabilny rząd - powiedział premier. Gdy Krzysztof Ziemiec próbował dociskać Mateusza Morawieckiego, ten był wyraźnie zdenerwowany. - Oczywiście możemy tracić czas, naszą miłą poranną rozmowę na takie jałowe spekulacje, a w szczególności nieprawdziwe informacje - odpowiedział, zaś wymienionych przez "Fakt" ministrów nazwał "moimi wspaniałymi koleżankami i kolegami".

Co zrobić, by głosować poza miejscem zameldowania?

Więcej o:
Komentarze (235)
Rekonstrukcja rządu przed świętami? Głos zabrał Mateusz Morawiecki
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 62 razy 56

  Bez znaczenia. Ten rząd to antypolska banda przestępców i tak należy to traktować. Nie jest istotne , prawdę mówiąc, jaki jest skład personalny bandy - tak jak za komuny nie była istotne lista personalna członków ZOMO.
  To jest istotne tylko z jednego punktu widzenia: z punktu widzenia ew. odpowiedzialności karnej wtedy, gdy banda już straci władzę.

 • jxl82

  Oceniono 58 razy 50

  Najszybciej to przyjdzie samego Krzywoustego Zrekonstruować. Widmo handlu nieruchomościami na podstawione słupy, krąży niczym elektron-Ziobro wokół jądra Jarosława.

 • jedkow1979

  Oceniono 33 razy 29

  Pan Ziemiec zadał zbyt natarczywe pytanie jak na funkcjonariusza TVP i Pinokio się wściekł....

 • jxl82

  Oceniono 34 razy 28

  Uważaj Mateuszek po znowu coś wypłynie z taśm.

 • terazjakinick

  Oceniono 34 razy 26

  Rząd kiedy szefowała Szydło też był stabilny, doskonały, perfekcyjny, niezawodny, profesjonalny... i ogólnie to była "Dobra Zmiana".
  Teraz jak jest Morawiecki, nastąpiła "Dobra Zmiana+" :)
  Strach się bać co będzie dalej.... :D

 • js08836

  Oceniono 31 razy 25

  Szydło i Kempa powinny wylecieć z hukiem po aferze z przyznawanie premii, które się " należały ". Szydło, jest najbardziej perfidną, kłamliwą i zarozumiałą osobą zasiadającą w rządzie. Zesłać, ją na banicję do Brzeszcz. Kępę na torfowiska w zabagnione rejony Polski. A kto zrekonstruuje premiera ? Czy notoryczny kłamca ma moralne prawo być premierem ?

 • czechy11

  Oceniono 24 razy 20

  Słup Morawiecki usunie słupy. Wszyscy zamieszkają w mieszkaniach kupionych na słupy.

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 18

  Matousz i Błaszczak tylko potwierdzali wytyczne kaczora i przyjęli do zakutych łbów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX