Debata warszawska. Kandydaci na prezydenta klękają, mówią o raku i rzezi Woli. A Korwin-Mikke: Smogu nie ma

Wybory samorządowe 2018. Podczas debaty warszawskiej w studiu TVP można było usłyszeć wiele interesujących słów. Nie zawsze na temat. - W jednej chwili ktoś nam może powiedzieć, że mamy rozwiązane sznurowadło, a za chwilę możemy się dowiedzieć, że mamy raka - mówił np. Paweł Tanajno.

W piątek w studiu przy ul. Woronicza 17 odbywa się debata wszystkich 14 kandydatów na prezydenta Warszawy. Czasem politycy odpowiadają na zadane im przez przedstawicieli TVP, TVN i Polsatu pytania, czasem trochę mniej.

Krystyna Krzekotowska w pewnym momencie debaty wyszła przed pulpit, uklęknęła i mówiła, że tak czują się warszawiacy. W innym momencie uniosła ręce i zaczęła nawoływać: "Wstańcie, wstańcie! Wstańmy dumni warszawiacy!".

Do Patryka Jakiego rzuciła zaś: "Pospieszył się pan z deklaracją rezygnacji z partii. Może najpierw niech pana wybiorą. A może wybiorą mnie?". Na pytanie, czego w Warszawie jest za mało, odparła: "Miłości".

Janusz Korwin-Mikke: Nie ma smogu

Janusz Korwin-Mikke powiedział zaś, że... w Warszawie żadnego nie ma smogu. - Podobno w Krakowie jest smog. Sprawdziłem, krakowiacy żyją najdłużej w całej Polsce - dodał też.

A propos Marszu Równości Korwin-Mikke stwierdził: "Nie dopuszczę do marszu ani homoseksualistów, ani heteroseksualistów, ani onanistów, ani zoofilów". Dodał też coś o kozach. Prowadząca zwróciła mu uwagę, że to nie pora na takie tematy.

Paweł Tanajno: Sznurowadło i rak

Paweł Tanajno pytanie o Marsz zbył metaforą. - W jednej chwili ktoś nam może powiedzieć, że mamy rozwiązane sznurowadło, a za chwilę możemy się dowiedzieć, że mamy raka - stwierdził. Chodziło o to, że nie jest to dla niego ważna kwestia.

Kandydat KWW Odkorkujemy Warszawę co chwilę podkreśla też, że "warszawiacy są najlepsi". Rzucił to już podczas prezentacji.

W debacie biorą udział (kolejność w studio od lewej do prawej): Sławomir Antonik (KWW Bezpartyjni Samorządowcy), Jakub Stefaniak (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Rafał Trzaskowski (KKW Platforma Nowoczesna), Andrzej Rozenek (KKW SLD Lewica Razem), Marek Jakubiak (KWW Kukiz 15), Janusz Korwin-Mikke (KWW Wolność w Samorządzie), Patryk Jaki (KW Prawo i Sprawiedliwość), Justyna Glusman (KWW Miasto jest Nasze - Ruchy Miejskie), Piotr Ikonowicz (KW Wyborców Sprawiedliwości), Paweł Tanajno (KWW Odkorkujemy Warszawę), Jan Śpiewak (KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa), Krystyna Krzekotowska (KW Światowego Kongresu Polaków), Jan Potocki (KW II Rzeczpospolita Polska) oraz Jacek Wojciechowicz (KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa).

Rafał Trzaskowski: ja będę Asterixem, który pogoni złych Rzymian

Więcej o: