Debata warszawska. Jaki przyniósł do studia rezygnację z członkostwa w partii. Dla Trzaskowskiego też

Patryk Jaki zapowiedział podczas debaty warszawskiej, że jeżeli zostanie prezydentem Warszawy, zrezygnuje z bycia członkiem Solidarnej Polski. O podobną obietnicę zaapelował do głównego kontrkandydata - Rafała Trzaskowskiego.

Patryk Jaki, odpowiadając na pierwsze pytanie podczas debaty warszawskiej kandydatów na prezydenta stolicy, powiedział, że w przypadku wygranej zrezygnuje z członkostwa w Solidarnej Polsce.

Na dowód pokazał dokument z deklaracją rezygnacji (jeszcze niepodpisany). A po chwili w lewej ręce pokazał drugi - z rezygnacją z członkostwa w Platformie Obywatelskiej dla Rafała Trzaskowskiego. Ma to zapewnić "odpartyjnienie" samorządu. - Wiele osób mówi, że jeśli Trzaskowski zostanie prezydentem, będzie tylko "śpiącym królewiczem", za którym będzie stał układ Kierwińskiego i Gronkiewicz-Waltz - mówił Jaki.

"Patryk Jaki ofensywnie" - ocenił Michał Kolanko.

Wybory samorządowe 2018. Debata warszawska w studiu TVP

Debatę kandydatów na prezydenta Warszawy prowadzi wspólnie troje dziennikarzy: Edyta Lewandowska z TVP Info, Igor Sokołowski z TVN24 oraz Piotr Witwicki z Polsat News. Każdy zada po dwa pytania. Pierwsze zada przedstawiciel TVP, drugie TVN a trzecie Polsatu. Każdy z kandydatów będzie miał 45 sekund na odpowiedź oraz 30 sekund na ripostę. Będzie też czas na swobodną wypowiedź na koniec debaty.

W debacie bez publiczności biorą udział (kolejność w studio od lewej do prawej): Sławomir Antonik (KWW Bezpartyjni Samorządowcy), Jakub Stefaniak (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Rafał Trzaskowski (KKW Platforma Nowoczesna), Andrzej Rozenek (KKW SLD Lewica Razem), Marek Jakubiak (KWW Kukiz 15), Janusz Korwin-Mikke (KWW Wolność w Samorządzie), Patryk Jaki (KW Prawo i Sprawiedliwość), Justyna Glusman (KWW Miasto jest Nasze - Ruchy Miejskie), Piotr Ikonowicz (KW Wyborców Sprawiedliwości), Paweł Tanajno (KWW Odkorkujemy Warszawę), Jan Śpiewak (KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa), Krystyna Krzekotowska (KW Światowego Kongresu Polaków), Jan Potocki (KW II Rzeczpospolita Polska) oraz Jacek Wojciechowicz (KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa).

Rafał Trzaskowski: będę Asterixem i pogonię złych Rzymian

Więcej o:
Komentarze (121)
Debata warszawska. Jaki przyniósł do studia rezygnację z członkostwa w partii. Dla Trzaskowskiego też [WYBORY SAMORZĄDOWE 2018]
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 32 razy 26

  Jakie to ma znaczenia, Duda tez zrezygnowal z czlonkostwa w PIS-ie, i co z tego. To samo dotyczy PIS-podobnego Jakiego i tej calej SP.

 • komercyjny02

  Oceniono 28 razy 24

  Akurat tutaj Trzaskowski nie stracił języka w gębie i zareplikował: "Wstydzi się Pan swojej partii?"

 • miniorek

  Oceniono 23 razy 21

  Jaki... nieważne w jakim klubie lub partii będziesz czy nie będziesz. Nie nadajesz się. Zrozum to. Wracaj pod blok. Jesteś jaki jesteś.

 • radon13

  Oceniono 22 razy 20

  A Adrian tez wystapił z PIS a nastepnie nocą lamał Konstytucje na polecenie prezesa. Dziekuję nie skorzystam.

 • piotraa81

  Oceniono 23 razy 19

  Taa du*a też wpisał się z pisuaru...

 • obywatelkamania

  Oceniono 18 razy 16

  Odpartyjniony Jaki? Warszawiacy to kupią? Jeśli tak, to zasługują na chore marsze, barierki na Krakowskim, pomniki na każdym skwerze, spisiałą Stolicę.
  Nie dajcie się zwariować.

 • tomtg123

  Oceniono 16 razy 14

  Szczury uciekają z tonącego PiSu. Zero godności. Jaki zobaczył, że logo PiSu ciągnie go w dół, więc nagle próbuje udawać kogoś innego, niż jest od lat. Żałosne i kompromitujące. No i w sumie śmieszne.
  Trzaskowski nie ma tu problemu, najwyraźniej dla niego logo PO nie jest ciężarem, natomiast Jaki po prostu próbuje kłamać w żywe oczy. Jaki to zero - jak jego partyjny szef.

 • cezar85

  Oceniono 17 razy 13

  rezygnację z bycia kłamcą i idiotą też przyniósł?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX