Macierewicz: raport potwierdził, że Tu-154 rozpadł się w powietrzu. "Kłamał, nim to było modne"

Antoni Macierewicz stwierdził, że raport Rady Europy, który nakazuje Rosji zwrócić wrak tupolewa rozbitego pod Smoleńskiem, potwierdza, że samolot wybuchł w powietrzu. "Kłamał, zanim się stało to modne w PiS" - skomentował Tomasz Siemoniak.

Antoni Macierewicz skomentował rezolucję Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, która nakazała Rosji zwrot wraku Tu-154 rozbitego pod Smoleńskiem w 2010 r.

Raport Rady Europy ws. tragedii smoleńskiej przegłosowany! Podziękowania dla polskiej delegacji, przedstawicieli 46 państw oraz dla wszystkich, którzy pracowali na rzecz prawdy. Raport potwierdza stanowisko Polski, że samolot rozpadł się w powietrzu, wzywając Rosję do zwrotu wraku

- napisał były minister obrony narodowej na Twitterze.

Antoni Macierewicz o wraku tupolewa: Są ślady eksplozji

- Na wraku są ślady związane z rozrywaniem samolotu na skutek eksplozji, które nie mogą zostać zatarte - mówił polityk Polskiemu Radiu 24.

"To nie jest prawda - Raport Rady Europy nie potwierdza, że samolot rozpadł się w powietrzu" - napisał na Twitterze Maciej Sokołowski, unijny korespondent TVN24. Co zgryźliwie skomentował Tomasz Siemoniak, minister obrony w rządzie PO. "Macierewicz kłamał, zanim się stało to modne w PiS. #KłamaćJakMorawiecki" - zauważył.

W podobnym tonie wypowiedział się Maciej Lasek, który był członkiem komisji badającej katastrofę. "Rezolucja Rady Europy nie potwierdza, że samolot rozpadł się w powietrzu. Znowu Pan mówi nieprawdę i wprowadza opinię publiczną w błąd, panie pośle Macierewicz" - napisał.

Raport Rady Europy ws. katastrofy smoleńskiej. Co stwierdza?

Raport powstawał ponad cztery lata, w dokumencie znalazły się opinie ekspertów prawa międzynarodowego. Uznali oni, że zgodnie z konwencją chicagowską, wrak Tu-154M powinien być Polsce zwrócony.

W dokumencie zapisano również, że ma się to odbyć w ścisłej współpracy z polskimi ekspertami, by uniknąć niszczenia potencjalnego materiału dowodowego. Wezwano też Rosję do poszanowania miejsca katastrofy.

Rafał Trzaskowski: Jakby ktoś się obnosił z tym, że pochodzi z lepszej rodziny, to by zaraz dostał w tubę

Więcej o:
Komentarze (270)
Macierewicz: raport potwierdził, że Tu-154 rozpadł się w powietrzu
Zaloguj się
 • janunia6

  Oceniono 64 razy 64

  Ludzie głosujcie przed wyborami na wszystkich tylko nie PiS.
  Polemika z tym EWIDENTYM PiSowskim KRETYNEM jest bez sensu.
  Nie widzicie, że głosując na PiSowskich kandydatów , głosujecie na KRETYNÓW, którzy będą decydowali o waszy życiu?
  TO NAWIEDZENI WARIACI !!!
  Nie jestem zwolennikiem BEZJAJOWCA Schetyny ! Ten politruk to tragedia dla PO ale jaki mamy inny wybór? Nadzieja, że ktoś to ZERO zwane Schetyną usunie wreszcie z przywódctwa.

 • mer-llink

  Oceniono 52 razy 52

  Oczywiście, że katastrofa w Smoleńsku to był zamach!Samolot rozpadł sie w powietrzu, a jakże. (Tylko dlaczego nie rozpadł się na wys. 1o km, a 20 metrów poniżej gruntu?)
  NIkt nie ma wątpliwości co do zamachui!! I nigdy nie miał.
  To był zamach braci KAczyńskich zusammen z panem Macierewiczem na zdrowy rozsadek, na procedury i na normalne myslenie.

 • ziggybam

  Oceniono 40 razy 40

  A ten kretyn dalej swoje... jak reszta idiotów PiSowskich zresztą.

 • ks.pedofil

  Oceniono 36 razy 36

  Rozpadl sie na ziemi po tym jak Balbina zmusil brata alkoholika do ladowania. Miedzy nimi a Brevikiem nie ma duzej roznicy. No Brevik przynajmniej zna angieslki nie rosyjski.

 • pgar

  Oceniono 29 razy 29

  Kłamstwo Plus to nie jest moda, to podstawowy program PiS.

 • jxl82

  Oceniono 27 razy 27

  Przepraszam, ale w którym miejscu Raport potwierdza, że Tupolew się rozpadł w powietrzu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX