"Wiadomości" TVP bardzo chciały pokazać pustki na spotkaniu ze Schetyną. Aż pomyliły miasta

"Wiadomości" TVP chciały pokazać, jak niewielu mieszkańców Olkusza przyszło na spotkanie z liderem Koalicji Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną. By udowodnić tezę pokazano zdjęcie z garstką mieszkańców, ale nie Olkusza, a Trzebini. Szef programu przyznaje, że doszło do pomyłki.

W czwartek z mieszkańcami Olkusza spotkali się politycy Koalicji Obywatelskiej. Na spotkaniu obecni byli m.in. lider KO Grzegorz Schetyna i były minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

"Wiadomości" pomyliły Trzebinię z Olkuszem

Wizycie w Olkuszu swój materiał poświęciły "Wiadomości" TVP. Problem w tym, że jego autor, chcąc pokazać niską frekwencję na spotkaniu, nieco się rozpędził i widzowie zamiast rynku w Olkuszu zobaczyli uchwycony z lotu ptaka rynek w Trzebini. Schetyna był tam tego samego dnia. Na pomyłkę zwrócił uwagę jeden z użytkowników Twittera:

Szef "Wiadomości" komentuje pomyłkę. "Niezamierzony błąd"

Do sprawy odniósł się Jarosław Olechowski, szef "Wiadomości" TVP. Olechowski nazwał to "niezamierzonym błędem", usprawiedliwiając jednocześnie materiał z wpadką tym, że na obu spotkaniach pojawiło się niewielu mieszkańców. "Szanowni Państwo, wskutek niezamierzonego błędu w WiadomosciTVP fragment materiału o spotkaniu @Platforma_org w Olkuszu częściowo został zilustrowany zdjęciami z Trzebini. Jak widać na poniższych zdjęciach frekwencja na obu spotkaniach była podobna. Błąd został już poprawiony" - czytamy we wpisie Olechowskiego. 

Rafał Trzaskowski: Jakby ktoś się obnosił z tym, że pochodzi z lepszej rodziny, to by zaraz dostał w tubę

Więcej o: