PiS podświetla reprywatyzowane kamienice na czerwono. Szybka riposta Gronkiewicz-Waltz

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło kampanię "Tu Był Dom", pokazującej reprywatyzowane kamienice. Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiada. Spytała o budynki zwrócone na mocy decyzji polityków PiS, w tym samego Lecha Kaczyńskiego.

W środę w Warszawie kilka kamienic zostało oświetlonych na czerwono. Chodzi o akcję "To Był Dom" Prawa i Sprawiedliwości

Tu Był Dom - nowa akcja PiS

#TuByłDom to nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości. W jej ramach podświetlono na czerwono kilkanaście kamienic w Warszawie, które zostały zwrócone w trakcie dzikiej reprywatyzacji. Jak tłumaczył podczas konferencji Patryk Jaki wyróżniono budynki, które zostały przejęte "przez hulającą tutaj za czasów rządów PO mafię reprywatyzacyjną".

Zadajemy pytanie, jaka jest stawka tych wyborów? Czy będzie to władza, która gardziła człowiekiem, jak na przykład tu w Warszawie

- napisali politycy na Twitterze PiS.

Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, dodawał: "Chcemy uczciwej Warszawy".

Gronkiewicz-Waltz: Lech Kaczyński też reprywatyzował

Na akcję PiS "Tu Był Dom" błyskawicznie zareagowała obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz

Na swoim oficjalnym Twitterze przypomniała, że za decyzję zwrotu kamienic z lokatorami odpowiedzialni są również politycy PiS. W tym sam Lech Kaczyński, który w latach latach 2002-2005 był prezydentem Warszawy. 

Czy Pan Jaki będzie podświetlał na czerwono także kamienice z lokatorami zwrócone na mocy decyzji podpisanych osobiście przez Lecha Kaczyńskiego?

- zapytała Gronkiewicz Waltz.

Opublikowała również mapę, na której widać kilkanaście budynków mieszkalnych. Wszystkie zostały przekazane nowym właścicielom razem z mieszkańcami i na wszystkich decyzjach widnieje podpis Lecha Kaczyńskiego. Kępna 15, Francuska 12A, Grochowska 325/327, Ludowa 9 - wymienia adresy obecna prezydent Warszawy. 

Adresy te nie są eksponowane przez władze PiS i Patryka Jakiego, na ich listach pojawiają się tylko kamienice reprywatyzowane w czasach rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. 

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: