Wybory samorządowe 2018. Dziś debata kandydatów na prezydenta Warszawy. Gdzie i o której oglądać?

Wybory samorządowe 2018. Dziś o godzinie 20.30 w siedzibie TVP przy ulicy Woronicza rozpocznie się debata wszystkich 14 kandydatów na prezydenta Warszawy. W ciągu 90 minut pretendenci do fotela prezydenta stolicy będą musieli odpowiedź na sześć pytań.

Wybory samorządowe 2018. Debatę kandydatów na prezydenta Warszawy poprowadzi wspólnie troje dziennikarzy: Edyta Lewandowska z TVP Info, Igor Sokołowski z TVN24 oraz Piotr Witwicki z Polsat News - wyjaśnia Paweł Gajewski, pełnomocnik Zarządu TVP do spraw wyborów. Każdy zada po dwa pytania. Pierwsze zada przedstawiciel TVP, drugie TVN a trzecie Polsatu. Każdy z kandydatów będzie miał 45 sekund na odpowiedź oraz 30 sekund na ripostę. Będzie też czas na swobodną wypowiedź na koniec debaty.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe Warszawa - w debacie Patryk Jaki jako ostatni

O kolejności zadawania pytań zadecydowało losowanie. Podobnie jest w przypadku odpowiedzi. Tej, jako pierwszy udzieli Jan Potocki z komitetu wyborczego II Rzeczpospolita Polska. Kolejność udzielania odpowiedzi na każde z pytań jest inna. Serię odpowiedzi zakończy kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki, który jako czternasty będzie odpowiadał na ostatnie pytanie.

Gajewski dodaje, że kandydaci nie wiedzą, jakie pytania padną podczas debaty. - Pytania ustalają dziennikarze. Nawet oni między sobą nie będą znali treści tych pytań, więc będą musieli przygotować się na większą ilość pytań do kandydatów - mówi pełnomocnik Zarządu TVP do spraw wyborów.

Debata kandydatów w TVP, TVN24 i Polsat News 

TVP jest producentem sygnału, a pozostali nadawcy, czyli TVN24 i Polsat News będą transmitować debatę. Gajewski przyznaje, że organizacja debaty dla 14 kandydatów jest olbrzymim przedsięwzięciem logistycznym. - To jest wyzwanie dla Telewizji Polskiej, chociaż powiem szczerze, że to nie jest pierwsza debata, którą organizujemy. Samych osób - przedstawicieli komitetów wraz z kandydatami będzie 84 - wyjaśnia.

Kandydaci na prezydenta Warszawy. Kto weźmie udział w debacie?

W debacie wezmą udział (kolejność w studio od lewej do prawej): Sławomir Antonik (KWW Bezpartyjni Samorządowcy), Jakub Stefaniak (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Rafał Trzaskowski (KKW Platforma Nowoczesna), Andrzej Rozenek (KKW SLD Lewica Razem), Marek Jakubiak (KWW Kukiz 15), Janusz Korwin-Mikke (KWW Wolność w Samorządzie), Patryk Jaki (KW Prawo i Sprawiedliwość), Justyna Glusman (KWW Miasto jest Nasze - Ruchy Miejskie), Piotr Ikonowicz (KW Wyborców Sprawiedliwości), Paweł Tanajno (KWW Odkorkujemy Warszawę), Jan Śpiewak (KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa), Krystyna Krzekotowska (KW Światowego Kongresu Polaków), Jan Potocki (KW II Rzeczpospolita Polska) oraz Jacek Wojciechowicz (KWW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa).

Debata odbędzie się bez udziału publiczności.