Zbigniew Ziobro starł się z protestującymi. Miał krzyczeć: "Wszyscy będziecie siedzieć!"

- Nie jesteście nadzwyczajna kasta, będziecie siedzieć - miał krzyczeć Zbigniew Ziobro do manifestujących przeciwko niemu. Na nagraniu widać, jak prokurator generalny pokrzykuje do zebranych.

Zbigniew Ziobro odwiedził Kielce, gdzie przedstawiał kandydatów na radnych miejskich. Czekali na niego przeciwnicy reformy wymiaru sprawiedliwości, którzy krzyczeli: "Konstytucja!", "Wolne sądy!" i "Będziesz siedział!" - relacjonuje kielecka "Gazeta Wyborcza". Zwolennicy odpowiadali skandując nazwisko prokuratora generalnego i wykrzykując do manifestujących: "Czarne owce!". 

Jak informują uczestnicy pikiety, gdy Ziobro wsiadał do limuzyny, doszło do incydentu. Minister sam zaczął krzyczeć do protestujących. Na nagraniu widać, że mija drzwi auta i - przesuwając policjantów - idzie w stronę zebranych, krzycząc i żywo gestykulując. Nie słychać jednak słów Ziobry. 

"Przed odjazdem krzyknął do nas: Nie jesteście nadzwyczajna kasta, będziecie siedzieć" - napisała na Facebooku Małgorzata Marenin, kandydatka SLD do rady miasta oraz działaczka ruchów lewicowych i feministycznych.

Marenin powtórzyła to w rozmowie z serwisem Nasze Miasto, gdzie poinformowała również, że została uderzona w twarz przez jednego ze zwolenników Ziobry. Na miejsce została wezwana policja, a mężczyzna miał zostać spisany. 

Z kolei Krzysztof Sławiński, członek zarządu Platformy Obywatelskiej w Kielcach, napisał na Twitterze, że Ziobro miał krzyczeć: "Nie jesteście nadzwyczajną kastą, wszyscy będziecie siedzieć!".

Ziobro zablokował konkluzję ws. praw podstawowych

Jak informowaliśmy wcześniej, Zbigniew Ziobro zdecydował o zawetowaniu konkluzji Rady Unii Europejskiej w sprawie stosowania Karty Praw Podstawowych UE. Oznacza to, że nie zostanie ona przyjęta, ponieważ wymaga to jednomyślności - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Polska miała domagać się wykreślenia proponowanych sformułowań dotyczących społeczności LGBT. Samo ministerstwo uzasadniając powody weta napisało w rozesłanym oświadczeniu, że w dokumencie zabrakło zapisu o prześladowaniach na tle religijnym, których ofiarami padają m.in. polscy katolicy

Więcej o:
Komentarze (654)
Zbigniew Ziobro starł się z protestującymi. Miał krzyczeć: "Wszyscy będziecie siedzieć!"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 258 razy 240

  Dostał Zbyszek wypieków, różowiutki jak świnka. Czyli musiał się nieźle wnerwić. Od trzech lat daleko od ludzi, limuzyny i pokoje ministerialne to zapomniał, że inni oprócz klakierów w Polsce istnieją.

 • jurek53krk

  Oceniono 192 razy 184

  Pan Zbyszek gęsto otoczony ochroniarzami i policjantami poczuł się mocny ....w gębie. Wielkich sukcesów nie odnotował. Żadnej poprawy w ministerstwie sprawiedliwości nie widać, poza otaczaniem się swoimi kolesiami i koleżankami oraz rozdawnictwem kierowniczych stanowisk.

 • student_zebrak

  Oceniono 155 razy 147

  jedna podskakuje w NY, inny pyszczy do protestujacych w Kielcach, trzech ma schadzke w limuzynie. Wesoly dzien nam dzisiaj nastal...
  Degrengolada, zyciowe ofiary dorwaly sie do wladzy. Albo je ktos tam postawil.

 • edekedek73

  Oceniono 156 razy 146

  Posmiewisko akademika, Zbynio. Ofiara losu, której wydaje się że jest samcem alfa. Co za żenada...

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 134 razy 124

  Brawo dla ludzi, którzy walczą z reżimem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX