Marsz niepodleg這軼i 2018 z by造mi premierami i prezydentami? Rzecznik Dudy odpowiada

- Nie jest wykluczone, 瞠 Andrzej Duda zaprosi wszystkich by造ch prezydent闚 i premier闚 na wsp鏊ny marsz z okazji stulecia odzyskania niepodleg這軼i - powiedzia rzecznik prezydenta B豉瞠j Spychalski.

Gość radiowej Trójki powiedział, że Andrzej Duda już kilka razy apelował do wszystkich o wspólne świętowanie podczas tegorocznego marszu niepodległości.
- Jeżeli pada zaproszenie z ust prezydenta, wyrażone kilkukrotnie, żebyśmy wszyscy poszli w jednym marszu, to zaproszenie jest do wszystkich, także do tych, którzy pełnili bardzo ważne funkcje w naszym państwie - powiedział rzecznik prezydenta. Błażej Spychalski dopytywany, czy zaproszenia do byłych premier闚 i prezydentów zostaną skierowane na piśmie, dodał, że nie jest to wykluczone.

O wspólne świętowanie apelował też premier Mateusz Morawiecki oraz szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk. 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Gliński: Zapraszam wszystkich na otwarty koncert

Z kolei Piotr Gliński w rozmowie z Robertem Mazurkiem RMF FM uchylił rąbka tajemnicy odnośnie obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Zapraszam wszystkich na otwarty koncert, który odbędzie się 10 listopada wieczorem na Stadionie Narodowym. Zagra wiele osób, m.in.. Jan Pietrzak, Maryla Rodowicz, Aleksandra Kurzak czy Natalia Szroeder (...) To będą piosenki i pieśni polskie od XVIII wieku do czasów współczesnych, będzie więc też Czesław Niemen i "Biały krzyż" Krzysztofa Klenczona

- powiedział wicepremier.

Minister kultury nie odpowiedział jednak na pytanie, kto znajdzie się wśród zaproszonych gości. - To pytanie do kancelarii prezydenta. 11 listopada będą obchody ogólnoeuropejskie w związku z tym, że to jest rocznica ważna dla całego świata. Niewykluczone, że 11 listopada wieczorem pan prezydent będzie w Londynie - dodał Gliński, po czym rozłożył ręce.

- Wyobraża pan sobie wspólny marsz z Donaldem Tuskiem, Robertem Biedroniem, Joanną Scheuring-Wielgus? - zapytał Mazurek.

- Wyobrażam sobie. Jeżeli to będzie duży marsz, to politycy będą tam mniej istotni niż uczestnicy. I zapraszamy najprawdopodobniej, to znaczy ja zapraszam wszystkich, bo taka jest koncepcja marszu, że wszyscy mają prawo w nim pójść. W tej chwili trwają ustalenia z organizatorami marszu, bo jak wiemy od wielu lat konkretne środowiska organizują ten marsz, (czyli - red.) środowisko narodowe, ale nie to skrajnie narodowe, tylko narodowe racjonalne - stwierdził wicepremier.

- Chcemy, żeby ten marsz nie kojarzył się z jakimiś ekscesami. Kiedyś były prowokacje, (były też - red.) bardzo silne sugestie, że te prowokacje były organizowane przez ówczesne polskie służby. Mam nadzieję, że to nieprawda. Natomiast nie chcemy żadnych prowokacji ani radykalnych zachowań - powiedział minister kultury. Na pytanie, czy poszedłby w marszu z każdym, Gliński odpowiedział, że "prawdopodobnie tak".

Wi璚ej o:
Komentarze (89)
Marsz niepodleg這軼i 2018. Andrzej Duda zaprosi poprzednik闚 i by造ch premier闚?
Zaloguj si
 • kemor234

  Oceniono 25 razy 19

  B璠zie Pietrzak ? To super. Frekwencja zapewniona.
  50% widowni to policja, pozosta貫 to ludzie z 豉panki.

 • pisus.syfilisus

  Oceniono 21 razy 17

  Gli雟ki - "Zagra wiele os鏏, m.in.. Jan Pietrzak" ..
  Seriously? To nie id.

 • mcguirre

  Oceniono 18 razy 16

  To Gli雟ki jeszcze na stanowisku ? Po przekr璚ie z fundacj Czartoryskich powinien zaszy si gdzie na ko鎍u 鈍iata...

 • mejerewa

  Oceniono 23 razy 15

  Powinien by zakazany ze wzgl璠u na bezpiecze雟two. Wiadomo, 瞠 b璠 narodowcy z racami i faszy軼i. Skoro zakazuje si radosnej parady r闚no軼i w Lublinie ze wzgl璠闚 bezpiecze雟twa.

 • kemor234

  Oceniono 16 razy 12

  Z tym Pietrzakiem to przegi掖. M這dzi mog nie zna.
  M鏬 powiedzie "menda i kacap".

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 11

  Wg mnie, na ten w豉郾ie - tegoroczny marsz niepodleg這軼i powinna ruszy ca豉 Polska, 38 - 40
  milion 闚 ludzi, m這dzie篡, dzieci, w kuszulkach z napisami:

  • KONSTYTUCJA
  • PRAWORZD、O汎
  • TR JW xDZA
  • WOLNE OD POLITYK紟 S.OWNICTWO
  • WOLNE MEDIA
  • DEMOKRACJA

 • tadjan

  Oceniono 15 razy 11

  dure pa豉cowy..... najpierw obra瘸, a potem zaprasza.

 • dziecko.marca

  Oceniono 19 razy 11

  安ie
  ckie
  pa
  stwo!

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX