Biedroń u Rachonia w TVP Info: zaburzyłem interesy grup partyjnych i stałem się wrogiem liberalnych mediów

- Kiedy zaburzyłem interesy pewnych grup partyjnych, stałem się wrogiem liberalnych mediów - mówił w TVP Info Robert Biedroń, prezydent Słupska. Gość Michała Rachonia dodał: Kuriozalne jest to, że spotykam się u pana w programie, a nie np. u Tomasza Lisa, który robi taką samą okładkę jak "Sieci".

Prezydent Słupska Robert Biedroń był gościem Michała Rachonia w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info.

W rozmowie pojawiły się wątek Romana Smogorzewskiego, prezydenta Legionowa i byłego już członka PO, który zasłynął niedawno niewybrednymi komentarzami pod adresem własnych kandydatów na radnych.

Robert Biedroń o ataku na prezydenta Legionowa: Fałszywa moralność

- Boję się, że to jest fałszywa moralność - mówił Biedroń w TVP Info. - Nadarzyła się okazja, żeby walnąć w Platformę - słusznie - to wykorzystujemy ją, żeby w nią walić - oceniał. Ale, jak dodawał, niskie standardy to "cała klasa polityczna".

Prezydent Słupska chwalił dwukadencyjność burmistrzów i prezydentów miast wprowadzoną w ramach reformy samorządowej.

Robert Biedroń w TVP Info: Kiedy zaburzyłem interesy pewnych grup partyjnych, stałem się wrogiem

Rachoń przypomniał słowa Sławomira Neumanna, który poradził Biedroniowi, żeby dołączył do PO zamiast tworzyć własną siłę polityczną. - Ataki Biedronia to niespełniona miłość - twierdził przewodniczący klubu PO.

Ja byłem lubiany przez media liberalne i zbliżone do PO w momencie, kiedy byłem takim miłym, uśmiechniętym prezydentem, który jeździł sobie na rowerku, popijał wodę z kranu, nie mieszał się do ogólnopolskiej polityki, można się było nim pochwalić, że taki progresywny i fajny otwarty gej w Polsce, wybraliśmy sobie takiego

- opowiadał polityk.

Ale kiedy zaburzyłem ten porządek, interesy pewnych grup partyjnych, to stałem się wrogiem. Tego kompletnie nie rozumiem. Ja wspieram demokrację, jestem sojusznikiem wszystkich sił prodemokratycznych. Kuriozalne jest to, że spotykam się u pana w programie, a nie np. u Tomasza Lisa, który robi taką samą okładkę jak "Sieci"

- dodawał prezydent. Biedroń skrytykował też materiał "Newsweeka" o jego rządach w Słupsku, który nazwał "nierzetelnym".

Rafał Trzaskowski: Jakby ktoś się obnosił z tym, że pochodzi z lepszej rodziny, to by zaraz dostał w tubę

Więcej o: