Biedroń u Rachonia w TVP Info: zaburzyłem interesy grup partyjnych i stałem się wrogiem liberalnych mediów

- Kiedy zaburzyłem interesy pewnych grup partyjnych, stałem się wrogiem liberalnych mediów - mówił w TVP Info Robert Biedroń, prezydent Słupska. Gość Michała Rachonia dodał: Kuriozalne jest to, że spotykam się u pana w programie, a nie np. u Tomasza Lisa, który robi taką samą okładkę jak "Sieci".

Prezydent Słupska Robert Biedroń był gościem Michała Rachonia w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info.

W rozmowie pojawiły się wątek Romana Smogorzewskiego, prezydenta Legionowa i byłego już członka PO, który zasłynął niedawno niewybrednymi komentarzami pod adresem własnych kandydatów na radnych.

Robert Biedroń o ataku na prezydenta Legionowa: Fałszywa moralność

- Boję się, że to jest fałszywa moralność - mówił Biedroń w TVP Info. - Nadarzyła się okazja, żeby walnąć w Platformę - słusznie - to wykorzystujemy ją, żeby w nią walić - oceniał. Ale, jak dodawał, niskie standardy to "cała klasa polityczna".

Prezydent Słupska chwalił dwukadencyjność burmistrzów i prezydentów miast wprowadzoną w ramach reformy samorządowej.

Robert Biedroń w TVP Info: Kiedy zaburzyłem interesy pewnych grup partyjnych, stałem się wrogiem

Rachoń przypomniał słowa Sławomira Neumanna, który poradził Biedroniowi, żeby dołączył do PO zamiast tworzyć własną siłę polityczną. - Ataki Biedronia to niespełniona miłość - twierdził przewodniczący klubu PO.

Ja byłem lubiany przez media liberalne i zbliżone do PO w momencie, kiedy byłem takim miłym, uśmiechniętym prezydentem, który jeździł sobie na rowerku, popijał wodę z kranu, nie mieszał się do ogólnopolskiej polityki, można się było nim pochwalić, że taki progresywny i fajny otwarty gej w Polsce, wybraliśmy sobie takiego

- opowiadał polityk.

Ale kiedy zaburzyłem ten porządek, interesy pewnych grup partyjnych, to stałem się wrogiem. Tego kompletnie nie rozumiem. Ja wspieram demokrację, jestem sojusznikiem wszystkich sił prodemokratycznych. Kuriozalne jest to, że spotykam się u pana w programie, a nie np. u Tomasza Lisa, który robi taką samą okładkę jak "Sieci"

- dodawał prezydent. Biedroń skrytykował też materiał "Newsweeka" o jego rządach w Słupsku, który nazwał "nierzetelnym".

Rafał Trzaskowski: Jakby ktoś się obnosił z tym, że pochodzi z lepszej rodziny, to by zaraz dostał w tubę

Więcej o:
Komentarze (123)
Biedroń u Rachonia w TVP Info: zaburzyłem interesy pewnych grup partyjnych i stałem się wrogiem liberalnych mediów
Zaloguj się
 • gragos

  Oceniono 18 razy 16

  Panie Biedroń, wystawił Pan mój szacunek i sympatię d Pana na wieeelką próbę. Bo o ile przyznaję Panu wiele racji w ocenie zachowania tzw. środowisk liberalnych i mediów, o tyle nie mogę pojąć, że za ścianę płaczu wybrał Pan sobie program niejakiego Rachonia.

 • net_friend

  Oceniono 16 razy 12

  Rozumiem awers do współczesnego podziału Polski na Tutsi i Hutu, ale deklarując poparcie dla demokracji nie idzie się do TVP? To tak jakby entuzjasta Slow Food najadł się w McDonald's i udzielił wywiadu o zdrowym żywieniu.

 • grundol1

  Oceniono 38 razy 10

  To jest szczera prawda. Dla PO tka samo jak dla PIS od demokracji ważniejsze jest, żeby nasi rządzili.

 • kac

  Oceniono 23 razy 7

  Takie czasy, dzisiaj nawet w mediach "liberalnych" samo bycie gejem to za mało...

 • polak66maly

  Oceniono 10 razy 6

  no i wylazl z niego zalosny dupek.

 • pysio62

  Oceniono 16 razy 6

  W tej chwili jest najwazniejsze odsuniecie od wladzy Kaczynskiego i PIS. Ordynacja wyborcza preferuje duze partie czy koalicje. Opozycja demokratyczna musi isc do wyborow w jednej wielkiej koalicji, albow dwoch koalicjach, centroprawicowej i centrolewicowej. Ewntualnie SLD jako partia, i Biedron i Zandberg, Partia Razem, ale tez jako partia, nie koalicja, ale czy to jest mozliwe. Nalezy sie obawiac, ze to co robi Biedron jest rozbijaniem opozycji, i Biedron, tak jak wczesniej Zandberg i Partia Razem, bedzie robil za pozytecznego idiote kaczynskiego i PIS-u, wywiad w TVP pokazuje, ze to idzie w tym kierunku, tutaj nie ma mowy o przypadku.

 • pivit

  Oceniono 24 razy 6

  Media liberalne (i ich czytelnicy) przestali Pana lubić wtedy gdy wybiła Panu do głowy woda sodowa. Aby wygrać z PiSem trzeba (przynajmniej ten jeden raz) stworzyć front JEDNOLITY a Pańskie zachowanie zdecydowanie ten front rozbija. Naprawdę nie widzi Pan sondaży, nie zna Pan ordynacji d'Hondta, korzystnej dla dużych ugrupowań? Nie wierzę. Znaczy sodówa.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 5 razy 5

  może dlatego nie spotkał się w TVP u Lisa tylko u Rachonia, bo Lis tam już od dawna nie pracuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX