Powołanie sędziów SN bez mediów, ale wPolityce.pl ma swoje zdjęcia. Rzecznik Dudy: Sprawdzę

Media miały nie mieć wstępu na dzisiejsze powołanie sędziów Sądu Najwyższego. Jednak dziennikarze zwrócili uwagę, że portal wPolityce.pl miał tam najwidoczniej fotografa. Rzecznik prezydenta zapowiedział, że sprawę "sprawdzi".

Prezydent Andrzej Duda powołał dziś nowych sędziów do trzech izb Sądu Najwyższego. Na tej uroczystości zabrakło jednak mediów, co wytknęli później dziennikarze. Podczas konferencji prasowej rzecznika prezydenta i wiceszefa Kancelarii Prezydenta RP reporter RMF FM zapytał:

Rano dostaliśmy od państwa wiadomość, że nie możemy dostać się na tę uroczystość. Tymczasem widzę, w tym momencie, że portal wPolityce.pl ewidentnie miał tam swojego fotografa, ponieważ publikuje zdjęcia swojego autorstwa. Jak to jest możliwe, że jedne media wchodzą, a inne nie wchodzą na ceremonię?

Na pytanie odpowiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, który zaczął od przypomnienia, że "taka jest tradycja", czyli że media nie pojawiają się zazwyczaj na tego typu wydarzeniach. - Nie wiem, jeżeli chodzi o wPolityce, proszę mi wybaczyć. Sprawdzę, nie jestem w stanie w tej chwili odpowiedzieć - doprecyzował.

Rafał Trzaskowski: będę Asterixem i pogonię złych Rzymian