Wybory samorządowe 2018 Gdańsk. Płażyński przegrał proces z Adamowiczem. Musi przeprosić

Sąd Apelacyjny w Gdańsku, działając w trybie wyborczym, zakazał Kacprowi Płażyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Nakazał mu też zamieszczenie sprostowań i przeprosiny.

Kacper Płażyński, kandydat PiS na stanowisko prezydenta Gdańska w wyborach samorządowych 2018 r. musi przeprosić obecnie urzędującego prezydenta Pawła Adamowicza - informuje trójmiejska "Gazeta Wyborcza". Sąd Apelacyjny w Gdańsku zakazał mu też rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Adamowicza.

Wybory samorządowe 2018. Kacper Płażyński musi przeprosić Pawła Adamowicza

Obecny prezydent miasta domagał się sprostowania i przeprosin za pięć wypowiedzi Płażyńskiego, odnoszących się do zamiaru budowy linii tramwajowej i przedszkoli w Gdańsku. W piątek Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił jego wniosek w całości.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Adamowicz wniósł zażalenie do sądu apelacyjnego, który w poniedziałek nakazał Płażyńskiemu przeprosić pisemnie polityka i zamieścić sprostowania na antenie i stronie Radia Gdańsk oraz na portalu trojmiasto.pl.

Wybory samorządowe Gdańsk. Paweł Adamowicz: Kacprze Płażyński, nie kłam

Kandydat PiS nie może też mówić, że "linia tramwajowa łącząca Gdańsk Północ z Gdańskiem Południe, którą chciałby zrealizować Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie zakłada doprowadzenia linii do dworca PKP we Wrzeszczu" i "prezydent Gdańska Paweł Adamowicz buduje w Gdańsku przedszkola przewidziane dla około trzystu, czterystu dzieci".

- Kacprze Płażyński, nie mów nieprawdy, kieruj się tylko prawdą, nie kłam - mówił cytowany przez "Wyborczą" Adamowicz. - Przeproś gdańszczan i do końca kampanii oraz później posługuj się prawdą. Nazwisko, które nosisz zobowiązuje cię do tego - dodał.

Kacper Płażyński jest synem Macieja Płażyńskiego

Kacper jest najmłodszym synem zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem Macieja Płażyńskiego - jednego z założycieli PO, marszałka Sejmu, posła i wojewody gdańskiego.

Orzeczenie sądu jest prawomocne.

Rafał Trzaskowski: Jakby ktoś się obnosił z tym, że pochodzi z lepszej rodziny, to by zaraz dostał w tubę

Więcej o: