Laweta z reklamą Jakiego pod ratuszem. "Nielegalnie zajęła miejsca parkingowe"

Wybory samorządowe 2018 Warszawa. Laweta z billboardem reklamowym Patryka Jakiego nielegalnie zajmowała miejsca parkingowe - poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przypomniała też, że niedawno Patryk Jaki podczas konferencji prasowej "martwił się" o brak miejsc parkingowych w Warszawie.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz zamieściła na swoim Facebooku zdjęcie lawety z billboardem reklamowym Patryka Jakiego (z hasłem "Ambitna i uczciwa Warszawa. Patryk Jaki"). Poinformowała, że laweta kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy nielegalnie zajmowała miejsca parkingowe pod warszawskim ratuszem.

"Skoro Pan Jaki tak się martwi o miejsca parkingowe dla mieszkańców, to dlaczego sam nielegalnie zajmuje te miejsca swoimi lawetami?" - napisała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Odniosła się tym samym do słów Patryka Jakiego, który podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych mówił, że w Warszawie brakuje miejsc parkingowych. Zapowiedział też zlikwidowanie słupków dzielących chodniki od jezdni

- Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, to rozpocznę prawdziwą politykę parkingową i odsłupkuję Warszawę - mówił Jaki. 

Czytaj więcej: "Frog" nie stawił się na przesłuchaniu. Wcześniej jeździł bez uprawnień

Wybory samorządowe 2018. Laweta z reklamą Patryka Jakiego pod ratuszem

Jak informuje Tvnwarszawa, nielegalnie zaparkowanych lawet z billboardem reklamowym Patryka Jakiego jest więcej. Oprócz placu Bankowego jedna z lawet miała także parkować w okolicy placu Konstytucji. Są zaparkowane na miejscach postojowych dla samochodów osobowych w strefie płatnego parkowania.

W komentarzach pod wpisem Hanny Gronkiewicz-Waltz pojawiły się pytania, czy laweta została już odholowana przez Zarząd Dróg Miejskich.

"Dlaczego nie są odholowane?", "ZDM umowa ręce?" - pisali komentujący. 

Jak się okazuje, ZDM nie ma uprawnień do usunięcia lawety. Zgodnie z Kodeksem wyborczym może to zrobić jedynie policja lub straż miejska. ZDM poinformował już te służby o możliwości popełnienia wykroczenia przez komitet wyborczy Patryka Jakiego. 

Sprawę nielegalnie zaparkowanych lawet skomentował rzecznik sztabu Patryka Jakiego, Jacek Ozdoba.

- Wyjaśniamy tę sytuację, ale pragnę zauważyć, że bezpośrednio za to nie odpowiadamy. Mamy zewnętrzną firmę, która za takie rzeczy odpowiada - tłumaczył w rozmowie z Tvnwarszawa.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o:
Komentarze (102)
Wybory samorządowe 2018. Laweta z reklamą Jakiego nielegalnie zajęła miejsca parkingowe
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 30

  Skoro nawet nie potrafi Patryk zatrudnić firmy, która przestrzega prawa w zakresie parkowania paru śmierdzących lawet to jak chce zarządzać dwumilionową metropolią?

 • bog43

  Oceniono 19 razy 15

  wybierając " cokolwiek " co startuje pod szyldem szajki pisowskiej , zawsze wybierasz , miłościwie panującego nam nieroba Kaczyńskiego . Kto tego nie widzi to brak mu minimum wyobraźni .

 • droch

  Oceniono 15 razy 13

  Po co nam prezydent Jaki, skoro wszystkim i tak będzie zajmować się "firma zewnętrzna"?

 • vito60

  Oceniono 13 razy 13

  ,,My za to nie odpowiadamy", stała śpiewka nijakich. A to firma zewnętrzna, a to administrator strony internetowej. Nie daj buk, Jaki zostanie prezydentem i będzie mówił ,,Ja za to ten syf w Warszawie nie odpowiadam."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX