Wybory 2018. Rafał Trzaskowski pewny wygranej. "Nikt nie chce, żeby Kaczyński rządził stolicą" [WIDEO]

Jacek Gądek
W PiS Patryka Jakiego okrzyknięto Lucky Lukiem. - A ja będę Asterixem i pogonię złych Rzymian - odparowuje Rafał Trzaskowski (PO), kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Premiera Mateusza Morawieckiego porównuje do... Avarela Daltona.

W wywiadzie dla Gazeta.pl Rafał Trzaskowski wspomina dzieciństwo, gdy - podobnie jak bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy - grał w serialu dla dzieci. Odcina się od łatki "księcia Rafała". - Jakby ktoś się obnosił z tym, że pochodzi z lepszej rodziny, toby dostał w tubę - podkreśla. Opowiada też, jak ganiał się z ZOMO-owcami. O ojcu "słoiku" i żonie ze Śląska.

- Wszedłem do polityki i wydawało mi się, że można w polityce być ekspertem, ale okazało się, że nie można, tylko trzeba być politykiem rasowym - mówi nam. I jest pewny wygranej. - Moim zdaniem warszawianki i warszawiacy nie nabiorą się na Patryka Jakiego. Raz już głosowali na Beatę Szydło i wyszedł Jarosław Kaczyński. Raz głosowali na Andrzeja Dudę i też wyszedł Kaczyński. Nikt nie chce, żeby Jarosław Kaczyński rządził Warszawą z Żoliborza - mówi Trzaskowski.

Wybory samorządowe 2018. Kto prezydentem Warszawy?

Wybory samorządowe odbędą się już 21 października. W wyścigu o fotel prezydenta stolicy udział bierze wielu kandydatów, ale to Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki mają, według publikowanych sondaży, największe szanse na wygraną. 

Jeżeli żaden z kandydatów w I turze nie przekroczy 50 proc. poparcia, wtedy do wyłonienia prezydenta Warszawy potrzebna będzie II tura, która odbędzie się 4 listopada.

Więcej o:
Komentarze (279)
Wybory 2018. Rafał Trzaskowski pewny wygranej. "Nikt nie chce, żeby Kaczyński rządził stolicą"
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 50 razy 24

  Kaczyński chce Polski scentralizowanej jak za komuny. Wg największe osiągnięcie transformacji ustrojowej, czyli Polska samorządna może ulec likwidacji już tej jesieni. Dlatego PiS stosuje szantaż i brudne metody ( Łódź). Nie dajmy się kaczyzmowi.

 • krynolinka

  Oceniono 47 razy 19

  Zwykły szpagaciarz.
  Już zapowiedział Patryk, że gdy wygra Trzaskowski to PiS nie będzie mu budował mostów.
  Czekam na zapowiedź odcięcia dla mieszkańców stolicy prądu i wody.

 • vitruvius

  Oceniono 14 razy 12

  PRO MEMORIA, głosując na PiS popierasz „wygaszanie” samorządów i centralizację z centrum decyzyjnym w KC na Nowogrodzkiej, a zwłaszcza pierwszego sekretarza (dla zmyłki prezesa).

 • fakduck

  Oceniono 13 razy 11

  Proponuję zrobić zrzutkę na książki dla jakiego, żeby nie robił sobie zdjęć z atrapami książek.

 • polakadam

  Oceniono 31 razy 11

  Komunę już obalilismy w 1989. Kaczor chce ją wprowadzić na nowo. Tym razem pod sztandarami biało żółtymi i krzyżami.

 • jakub13579

  Oceniono 12 razy 6

  Jestem przekonany, że w Warszawie wygra Trzaskowski. Jednak są dzielnice jak Praga-Północ, Bródno czy Białołęka gdzie wyborcy cenią sobie rozdawnictwo i opiekę społeczną . Tam już nie raz wygrywał pis. Nawet raz sasin był przez chwilę burmistrzem na Pradze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX