Czy Gliński zaprosi Tuska na obchody stulecia niepodległości? "On stworzył przemysł pogardy"

Dorota Gawryluk zapytała Piotra Glińskiego, czy Donald Tusk zostanie zaproszony na obchody 100-lecia niepodległości. - Donald Tusk to osoba, która pierwsza wprowadziła do polskiej polityki nienawiść jako metodę walki politycznej - mówił minister Piotr Gliński w Polsat News. - To on stworzył takich polityków jak Janusz Palikot - zaznaczył.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński był gościem programu "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News. Dorota Gawryluk spytała go, czy wystosuje do Donalda Tuska zaproszenie na wspólne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

- Będą rozsyłane do wszystkich - odparł Gliński.

Piotr Gliński o Donaldzie Tusku: Kazał zabierać babciom dowód

Tego nie można jednak pozostawić bez komentarza. Donald Tusk to osoba, która pierwsza wprowadziła do polskiej polityki nienawiść jako metodę walki politycznej i o tym powinniśmy pamiętać. To Donald Tusk stworzył przemysł pogardy. To Donald Tusk stworzył takich polityków jak Janusz Palikot. To Tusk dzielił Polaków na "moherów" i innych. Kazał zabierać babciom dowód

- mówił polityk. Jak dodał, szef Rady Europejskiej "stosował te metody po przegranych wyborach prezydenckich z Lechem Kaczyńskim". 

Donald Tusk chce pojednania na rocznicę odzyskania niepodległości

- Rozpoczął ten podział, który trwa niestety do dzisiaj i jest tragiczny dla Polski. Jest za to odpowiedzialny Tusk, który z resztą, kiedy ziemia zaczęła mu się pod nogami kruszyć, uciekł z Polski do Brukseli - dodał minister kultury.

W sobotę  Tusk zasugerował, by liderzy partii politycznych 11 listopada mogli "razem zamanifestować nie udawaną przyjaźń, ale że są tego konkretnego dnia myśleć o perspektywie 100 lat, o perspektywie pojednania". - To może byłby lepszy obraz dla Polaków niż najbardziej spektakularne festiwale i fajerwerki - stwierdził. 

Tusk zeznawał w sądzie w sprawie Smoleńska