Czy Gliński zaprosi Tuska na obchody stulecia niepodległości? "On stworzył przemysł pogardy"

Dorota Gawryluk zapytała Piotra Glińskiego, czy Donald Tusk zostanie zaproszony na obchody 100-lecia niepodległości. - Donald Tusk to osoba, która pierwsza wprowadziła do polskiej polityki nienawiść jako metodę walki politycznej - mówił minister Piotr Gliński w Polsat News. - To on stworzył takich polityków jak Janusz Palikot - zaznaczył.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński był gościem programu "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News. Dorota Gawryluk spytała go, czy wystosuje do Donalda Tuska zaproszenie na wspólne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

- Będą rozsyłane do wszystkich - odparł Gliński.

Piotr Gliński o Donaldzie Tusku: Kazał zabierać babciom dowód

Tego nie można jednak pozostawić bez komentarza. Donald Tusk to osoba, która pierwsza wprowadziła do polskiej polityki nienawiść jako metodę walki politycznej i o tym powinniśmy pamiętać. To Donald Tusk stworzył przemysł pogardy. To Donald Tusk stworzył takich polityków jak Janusz Palikot. To Tusk dzielił Polaków na "moherów" i innych. Kazał zabierać babciom dowód

- mówił polityk. Jak dodał, szef Rady Europejskiej "stosował te metody po przegranych wyborach prezydenckich z Lechem Kaczyńskim". 

Donald Tusk chce pojednania na rocznicę odzyskania niepodległości

- Rozpoczął ten podział, który trwa niestety do dzisiaj i jest tragiczny dla Polski. Jest za to odpowiedzialny Tusk, który z resztą, kiedy ziemia zaczęła mu się pod nogami kruszyć, uciekł z Polski do Brukseli - dodał minister kultury.

W sobotę  Tusk zasugerował, by liderzy partii politycznych 11 listopada mogli "razem zamanifestować nie udawaną przyjaźń, ale że są tego konkretnego dnia myśleć o perspektywie 100 lat, o perspektywie pojednania". - To może byłby lepszy obraz dla Polaków niż najbardziej spektakularne festiwale i fajerwerki - stwierdził. 

Tusk zeznawał w sądzie w sprawie Smoleńska

Więcej o:
Komentarze (155)
Czy Piotr Gliński zaprosi Tuska na obchody stulecia niepodległości? "On stworzył przemysł pogardy"
Zaloguj się
 • sailor2016

  Oceniono 102 razy 50

  Mimo wszytko Kaczyński niechcący zrobił coś dobrego dla Polski. Zebrał wszystkie zgniłe jabłka do jednego koszyka. Teraz wystarczy je wyrzucić na śmietnik.

 • jael53

  Oceniono 84 razy 34

  Naprawdę Tusk i Palikot mówili o "gorszym sorcie", "elemencie animalnym" i "mordach zdradzieckich"? Może ma pan Gliński krótką pamięć, ale nie wszyscy są tą ułomnością dotknięci.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 64 razy 34

  Pierdokles z Tabletu to niezły kretyn i kłamca.

 • inny_wolny_login

  Oceniono 42 razy 22

  oczywista oczywistość:
  stworzył przemysł pogardy, napadł na Polskę, rządzi nią z tylnego siedzenia na polecenie Ruskich, (oh wait... to Yaro)

 • sailor2016

  Oceniono 68 razy 22

  Panie Gliński. Przemysł pogardy to tworzy ta wasza szajka. Pogardy do wszystkiego. Włącznie ze zdrowym rozsądkiem, a o pogardzie dla prawa i sprawiedliwości to już nie warto wspominać.

 • lepiregenre

  Oceniono 36 razy 20

  Ludzie, którzy są szczególnie zakłamani, przeważnie przypisują swoim oponentom własne wady. Wszyscy w tym kraju są zgodni co do jednego (oczywiście poza fanatycznymi żołnierzami PiS-u), że przemysł totalnej pogardy dla innych (nie tylko przeciwników politycznych w Polsce ale i dla wszystkich cudzoziemców) stworzył PiS. Stworzone przez nich zło wróci do nich jak KARMA i pogrąży do spodu.

 • polakadam

  Oceniono 61 razy 19

  Kaczy przemysł pogardy stworzył Tusk?
  Karkołomna teza.
  Kaczor się obrazi że został stworzony przez wroga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX