Wybory samorządowe 2018. Konflikt w Koalicji Obywatelskiej. Kto zerwał plakaty wyborcze?

Wrocławska radna Nowoczesnej pokazuje zdjęcia zerwanych plakatów wyborczych. "Ktoś uporczywie niszczy materiały wyborcze kandydatów, poza banerami jednej kandydatki" - pisze na Facebooku. A ta kandydatka to jej koleżanka z Koalicji Obywatelskiej, była posłanka PO Ewa Wolak.

"Ktoś uporczywie niszczy materiały wyborcze kandydatów, poza banerami jednej kandydatki" - napisała w niedzielę na Facebooku Magdalena Razik-Trziszka, ubiegająca się o reelekcję wrocławska radna Nowoczesnej. I zamieściła zrobione w kilku miejscach zdjęcia, na których obok zerwanych plakatów widać nieuszkodzone materiały Ewy Wolak (PO).

Wybory samorządowe Wrocław. "Szanujemy się, gramy do tej samej drużyny"

"Moje materiały również zostały zniszczone, na Pawłowicach dziwnym trafem w 100%, szanujemy się, gramy do tej samej drużyny. Nie będę z tego robił afery, ale jeśli sytuacja się powtórzy, to sprawę zgłaszam" - skomentował to Mateusz Żak, również kandydat Koalicji Obywatelskiej na radnego.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Zareagowała też sama Ewa Wolak, była posłanka PO. "Ktoś z zewnątrz nielegalnie i z premedytacją niszczy wybrane banery. Jest to niedopuszczalne. Moje w ostatnich dniach też były niszczone. Taka publiczna dyskusja jest niewskazana. Wspólnie pracujemy na naszą listę" - napisała.

Ewa Wolak i Magdalena Radzik-Trziszka startują z listy Koalicji Obywatelskiej w tym samym okręgu - nr 7 we Wrocławiu. Wolak z pierwszego, a Radzik-Trziszka z drugiego miejsca.

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o: