Kandydaci PiS weszli na OIOM. Teraz się tłumaczą. Głos zabiera też szef powiatowego zarządu PiS

W sobotę kandydaci PiS w wyborach samorządowych 2018 mieli wtargnąć na OIOM szpitala w Radomsku. Wcześniej alarmowali, że woda w placówce jest zakażona bakteriami coli. Szpital zaprzeczył. Teraz prezes zarządu powiatowego PiS oświadczyła, że medialne informacje o wtargnięciu są "nieprawdziwe".

W sobotę kandydaci PiS z Radomska mieli wtargnąć na OIOM powiatowego szpitala. Powiedzieli pacjentom, że woda jest skażona, więc przynieśli im baniaki. Dyrekcja placówki przekazała, że żadnego skażenia nie ma i rozważa zgłoszenie sprawy organom ścigania. Przedstawiciele szpitala zabezpieczyli też nagranie z monitoringu, na którym widać polityków.

Wybory samorządowe 2018. Politycy PiS wtargnęli na OIOM

W niedzielę na spotkaniu z dziennikarzami kandydaci na radnych mówili, że w szpitalu byli bez zgody dyrekcji. Twierdzili jednak - jak cytuje TVN24 - że zgody takiej nie potrzebowali. Wieczorem oświadczenie w tej sprawie opublikowała przewodnicząca powiatowego zarządu partii, Anna Milczanowska.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Będę domagać się sprostowania nieprawdziwych informacji podawanych w portalach internetowych, telewizji i prasie, jakoby kandydaci PiS wtargnęli na teren OIOM-u Szpitala Powiatowego w Radomsku. Żadna z osób uczestniczących w sobotniej konferencji prasowej nie weszła na oddział intensywnej opieki medycznej w sposób nieuprawniony

- pisze polityk.

"Nie wchodząc na oddział, nie mieli również jakiegokolwiek kontaktu z pacjentami oddziału, a co za tym idzie histeryczna informacja o wywołaniu paniki w szpitalu również jest kompletną bzdurą, podszytą wyłącznie interesami politycznymi, a nie troską o zdrowie pacjentów" - dodaje.

Milczanowska zaznacza, że "Zamieszczanie tych fałszywych informacji godzi w dobre imię osób kandydujących z ramienia Prawa i Sprawiedliwości", a "konferencja prasowa została zorganizowana wyłącznie z powodu kompletnie nieefektywnej polityki informacyjnej władz miasta i zarządu PGK w sprawie obecności bakterii coli w wodzie w Radomsku".

Wybory samorządowe w Radomsku. Wejście do szpitala elementem kampanii?

W sobotę kandydaci PiS zorganizowali konferencję prasową, na której powiedzieli, że woda w szpitalu jest zakażona bakteriami coli. Potem weszli na OIOM z baniakami. Zdaniem dyrekcji szpitala i zarządu powiatu akcja PiS była elementem kampanii wyborczej.

- Apeluję do wszystkich komitetów wyborczych, aby nie prowadziły swoich działań w takich miejscach jak szpital. Pacjenci byli bardzo zaskoczeni i zdenerwowani wizytą kandydatów. Taka sytuacja jest niedopuszczalna - powiedział cytowany przez portal pulsradomska.pl wicestarosta powiatu radomszczańskiego Robert Zakrzewski (PO).

- Nie robiliśmy kampanii wyborczej. To była nasza spontaniczna reakcja, bo jesteśmy mieszkańcami tego miasta. To była reakcja na brak reakcji władz miasta na potencjalne zagrożenie. O nim nikt nie przekazał czytelnej informacji - tłumaczył Szymon Zyberyng z PiS. 

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o: