Paweł Kukiz uderza w premiera Mateusza Morawieckiego: czy Polski nie stać na premiera uczciwego?

Czy premier Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji? Paweł Kukiz uważa, że tak. Lider partii Kukiz'15 nie szczędził mocnych słów pod adresem premiera podczas rozmowy z dziennikarzem RMF FM.

Paweł Kukiz był gościem w programie "Poranna rozmowa w RMF FM". Kiedy gospodarz programu Robert Mazurek zapytał polityka o to, co sądzi o aferze taśmowej i opublikowanych przez portal Onet.pl  taśmach Morawieckiego, Paweł Kukiz nie ukrywał oburzenia.

Paweł Kukiz o Mateuszu Morawieckim: dla niego 100 tysięcy, jak splunąć

- To jest porażające. Czy Polski nie stać na premiera uczciwego? Co to jest, że bankowiec... To nie są prywatne pieniądze banku, tylko bank to jest instytucja zaufania społecznego, podlega nadzorowi finansowemu i prezes banku nie ma żadnego prawa dysponować depozytami swoich akcjonariuszy czy ludzi oszczędzających w tym banku. Skandal po prostu - powiedział Paweł Kukiz. 

- Co tam dla niego 100 tysięcy, jak splunąć, proszę pana. Jednemu sto, drugiemu pół miliona, trzeciemu dwa miliony i tak dalej, i tak dalej, i się kręci - kontynuował zbulwersowany Paweł Kukiz, nazywając postawę polityków PiS faryzeuszostwem.

Paweł Kukiz nie ma wątpliwości - premier Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji

Zapytany o to, czy premier Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji, lider partii Kukiz'15 odpowiedział, że tak. Polityk ocenił jednak, że nie jest to możliwe. - Ale oni w życiu, to są tchórze. To wszystko to są ludzie, którzy jak raz złapali te synekury i możliwość czerpania z tego korzyści, to on w życiu tego nie odpuści, w życiu - skomentował Paweł Kukiz.