Tarczyński zabiera głos ws. prezydenta Legionowa. Wypomniano mu, co sam pisał o kobietach kilka lat temu

Dominik Tarczyński z PiS komentuje sprawę niewybrednych komentarzy prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego. Tymczasem przypomniano mu, że sam kilka lat temu pisał do kobiet np. "Masz bana, bo jesteś brzydka".

Poseł PiS Dominik Tarczyński na Twitterze wspomina o sprawie prezydenta Legionowa, który na konwencji przedwyborczej mówił o kandydatkach na radne, że są "napalone", jedna to "pani od seksu", a inna jest "za ładna".

Tymczasem Tarczyńskiemu wypomniano, że sam na Twitterze kilka lat temu niezbyt pochlebnie wypowiadał się na temat urody kilku kobiet.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

"Dawno temu znałam Małgosię Terlikowską, żonę tego nawiedzonego wiejskiego głupka. To była ciepła, myśląca dziewczyna. czemu za niego wyszła?" - napisała w czerwcu 2014 r.  Aneta Awtoniuk?, behawiorystka i instruktorka szkolenia psów. "Dawno temu miałem Ci dać Unfollow za to, że jesteś brzydka ale teraz dam za obrażanie Tomka" - odpisał Tarczyński.

Dominik Tarczyński: W twoim przypadku nic się nie da zrobić, bo jesteś za stara

"Wolę być brzydka niż głupia, jak ty. Z brzydotą można jeszcze coś zrobić" - odparowała Awtoniuk. "W Twoim przypadku już nic nie da się zrobić, bo jesteś za stara" - odparł polityk.

Kilka dni później Dominik Tarczyński napisał o Agnieszce Gozdyrze: Ona taka wredna, bo taka brzydka?

Również w czerwcu 2014 r. napisał do innej użytkowniczki Twittera: "Masz bana, bo jesteś brzydka".

Wybory samorządowe 2018 Legionowo. Roman Smogorzewski: Pani od seksu

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski (PO) podczas konwencji przed wyborami samorządowymi 2018 pozwolił sobie na niewybredne uwagi w stosunku do kandydatek na radne z własnego komitetu (Porozumienie Samorządowe). - Jesteś trochę za ładna, ale masz wiele innych walorów i kompetencji.

O innych kandydatkach powiedział, że są "napalone", a o kolejnej, że to "pani od seksu, no i od biologii". Smogorzewski rzucił też, że kobietom nie ma co żałować pieniędzy. Gdy nagranie z tymi słowami zaczęło zdobywać popularność, prezydent  zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

Beata Mazurek: POgarda i brak szacunku dla kobiet

Sprawę komentował na Twitterze Tarczyński. "...i ten uśmiech" - napisał o zdjęciu Smogorzewskiego z Janem Grabcem, posłem PO, który był obecny na konwencji. Podał też dalej tweet Beaty Mazurek "POgarda i brak szacunku dla kobiet".

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: