Stanisław Pięta zniknął z mediów, a PiS zawiesił go w prawach członka klubu. Wcześniej Pięta stał się bohaterem skandalu obyczajowego. "Fakt" opublikował jego prywatne rozmowy z modelką Izabelą Pek. Z doniesień dziennika wynikało, że mieli romans. Pięta miał poznać Pek podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej, uwieść i proponować stanowisko w PKN Orlen, a ostatecznie - porzucić.
Teraz postać Stanisława Pięty powróciła w programie "7x24" prowadzonym przez Katarzynę Gójską, który jest transmitowany na antenie Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika. Stanisław Pięta pojawił się w kontekście wypowiedzi prezydenta Legionowa, Romana Smogorzewskiego, który w seksistowski sposób przedstawiał kandydatki swojego komitetu na konwencji przed wyborami samorządowymi 2018.
Prowadząca program w Polskim Radiu 24 i Telewizji Republika podkreślała, że sytuacje (Pięty i Smogorzewskiego) są nieporównywalne, ale o obecnej sytuacji Pięty wypowiedział się Karol Karski z PiS.
- Żona (posła Pięty) stoi przy nim twardo i wspiera go w tej sytuacji - stwierdził Karski.
- Mamy sytuację, w której mogło dojść do rozbicia rodziny pana posła. Poseł Pięta i jego żona chcą, by ta rodzina przetrwała. Wspierają się nawzajem - podkreślił Karski.
Zaznaczył też, by "nie wchodzić z butami w życie rodzinne, intymne".