Co się dzieje z posłem Stanisławem Piętą? "Żona jest przy nim i go wspiera"

- Poseł Stanisław Pięta i jego żona chcą, by ta rodzina przetrwała. Wspierają się nawzajem - mówił w programie "7x24" na antenie Polskiego Radia 24 Karol Karski, europoseł, rzecznik dyscyplinarny PiS.

Stanisław Pięta zniknął z mediów, a PiS zawiesił go w prawach członka klubu. Wcześniej Pięta stał się bohaterem skandalu obyczajowego. "Fakt" opublikował jego prywatne rozmowy z modelką Izabelą Pek. Z doniesień dziennika wynikało, że mieli romans. Pięta miał poznać Pek podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej, uwieść i proponować stanowisko w PKN Orlen, a ostatecznie - porzucić.

Poseł Stanisław Pięta "ma wsparcie żony"

Teraz postać Stanisława Pięty powróciła w programie "7x24" prowadzonym przez Katarzynę Gójską, który jest transmitowany na antenie Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika. Stanisław Pięta pojawił się w kontekście wypowiedzi prezydenta Legionowa, Romana Smogorzewskiego, który w seksistowski sposób przedstawiał kandydatki swojego komitetu na konwencji przed wyborami samorządowymi 2018.

Prowadząca program w Polskim Radiu 24 i Telewizji Republika podkreślała, że sytuacje (Pięty i Smogorzewskiego) są nieporównywalne, ale o obecnej sytuacji Pięty wypowiedział się Karol Karski z PiS. 

- Żona (posła Pięty) stoi przy nim twardo i wspiera go w tej sytuacji - stwierdził Karski.

- Mamy sytuację, w której mogło dojść do rozbicia rodziny pana posła. Poseł Pięta i jego żona chcą, by ta rodzina przetrwała. Wspierają się nawzajem - podkreślił Karski.

Zaznaczył też, by "nie wchodzić z butami w życie rodzinne, intymne".

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: