Koalicja Obywatelska na konwencji w Warszawie. "Wygramy batalię, mimo manipulacji i kłamstw PiS"

- Oni są źli, poirytowani, ale nie tylko Warszawa ich drażni. Drażni ich każdy niezależny samorząd, każde miasto, gmina, które jest niezależne, każdy prezydent, marszałek, radny, który nie pozwala im domknąć lokalnego układu - mówił na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Grzegorz Schetyna.

Na niedzielnej konwencji w Warszawie liderzy Koalicji Obywatelskiej (Barbara Nowacka, Katarzyna Lubnauer, Grzegorz Schetyna) wspierali Rafała Trzaskowskiego, który będzie walczył o fotel prezydenta Warszawy. I to właśnie Warszawie wiele uwagi poświęcił Grzegorz Schetyna przewodniczący Platformy. - Warszawa to piękne i dumne miasto, żyją tutaj ludzie, których rodziny były warszawiakami od pokoleń, ludzie, którzy widzieli jak wróg obracał polską stolicę w ruinę. I żyją tu ludzie, którzy Warszawę z ruin podnieśli – mówił lider Platformy. 

Temu miastu, jego pieniądzom i swobodnemu rozwojowi zagraża PiS. - Każdy, kto będzie pilnował publicznych pieniędzy, kto nie będzie akceptował ich szwindli i machlojek, jest dla nich śmiertelnym wrogiem, "warczącym samorządem", o którym mówił Kaczyński – ocenił Schetyna. - Potwierdzam to, samorządy będą warczeć, a jak trzeba, to i ugryzą, jeżeli ktoś wyciągnie rękę po prawa obywateli – powiedział lider PO.

Przypomniał, że do głosowania w wyborach zostały dwa tygodnie.  - Właściwie mógłbym ograniczyć się do jednego zdania: Człowiekowi, który jest twarzą PiS w wyborach udowodniono kłamstwo. To powinno wystarczyć. Normalnie kłamstwo dyskwalifikuje - pokreślił Schetyna.

Schetyna: Popełniliśmy błędy 

Schetyna przyznał, że Platforma w czasie ośmiu lat swoich rządów wspólnie z PSL popełniła błędy. - Wiem, że nie wszystko co robiliśmy zasługuje na pochwałę. Mieliśmy swoje osiągnięcia i jesteśmy z nich dumni ale są sprawy, którymi nie zajęliśmy się odpowiednio albo z którymi zwyczajnie się spóźniliśmy - stwierdził lider PO. Ale jednocześnie zapewnił, że jego partia nie podniesie wieku emerytalnego, nie zabierze 500 plus, a nawet go rozszerzy o pomoc na równych prawach dla matek samotnie wychowujących dzieci. 

Trzaskowski: To najważniejsze wybory od lat 

- To najważniejsze wybory w Warszawie od lat. To dla nas sprawdzian, czy potrafimy obronić najważniejsze dla nas wartości. Czy potrafimy sprzeciwić się kłamstwu, hipokryzji i łamaniu wszelkich zasad - wtórował Schetynie Rafał Trzaskowski.

Jeszcze raz przypomniał swój program wyborczy dla Warszawy a w nim m.in. 100 procentowe dopłaty do wymiany dymiących pieców, program in vitro, bezpłatne żłobki, nowe trasy SKM,  podwyżki dla nauczycieli i dodatkowe dyżury lekarzy specjalistów we wszystkich dzielnicach miasta.