Wybory samorządowe 2018 w Radomsku. Kandydaci PiS wtargnęli na OIOM, straszyli skażoną wodą

Kandydaci PiS z Radomska wtargnęli na OIOM powiatowego szpitala. Powiedzieli pacjentom, że woda jest skażona, więc przynieśli im baniaki. Dyrekcja placówki przekazała, że żadnego skażenia nie ma, rozważa zgłoszenie sprawy organom ścigania.

W sobotę działacze PiS z Radomska zorganizowali konferencję przed powiatowym szpitalem. Jak informuje pulsradomska.pl, kandydaci PiS do rady miasta i powiatu w wyborach samorządowych 2018 ogłosili, że woda w placówce skażona jest bakteriami coli. Następnie weszli na OIOM i przekazali pacjentom baniaki z czystą wodą.

Wybory samorządowe 2018 w Radomsku. Działacze PiS wtargnęli do szpitala

Radomski oddział Prawa i Sprawiedliwości powołał się na komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radomsku, który w piątek poinformował o bakteriach coli w urządzeniu wodociągowym, które zaopatruje miasto w wodę.

Szpital w Radomsku zaprzecza skażeniu, rozważa kroki prawne

Szpital ma jednak osobne, niezależne od miejskiej sieci ujęcie wody, w którym skażenia nie ma. Działacze PiS weszli na teren placówki bez zgody dyrekcji i bez ochronnej odzieży, która na Oddziale Intensywnej terapii jest wymagana.

Szpital Powiatowy w Radomsku dementuje nieprawdziwe informacje odnośnie złej jakości wody i istniejącego zagrożenia dla pacjentów (…) Szpital posiada własne niezależne od sieci miejskiej, ujęcie wody podlegające systematycznej kontroli. Woda, z której korzystają pacjenci i personel szpitala jest czysta, nie ma zagrożenia bakteriologicznego

-czytamy w oświadczeniu szpitala.

Wicestarosta powiatu radomszczańskiego Robert Zakrzewski powiedział, że wśród działaczy PiS, którzy wzięli udział w akcji, były osoby, które zasiadały w komisji kontrolującej szpital. Wiedzieli więc, że placówka ma osobne ujęcie wody.

Zdaniem dyrekcji szpitala i zarządu powiatu akcja PiS była elementem kampanii wyborczej.

- Apeluję do wszystkich komitetów wyborczych, aby nie prowadziły swoich działań w takich miejscach jak szpital. Pacjenci byli bardzo zaskoczeni i zdenerwowani wizytą kandydatów. Taka sytuacja jest niedopuszczalna - powiedział Zakrzewski, cytowany przez portal pulsradomska.pl.

Przedstawiciele szpitala zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widać wtargnięcie działaczy PiS na OIOM. Wedle informacji dziennikarzy portalu, dyrekcja rozważa zwrócenie się do organów ścigania, a także zapowiada konsekwencje wobec pracowników szpitala, którzy wpuścili działaczy PiS na oddział.

Więcej o:
Komentarze (180)
Radomsko. Działacze PiS wtargnęli do szpitala. Mówili, że woda jest skażona
Zaloguj się
 • sztadeu

  Oceniono 98 razy 54

  Pisowskie brudasy weszły na Ojom wnosząc na butach bakterie ojkofobii.

 • les kol

  Oceniono 51 razy 47

  Typowe metody zarządzania przez strach, stosowane przez kościół katolicki, propagandę komunistyczną i faszystowską -hitlerowską. Pozdrowienia dla małego hitlerka.

 • alexcomp

  Oceniono 41 razy 35

  PIS i Radomsko - dwa najgorsze środowiska w Polsce. Skażone.

 • kuba161048

  Oceniono 72 razy 24

  Bojówki pisu niczym bojówki SA . Czy w tym grajdole jest policja , czy tym bandytom już wszystko wolno bo są pisowcami.

 • 4head

  Oceniono 47 razy 23

  Po "nekrofilii" smoleńskiej jak to ujął prof. Bartoszewski obecna akcja w Radomsku mnie nie dziwi..

 • xandx

  Oceniono 69 razy 23

  myślę że myślący ludzie nie zagłosują na tych bandytów..... i szubrawców.....

 • vito60

  Oceniono 58 razy 20

  Bez odzieży ochronnej na OIOM? Straszyć ludzi walczących o życie. To sprawa dla prokuratora. Pisie buraki nie mają żadnych oporów normalnych w drodze po władzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX