Grzegorz Schetyna o seks taśmie z Karpacza: "Taka prawda jak to, że byłem na rodeo z Kaczyńskim"

Grzegorz Schetyna odniósł się do twierdzeń Marka Falenty, który pisał, że istnieje seks taśma z udziałem polityków PO. - Oczywiście takiej taśmy nie ma - powiedział lider partii.

Grzegorz Schetyna zaprzeczył istnieniu seks taśmy z Karpacza, o której pisał główny skazany w aferze taśmowej, Marek Falenta.

Grzegorz Schetyna zaprzecza istnieniu seks taśmy z Karpacza

- Wpisy Falenty są absurdalne, tak jak wiele rzeczy, o których mówił i pisał Falenta. To raczej nerwowa obrona przed konsekwencjami ujawnienia kompromitujących taśm z premierem Morawieckim. Jest czego słuchać i Polacy wyciągną wnioski z tego, co usłyszeli - powiedział w sobotę Grzegorz Schetyna.

Lider PO dodał, że "oczywiście nie ma takiej taśmy".

To jest tak samo prawdopodobne jak to, że byłem w Karpaczu na pokazach rodeo z prezesem Kaczyńskim

- podsumował Schetyna.

W piątek Marek Falenta zasugerował na Twitterze, że na rzekomym nagraniu z afery podsłuchowej są Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski.

Schetyna i Trzaskowski. Najpierw niech się wytłumaczą ze swoich wizyt w Western City w Karpaczu... Lepiej niech nie kłamią bo może się okazać, że Onet też ma tę seks taśmę...

- napisał.

To samo stwierdził w kolejnym wpisie, odpowiadając na post Leny Bobińskiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego za rządów PO-PSL oraz europosłanki PO do PE w latach 2009-2013, która wytknęła TVP Info, że taśma ze Sławomirem Nowakiem "była słaba".

Słyszałem, że jest dobra seks taśma z Western City w Karpaczu z Trzaskowskim i Schetyną w roli głównej. Onet może tę puścicie? Podobno słaba jakość bo wszędzie biały pył się unosił...

- napisał Falenta.

Nagrania z afery taśmowej z udziałem Mateusza Morawieckiego

W zeszłym tygodniu media opublikowały dwa nagrania z afery taśmowej z udziałem Mateusza Morawieckiego, który wiosną 2013 roku był prezesem banku BZ WBK. Onet opublikował nagranie, które już wcześniej opisywał "Newsweek". Nie było ono jednak dostępne opinii publicznej. Inną taśmę opublikował portal tvn24.pl. Na niej Morawieckiego mówił o ofercie kilkudziesięciu tysięcy złotych "wsparcia" dla Aleksandra Grada, ówczesnego ministra w rządzie Donalda Tuska.

Kim jest Marek Falenta?

Marek Falenta w 2016 roku został skazany za udział w aferze podsłuchowej. Mimo wyroku 2,5 roku pozbawienia wolności, biznesmen nie trafił do więzienia ze względu na stan zdrowia. Jak pisali dziennikarze Onetu, Falenta leczy się psychiatrycznie, zaś w aktach afery podsłuchowej pojawiły się wzmianki o próbie samobójczej, a także przyznanie się biznesmena do zażywania narkotyków w przeszłości.

Na początku października warszawski sąd okręgowy nie uwzględnił wniosku Marka Falenty o odroczenie kary. Adwokat biznesmena zapowiedział złożenie zażalenia.

Afera taśmowa

Afera taśmowa dotyczyła nagrywania polityków i biznesmenów w dwóch warszawskich restauracjach (Sowa i Przyjaciele oraz Amber Room) w latach 2013-2014. Nagrano m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury - Elżbietę Bieńkowską, a także prezesa NBP Marka Belkę i szefa CBA Pawła Wojtunika.

Oprócz Marka Falenty skazany został jego szwagier Krzysztof Rybak oraz kelner Konrad Lassota. Zostali skazani na 10 miesięcy w zawieszeniu oraz grzywny. Kelner Łukasz N. nie został z kolei skazany, jednak sąd nakazał mu zapłatę 50 tys. zł na cel społeczny.

Część akt w sprawie afery taśmowej nadal pozostaje tajna.

R. Giertych: M. Falenta działał w kierunku obalenia rządu i doprowadzenia do władzy PiS

Więcej o: