Jarosław Kaczyński na konwencji w Lublinie. "Stawka tych wyborów jest oczywista"

- Albo stara władza, stare układy, stare powiązania, albo dobra zmiana, rządzenie z planem dla tej ziemi - mówił prezes Jarosław Kaczyński. W Lublinie na konwencji partii wspierał kandydatów PiS do samorządu.

W Lublinie odbyła się druga w tym tygodniu konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi 2018. Wzięli w niej udział premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podczas konwencji prezentował się kandydat partii na prezydenta Lublina - Sylwester Tułajew.

- Tak, jak wszędzie w Polsce, ale tu może szczególnie, stawka tych wyborów jest oczywista. Albo stara władza, stare układy, stare powiązania, albo dobra zmiana, rządzenie z planem dla tej ziemi, dla Lublina, dla Polski - zaczął. - Ta zmiana w pewnych miejscach, w pewnych miastach już następowała - stwierdził Kaczyński i dodał, że ta zmiana "musi się rozszerzyć na całą ziemię, na Lublin". 

- PiS pokazało, ze potrafi zbierać środki; że potrafi uszczelniać system podatkowy; że potrafi budować budżet. Ale mieć pieniądze to za mało. Trzeba mieć wolę i umiejętności. Szczególnie ważna jest współpraca między samorządami i między władzami samorządowymi a centralnymi - ocenił. Zapewniał, że PiS to partia wiarygodna, bo "dotrzymuje obietnic". Mówił, że potrzebne jest "wielkie przewietrzenie" na ziemi lubelskiej. Część wystąpienia poświęcił rolnictwu. Mówił m.in. że "mamy bardzo skonkretyzowane plany dot. walki z GMO" i oznaczania takich produktów.  

- Dla dobrych polskich polityków Polska musi być najważniejszym miejscem na świecie - podkreślał. - A cytując taśmy nie może być tym s... Nie będę rozwijał tego słowa, z którego trzeba uciekać, żeby zostać dużym misiem - powiedział prezes PiS, 

Konwencję zorganizowano w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego AGRO II w Lublinie. Następna konwencja regionalna partii odbędzie się w niedzielę w Jasionce koło Rzeszowa. Dotychczas PiS zorganizowało podobne konwencje między innymi we Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, czy Białymstoku.

Więcej o: