Jarosław Kaczyński na konwencji w Lublinie. "Stawka tych wyborów jest oczywista"

- Albo stara władza, stare układy, stare powiązania, albo dobra zmiana, rządzenie z planem dla tej ziemi - mówił prezes Jarosław Kaczyński. W Lublinie na konwencji partii wspierał kandydatów PiS do samorządu.

W Lublinie odbyła się druga w tym tygodniu konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi 2018. Wzięli w niej udział premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podczas konwencji prezentował się kandydat partii na prezydenta Lublina - Sylwester Tułajew.

- Tak, jak wszędzie w Polsce, ale tu może szczególnie, stawka tych wyborów jest oczywista. Albo stara władza, stare układy, stare powiązania, albo dobra zmiana, rządzenie z planem dla tej ziemi, dla Lublina, dla Polski - zaczął. - Ta zmiana w pewnych miejscach, w pewnych miastach już następowała - stwierdził Kaczyński i dodał, że ta zmiana "musi się rozszerzyć na całą ziemię, na Lublin". 

- PiS pokazało, ze potrafi zbierać środki; że potrafi uszczelniać system podatkowy; że potrafi budować budżet. Ale mieć pieniądze to za mało. Trzeba mieć wolę i umiejętności. Szczególnie ważna jest współpraca między samorządami i między władzami samorządowymi a centralnymi - ocenił. Zapewniał, że PiS to partia wiarygodna, bo "dotrzymuje obietnic". Mówił, że potrzebne jest "wielkie przewietrzenie" na ziemi lubelskiej. Część wystąpienia poświęcił rolnictwu. Mówił m.in. że "mamy bardzo skonkretyzowane plany dot. walki z GMO" i oznaczania takich produktów.  

- Dla dobrych polskich polityków Polska musi być najważniejszym miejscem na świecie - podkreślał. - A cytując taśmy nie może być tym s... Nie będę rozwijał tego słowa, z którego trzeba uciekać, żeby zostać dużym misiem - powiedział prezes PiS, 

Konwencję zorganizowano w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego AGRO II w Lublinie. Następna konwencja regionalna partii odbędzie się w niedzielę w Jasionce koło Rzeszowa. Dotychczas PiS zorganizowało podobne konwencje między innymi we Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, czy Białymstoku.

Więcej o:
Komentarze (164)
Jarosław Kaczyński Lublinie: Stawka tych wyborów jest oczywista
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 70 razy 42

  Jarek w Lublinie lud buntuje,
  a Donek w Krakowie se spaceruje!.

  ... bez obstawy!

 • koles751

  Oceniono 40 razy 30

  Oczywiście. Albo pisiory pójdą do więzień albo dalej ta złodziejsko-pedofilska grupa przestępcza pozostanie bezkarna.

 • pysio62

  Oceniono 52 razy 16

  Oto jak wygląda Kaczyński wedlug Amerykanow:
  Niski, otłuszczony człowieczek o zepsutych zębach, zaniedbanym zdrowiu i wyglądzie. Podczas wystąpień publicznych denerwująco mlaska i wywija językiem, nie kontroluje mimiki twarzy i brzmi jak wczesny Chruszczow.
  Jest bratem tragicznie zmarłego, jednego z najsłabszych prezydentów Polski, który kompromitował kraj za granicą, przepychał się o władzę z premierem kraju, miał hopla na własnym punkcie i był pośmiewiskiem zachodnich dziennikarzy. Dziś wynoszony na pomniki człowiek bez większego dorobku, którego brat bliźniak chce podkolorować i uwieczniać za pieniądze państwowe.
  Jest prezesem populistycznej partii, która oferuje nacjonalizm i izolacjonizm w połączeniu z socjalnym rozdawnictwem pieniędzy. Program wyborczy miał oparty na podgrzewaniu lęku przed imigrantami, oferowaniu pieniędzy i spiskowych teoriach rozgrabiania gospodarki przez obcy kapitał.
  Jest drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit. Kierowany żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata. Jako polityk nie odnotował większych sukcesów. Został usunięty z grona współpracowników Lecha Wałęsy po objęciu przez niego prezydentury. Krótko i bez sukcesów premierował koalicyjnemu rządowi.
  W 2015, dowodzona przez niego koalicja zdobyła władzę dzięki ordynacji wyborczej, która premiuje duże ugrupowania. Dzięki głupocie politycznej partii centrowych, które nie potrafiły się zjednoczyć w wyborach, rządzi dziś krajem z tylnego siedzenia w imieniu 5.7 mln Polakow, czyli 19 proc. uprawnionych do głosowania. Jego żelazny elektorat stanowią starsi i słabo wykształceni, zagorzali katolicy w opozycji do polityki kościoła papieża Franciszka. Prezes promuje swoimi politycznymi zachowaniami nacjonalizm, rasizm, homofobię, mowę nienawiści. Kokietowane są faszyzujące organizacje skrajnej prawicy.
  Otoczony ludźmi o podobnym kalibrze, którzy uznali jego duchowe przywództwo mimo ewidentnego braku dorobku intelektualnego. Widziany jako szansa na wybicie się dla nieudaczników, którzy winą za swoją mierność obarczają innych. Kadry rządzącej partii tworzą czwartoligowi politycy bez doświadczenia, wykształcenia i walorów intelektualnych niezbędnych w zarządzaniu państwem.
  Firmuje działania ograniczające trójpodział władzy i wolność mediów. Przekierowuje Polskę w kierunku autorytarnego putinowskiego systemu.
  Oceniony negatywnie i krytykowany przez Unie Europejską i Stany Zjednoczone, które nawołują do zmiany polityki i poszanowania demokracji.
  Cyniczny, niedowartościowany lider politycznej formacji, który cierpi na brak uznania od liczących się na świecie osób i organizacji.
  W działalności politycznej stosuje retorykę goebbelsowką i putniowską oraz wdraża praktyki reżimu komunistycznego.

 • upupa.epos

  Oceniono 22 razy 16

  Wystarczy popatrzeć i posłuchać co się dzieje w urzędzie wojewódzkim, żeby wiedzieć, że degrengolada postępuje. Dobra zmiana? Lepiej już było...

 • js08836

  Oceniono 22 razy 12

  Jarosław w Białymstoku, Jarosław w Lublinie, Jarosław wszędzie oprócz sejmu a przecież, jest na zwolnieniu lekarskim ! Zwykłemu Kowalskiemu ZUS nakazałby zwrot zasiłku z L-4.Jarosławowi nikt nie weźmie bo nie po to PiS opanował wszystko, aby teraz musiał się tłumaczyć, prawda ? Stawka wyborów jest oczywista. Trzeba PiS odsunąć od władzy począwszy odm małych wsi a skończywszy na miastach wojewódzkich. Nie można pozwolić oby pisowska ośmiornica oplotła cały kraj. Tej hydrze należy odrąbać wszystkie łby. APEL !!! Idźmy na wybory pokazać siłę społeczeństwa i wywalmy PiS na śmietnik.

 • cah50

  Oceniono 36 razy 12

  Nóżka haczego kuja już nie boli ?

 • vito60

  Oceniono 29 razy 11

  Ty, Jarosławie odpiernicz się od mojego rodzinnego miasta ( choć jestem emigrantem). Od czasu niechlubnej prezydentury Pruszkowskiego pissowca Lublin się pięknie rozwija, co dobrze widać z dystansu. Nie potrzeba tu ministranta Tułajewa i waszej oszukańczej zmiany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX