Wybory samorządowe 2018. Roman Smogorzewski mówił o "napalonych" kandydatkach. Teraz tłumaczy

Mówił o "napalonych" i "pani od seksu". Jedną z kandydatek oceniał "w skali od 1 do 10". Roman Smogorzewski - prezydent Legionowa - przeprasza za wypowiedzi, które padły na konwencji przed wyborami samorządowymi 2018 i tłumaczy, skąd takie słowa.

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski zapewnia, że "lubi i szanuje" osoby, które były z nim na konwencji wyborczej. Polityk z Legionowa przedstawiał na niej osoby kandydujące z jego komitetu (Porozumienie Samorządowe) w wyborach samorządowych 2018. Lokalna telewizja LTV Legionowo nagrała konwencję i jej zapis znalazł się w internecie. Opisali ją też lokalni dziennikarze. Internet szybko obiegły wypowiedzi o "aktywnych, wręcz napalonych", "tej rudej", "pani od seksu" i "trochę za ładnej" kandydatce. Skrót konwencji z pociętymi wypowiedziami krąży w mediach społecznościowych, opublikował go m.in. Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

Teraz Smogorzewski na Facebooku tłumaczy się ze swoich słów. Stwierdził, że są one wyrwane z kontekstu i mogą wprowadzać w błąd.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych 2018. Kliknij, aby się zapisać

Roman Smogorzewski: to próba dyskredytacji przed wyborami samorządowymi 2018

- W związku z powtarzającymi się publikacjami na temat konwencji wyborczej, chciałbym podkreślić, że wszystkie obecne podczas tego spotkania osoby bardzo lubię i szanuję. Są to doświadczeni i zaangażowani społecznie samorządowcy. Moim zamierzeniem nie było nikogo urazić, lecz przedstawić ich sylwetki i bardziej luźny i humorystyczny sposób. Niestety, wypowiedzi wyrwane z kontekstu mogą wprowadzać w błąd i mają na celu zdyskredytowanie mojej osoby w oczach mieszkańców w tym gorącym, przedwyborczym okresie - oświadczył Roman Smogorzewski.

- Przepraszam, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony moimi słowami - napisał na koniec polityk.

PO komentuje wypowiedzi Smogorzewskiego. Ma być "szkolenie"

Do sprawy odniosła się też polityk PO, do której należy Roman Smogorzewski. - Wielki wstyd. Lakoniczne przeprosiny na Facebooku to za mało - napisała na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska. Z kolei Jan Grabiec powiedział warszawskiej "Gazecie Wyborczej", że zaprosi do Legionowa poseł Monikę Wielichowską. Ma ona przeprowadzić "szkolenie o pewnych... aspektach języka, jakiego w polityce należy unikać" - stwierdził w rozmowie z "Wyborczą" Grabiec.

Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października.

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o:
Komentarze (46)
Wybory samorządowe. Roman Smogorzewski przeprasza za wypowiedzi o kandydatkach
Zaloguj się
 • lena65

  Oceniono 23 razy 9

  Gumofilc w 2009 wstąpił do Platformy Obywatelskiej i został członkiem władz powiatowych tej partii, ciekawe, że zabrakło tutaj tej informacji.

 • arsem

  Oceniono 7 razy 7

  Co za pajac...

 • wierze_w_ateizm

  Oceniono 25 razy 7

  to straszne jak Platforma Obywatelska traktuje kobiety .... !

 • Oceniono 22 razy 6

  gdyby to PiSowiec wygadywał te bzdety to rozpętałoby się piekło ... marsze z pochodniami i okrzyki nazifeministek ...a tak ... e tam ... przecież nic się nie stało ...wyborcza milczy, niepiętnuje, tłumaczy

 • hipis3308

  Oceniono 14 razy 4

  Nie ma się czego dziwić, skoro 80% polskiego społeczeństwa, ma pochodzenie wiejskie, a jaki ich jest poziom kulturalny, to wystarczy rozejrzeć się po programach telewizyjnych i tego co emitują. Polska rozrywka to disco polo i głupawe serialiki, oraz śmieciowe reality show. Dochodzi jeszcze chłam różnych kabaretonów. Typowa rozrywka dla analfabetów i niedorozwojów umysłowych. Wolactwo jest tym przesiąknięte i takie dowcipasy kampanijne im się podobają.

 • qznia

  Oceniono 26 razy 4

  FAjny wesoły kandydat wspierany przez Platformę Obywatelską (od Grabca dostał broń białą) czy przez .N niewiem = ale fajny, taki wesoły jak Jakub Dymek jak redaktor GW Wybieralski, jak tenisista Fibak jak gościu gadający o dunkach Kaszalotach
  Kobiety z Legionowa załatwcie tego frajera!

 • polokokt

  Oceniono 5 razy 3

  Grabiec tez weźmie udział w szkoleniu? Bo na materiale widac ze się dobrze bawi. Nie reaguje na te komentarze.
  A umówmy się. Żadna z pan nie zareaguje, nie powie ze to jej przeszkadzało bo tu mamy typowy układ szef - podwładny. Chcąc się postawić właściwie mogą się wypisać z list...

 • skromne-zero

  Oceniono 2 razy 2

  Polityka to bagno, jeśli można znaleźć w niej takie śmieci. W Legionowie kolejny śmieć pcha się ma radnego. Skompromitował się w Sejmie i tam nikt by na niego już nie zagłosował, teraz chce ludzi oszukiwać w swoim mieście. Zenon, mieszkańcy pamiętają co w Sejmie obiecywałeś, a później robiłeś coś innego. Roman, ty kręcisz za plecami. Obaj jesteście śmieciami politycznymi tego samego sortu.

 • premier_scretyna

  Oceniono 20 razy 2

  No pewnie, że wyrwane z kontekstu i mogą wprowadzać w błąd.
  Np.: zamiast "pani od seksu" miała być "pani do seksu" - zupełnie co innego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX