Mateusz Morawiecki: Opozycja i gangsterzy wściekle rzucają nam się do gardła

Premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS w Białymstoku powtarzał linię PiS o tym, że partia "odebrała pieniądze mafiom VAT-owskim" i "przekazuje je Polakom". - Dlatego rzucają nam się do gardła - zarzucił opozycji.

Białystok to kolejne miasto wojewódzkie, w którym Prawo i Sprawiedliwość organizuje konwencję regionalną. W spotkaniach wyborczych biorą udział premier Mateusz Morawiecki, prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydaci Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast. W Białymstoku kandydatem jest Jacek Żalek.

Na początku przemawiał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Mówił, że w mieście i w całym województwie "należy zastanowić się nad zmianą władz samorządowych". Postawił również pytanie, czy długotrwałe rządy obecnych samorządowców w regionie nie przyczyniają się do tego, że mimo rozwoju miasta, przeciętna pensja jest - jak powiedział - najniższa wśród miast wojewódzkich.

Jednak sporą część wystąpienia poświęcił nie samej polityce samorządowej i lokalnym kandydatom, a obecnemu na sali premierowi. Mateusz Morawiecki jest bohaterem nowych wątków afery taśmowej, o których pisały w tym tygodniu media. Kaczyński wziął w obronę Morawieckiego, który zdaniem prezesa PiS jest "gwałtownie i bezczelnie" atakowany. Później głos zabrał sam premier. 

"Wściekle rzucają nam się do gardła"

Morawiecki najpierw chwalił wzrost gospodarczy. - Będziemy mieli pieniądze na kontynuację programów społecznych oraz na nowe, rozwojowe - zapewniał. Powtarzał, że to efekt wdrożenia narzędzi dot. szczelności systemy podatkowe. - Zabraliśmy te pieniądze mafiom, gangsterom i przestępcom podatkowym - mówił. 

- W zjednoczeniu pewnym opozycja, która jest na to wściekła, i ci gangsterzy, których pozbawiliśmy tych środków, wściekle rzucają nam się do gardła

- powiedział premier. - Dla opozycji mam złą wiadomość. Będziemy odzyskiwać pieniądze z rąk gangsterów i zwrócimy je Polakom - stwierdził. - Tak długo jak będziemy u władzy, nie pozwolimy, aby mafie wróciły i hulały jak wiatr po dzikich polach. Jesteśmy gwarantem uczciwości, wiarygodności, ciągłości naszej polityki społecznej i rozwojowej - obiecywał.

- Mówi się, że w życiu pewna jest tylko śmierć i podatki. W ich czasach tylko śmierć była pewna, bo podatki płacił kto chciał - stwierdził. 

Więcej o:
Komentarze (307)
Mateusz Morawiecki: Opozycja i gangsterzy wściekle rzucają nam się do gardła
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 80 razy 76

  Jakieś głupie operacje finansowe z udziałem słupów, jakieś załatwianie posadki synkowi Czarneckiego i już gangsterzy rzucają się do gardła. Jak tu żyć, panie premierze?

 • balubalu1

  Oceniono 88 razy 54

  Matołuszek jak zwykle wściekle zaatakowany przez zdradziecki spisek...jak i cały pis jest permanentnie atakowany spiskami...no biedni NiePrawi i Niesprawiedliwi..a nosy roooosną i rooosną

 • szczebrzeszczyniak

  Oceniono 49 razy 45

  Będziemy mieli pieniądze na nowe programy społeczne... czyli będziemy dalej kupować wyborców za nienasze pieniądze i trwać w ten sposób przy władzy do momentu kiedy się wszystko rozwali i będzie jak w Grecji.

 • kapus0001

  Oceniono 68 razy 40

  Niedługo do gardła rzuci ci się twój pisowski suweren. Nawet on nie będzie zapie...ł za miskę ryżu

 • pdppdp

  Oceniono 52 razy 32

  Krzywomordy - nie dość że ponury kłamca, to jeszcze jakąś schizą i manią prześladowczą dotknięty.

 • stachu44

  Oceniono 60 razy 26

  Premier ma rację, tylko, czy w świetle ostatniej taśmy sam nie jest gangsterem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX