Wybory samorządowe. Prezydent Legionowa przedstawiał kandydatki. "W skali 1 do 10: szesnaście"

- Jest z tobą kłopot, bo jesteś za ładna, ale masz wiele innych walorów i kompetencji - tak o przewodniczącej własnego klubu mówił Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa, na konwencji wyborczej przed wyborami samorządowymi 2018. I to nie był jedyny "żart" polityka.

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski (PO) podczas konwencji przed wyborami samorządowymi 2018 pozwolił sobie na niewybredne uwagi w stosunku do kandydatek na radne z własnego komitetu (Porozumienie Samorządowe). O sprawie donosi lokalny portal "Mazowieckie to i owo", Toiowo.eu.

Wybory samorządowe 2018. Prezydent Legionowa i seksistowskie komentarze

- Taka ruda - mówił Smogorzewski o jednej z kandydatek, po czym zaczął się śmiać. - Ma coś poza uśmiechem, coś więcej... Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna i trochę wiesz... ale masz wiele innych walorów i kompetencji - to słowa prezydenta Legionowa o przewodniczącej klubu radnych. - Ale jak zacznę za bardzo, to wiesz... moja żona w ogóle jest zazdrosna. W skali jeden do dziesięciu - szesnaście - oceniał ją. O innych kandydatkach powiedział, że są "napalone", a o kolejnej, że to "pani od seksu, no i od biologii". Smogorzewski rzucił też, że kobietom nie ma co żałować pieniędzy

Wypowiedzi Romana Smogorzewskiego można usłyszeć na własne uszy na nagraniach LTV Legionowo:

 

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych.
Kliknij, aby się zapisać 

Wybory samorządowe. Smogorzewski: co to za imię, kto mu takie wymyślił

Nie tylko kobiety mogły liczyć na komentarze prezydenta. Jeden z kandydatów usłyszał, że "Pan Bóg go nie oszczędza, bo ma trzy dziewczyny i czwartą, żonę". Inny zaś: "co to za imię, kto mu takie w ogóle wymyślił".

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o: