Wybory samorządowe 2018. Rzecznik sztabu Patryka Jakiego "minął się z faktami". Tak orzekł sąd

Jacek Ozdoba, rzecznik sztabu Patryka Jakiego, przegrał proces w trybie wyborczym z Jarosławem Szostakowskim, szefem klubu PO Rady Warszawy. Poszło o szkołę przy ul. Twardej. Zdaniem Ozdoby, Szostakowski i stołeczni radni Platformy po prostu ją "zlikwidowali".

Sąd Okręgowy w Warszawie w piątek zdecydował, że szef sztabu Patryka Jakiego Jacek Ozdoba "minął się z faktami", twierdząc, iż szkołę przy ul. Twardej zlikwidowali radni Platformy Obywatelskiej - pisze stołeczna "Gazeta Wyborcza".

"Rzecznik prasowy sztabu Patryka Jakiego kłamał na mój temat"

Sąd stwierdził, że rzecznik sztabu kandydata PiS minął się z prawdą, kiedy 14 września mówił o likwidacji szkoły (została przeniesiona) oraz twierdząc, że Jarosław Szostakowski zarządził w tej sprawie dyscyplinę partyjną (lider klubu PO w Radzie Warszawy powiedział podczas głosowania do protokołu, że dyscypliny nie ma w tej sprawie).

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych.
Kliknij, aby się zapisać

"Rzecznik prasowy sztabu Patryka Jakiego kłamał na mój temat, wynika z postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie. Sąd nakazał zamieszczenie sprostowania w TVN24 i na Twitterze. Postanowienie jest nieprawomocne" - napisał na Facebooku Szostakowski. To on wytoczył Ozdobie proces.

Wybory samorządowe 2018 Warszawa. Szef sztabu Jakiego z wyrokiem

Wyrok skomentował też sam Ozdoba. "Dzisiejsza decyzja sądu (SO) jest skandaliczna. Zostałem pozbawiony możliwości przedstawienia dowodów i powołania świadków. A w dodatku pełnomocnikiem radnego PO była adwokat reprezentująca HGW" - napisał na Twitterze.

"SO w Warszawie właśnie orzekł, że gimnazjum przy Twardej nie zostało zlikwidowane, ale przeniesione. Absurdalne orzeczenie, bo o ile mi wiadomo budynek przy ul. Twardej świeci pustkami, ponieważ zlikwidowano tam szkołę, aby umożliwić reprywatyzację na rzecz Macieja M. Groteska" - sekundował mu Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji ds. reprywatyzacji.

Wybory samorządowe 2018. Reprywatyzacja szkoły przy Twardej

Gimnazjum przy ul. Twardej 8/10 znajdowało się w budynku, który w 2014 r. zwrócono biznesmenowi Maciejowi M. Podawał się za dysponenta roszczeń spadkobierców przedwojennych właścicieli nieruchomości. Reprywatyzacja została zatrzymana, kiedy ratusz nabrał wątpliwości, co do praw Macieja M. do nieruchomości. Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji uchyliła wstrzymany zwrot działki w 2017 r.

Szkoła działa dziś przy ul. Żywnego jako liceum. Jak pisze "Gazeta Stołeczna", adres strony internetowej nawiązuje do dawnej siedziby: www.liceumtwarda.edu.pl.

Wyrok nie jest prawomocny, sztab może się od niego odwołać.

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o: