Afera taśmowa. Falenta mówił, że jest blisko z PiS. "Twierdził, że mogę dostać tekę po zmianie władzy"

Afera podsłuchowa. Na światło dzienne wyszły zeznania Łukasza N. Zgodnie z tym, co mówił śledczym, Marek Falenta deklarował, że jest blisko z PiS i kelner po zmianie władzy mógłby zostać członkiem rządu.

Onet opublikował zapis przesłuchania Łukasza N., który na zlecenie Marka Falenty nagrywał polityków w restauracji Sowa i Przyjaciele - niedługo potem wybuchła tzw. afera taśmowa. N. składał zeznania w czerwcu 2014 roku, dziennikarze otrzymali nagranie od sądu.

Afera taśmowa. Nagrania w restauracji Sowa i Przyjaciele

Falenta miał mówić Łukaszowi N., że może stać się bogatym człowiekiem. Sam zleceniodawca chwalił się, że może zarobić nawet miliard złotych. N. dla siebie i drugiego kelnera wynegocjował 10 tysięcy zł comiesięcznej zapłaty. 

Falenta twierdził też, że jest blisko z PiS-em i że może łatwo zorganizować spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Że jak się zmieni władza u nas, jak PiS przejmie władzę, to mogę dostać nawet jakąś tekę, z tymi informacjami, które mam. Że mogę dostać jakieś stanowisko w rządzie PiS. Ale jakby ja to traktowałem bardziej jako... To znaczy nie brałem tego pod uwagę, tylko odebrałem to jako dygresję

- powiedział kelner w służbom. Dodał, że Falenta pytał go przez kogo i w jaki sposób mógłby dotrzeć do premiera Donalda Tuska. 

Marek Falenta. Kelner "boi się o swoje życie"

Łukasz N. przyznał, że w pewnym momencie stał się zakładnikiem nagrań. - Nie mogłem się wycofać, bo sam też byłem winny - stwierdził. Co więcej, jak zeznał, "dla wielu osób, a zwłaszcza dla Marka Falenty, stał się niewygodny". - Przez to obawiam się, że coś się może stać z moją osobą. Po prostu boję się o swoje życie - dodał.

Mieli rozmawiać o historii, wyszło jak zwykle. Polityka zdominowała Sejm Dzieci i Młodzieży

Więcej o:
Komentarze (135)
Afera taśmowa. Falenta mówił, że jest blisko z PiS. "Twierdził, że mogę dostać tekę po zmianie władzy"
Zaloguj się
 • bob_59

  Oceniono 69 razy 35

  Pisowska mafia opanowała nasz kraj.
  Dla władzy i pieniędzy zrobią wszystko.
  To bezwzględni przestępcy.
  Władzę sądowniczą przejmują wyłącznie po to, aby zgwarantować sobie bezkarność...

 • agnrodis

  Oceniono 37 razy 15

  Falenta jest powiazany z mafia Putina. Byl im winien sporo pieniedzy, wiec wykupil sie Rosyjskiej Mafi podsluchujac polskich politykow. Putin, poniewaz chcial wsadzic PiS do rzadu (bo nikt tak Polski nie zniszczy jak oni) ujawnil nagrania Sikorskiego i wymyslil afere osmiorniczek. Niczego innego na Sikorskiego w tasmach nie bylo.
  Teraz Putin potrzebuje nowej awantury w Polsce, to zaczal wypuszczac pozostale nagrania. Celem Putina jest wprowadzic haos w Polsce. Czy to bedzie religioa Smolenska, czy miesieczniece, pomniki, czy afeta osmiorniczek, albo ataki anty szczepionkowcow, to jest bez znaczenia. W Polsce ma sie ciagle gotowac i Polacy maja rzucac sie sobie do gardel. Najwiekszym koszmarem Putina jest spokoj i dobrobyt w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • atomekkk

  Oceniono 31 razy 15

  W zamian pan Falenta dostał możliwość ściągania nieograniczonych ilości ruskiego węgla. Taki to był deal

 • remo29

  Oceniono 39 razy 15

  Jak tam pisi ludu? Łączycie już kropki, czy nadal nie wiecie kto, z kim i w co gra?

 • poppers68

  Oceniono 28 razy 14

  Zanim PIS w 2015 roku wygrało wybory a media tygodniami sypały " rewelacjami" z nagrań pisałem na tym forum : " To jest zlecenie Kamińskiego z inspiracji Kaczyńskiego, przegrywającego kolejne wybory w Polsce".
  I gdy media zastanawiały się, czy Kaczyński utrzyma władzę w PIS po kolejnych przegranych w 2014 wyborach "nahle" : " RE-WE-LA-CJA!!!" Pojawiły się nagrania, na których słuchaliśmy kogo Belka nie lubi i jakie to mamy teoretyczne państwo. Aha, i jak to tylko dureń będzie pracował za 6000 pln.
  PISAŁA O TYM RADOŚNIE WYBORCZA, TŁUKŁ TEMACIKI TVN. Zawsze wypowiedzi niepełne, zawsze okrojone - ważne aby szokowały , że w ogóle są.

  Gdy o tym pisałem w 2015 to przywalali mi z lewa i prawa. Gdy pisałem, że Bieńkowska zgodnie z pełnym brzmieniem nagrania mówi o idiotycznie niskich zarobkach ale dla ludzi pracujących na stanowiskach wiceministra albo gdy Sienkiewicz mówił o teoretycznym państwie polskich ale zaznaczał, że w momencie zagrożenia wszystko gra jak należy ( czego już praktycznie nie emitowano) to nikt nie dawał wiary.
  No to teraz mamy..... :)

 • pysio62

  Oceniono 61 razy 13

  Falenta byl winien wiele milionow zlotych rosyjskim/ukrainskim "biznemenom" zwiazanych z rosyjskimi sluzbami specjalnymi, i nadal jeszcze zyje, a dlugu, w kazdym badz razie w pieniadzach nie splacil. Zamieszani w ta afere sa najprawdopodobniej ludzie Kaminskiego z CBA, byc moze z Wroclawia. Wiele wskazuje na to, ze to byla taka wspolna akcja sluzb specjalnych rosyjskich i PIS-owskich.

 • jxl82

  Oceniono 32 razy 10

  Ziobro uderzył tym razem już nie tylko w Krzywoustego, ale i w samego Wodza Wodzów Jarosława Kulawego. Wojna na całego.

 • Black Swan

  Oceniono 28 razy 10

  " jak PiS przejmie władzę, to mogę dostać nawet jakąś tekę"

  i kelner w to uwierzył?

  ps. choć z drugiej strony; za PIS wszystko jest możliwe... Skoro bankster Krzywomordy może być premierem to niby czemu kelner nie miałby zostać jakimś ministrem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX