Wybory samorządowe 2018. Tomasz Gollob skreślony z listy kandydatów

Żużlowiec Tomasz Gollob nie będzie radnym w Grudziądzu. W czwartek został skreślony z listy kandydatów komitetu "Łączy nas Grudziądz".

Tomasz Gollob został w czwartek skreślony z listy kandydatów do rady miasta Grudziądza - podała "Gazeta Pomorska".

Wybory samorządowe Grudziądz. Gollob nie wystartuje

Gollob miał startować na radnego z komitetu "Łączy nas Grudziądz" obecnego wiceprezydenta miasta Marka Sikory.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Najbardziej utytułowany polski żużlowiec decyzję o udziale w wyborach samorządowych ogłosił nieco ponad dwa tygodnie temu. - To wulkan pomysłów, zwłaszcza w dziedzinie sportu. Jest osobą niepełnosprawną, może wiele rzeczy nam podpowiedzieć w tej dziedzinie. Sam nie spodziewałem się tak pozytywnego odzewu z jego strony - chwalił kandydata w rozmowie z "Gazetą Pomorską" Sikora.

Tomasz Gollob nie będzie radnym Grudziądza

W kwietniu 2017 r. Gollob uległ poważnemu wypadkowi podczas treningu. Uszkodził wtedy kręgosłup i od tamtej pory porusza się na wózku.

Jest 30-krotnym mistrzem Polski w różnych konkurencjach (indywidualnie, drużynowo, w parze, młodzieżowo), ponadto zdobył drużynowe mistrzostwo Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Jak podał serwis grudziadz365.pl, to sąd nakazał skreślenie Golloba z listy kandydatów na radnych miasta Grudziądza. Decyzja zapadła po rozpatrzeniu protestu w trybie wyborczym. Jeden z mieszkańców zarzucił sportowcowi, że ten nie mieszka w Grudziądzu. A taki obowiązek przewiduje Kodeks wyborczy.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: