Wybory samorządowe 2018. Debata kandydatów na prezydenta Warszawy. Wiadomo, kto ją poprowadzi

12 października odbędzie się debata kandydatów na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych. Poprowadzą ją dziennikarze głównych stacji informacyjnych: TVP Info, TVN24 i Polsat News.

Edyta Lewandowska z TVP Info, Igor Sokołowski z TVN24 i Piotr Witwicki z Polsat News poprowadzą debatę kandydatów na prezydenta Warszawy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Wybory samorządowe 2018 Warszawa. Debata 14 kandydatów

Spotkanie 14 kandydatów na stanowisko prezydenta stolicy odbędzie się w piątek 12 października o 20.30 w budynku Telewizji Polskiej i będzie transmitowane przez trzy główne polskie stacje informacyjne.

Ustalono termin debaty kandydatów na prezydenta Warszawy. Gdzie ją obejrzeć?

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

We wtorek sztaby kandydatów porozumiały się w sprawie przebiegu wydarzenie. Debata będzie składała się z sześciu pytań dla każdego uczestnika - na odpowiedź kandydaci będą mieli po 45 sekund, dostaną też 30 sekund na swobodną wypowiedź. Zaplanowano też krótkie wystąpienia uczestników.

Wybory samorządowe 2018. Debata przed drugą turą

TVP ma po debacie zaprosić przedstawicieli Polsat News i TVN24 na spotkanie dotyczące kolejnej - przed drugą turą wyborów. Według informacji Wirtualnemedia.pl wszystkie strony zgodziły się na takie spotkanie.

Wszystko wskazuje na to, że w stolicy prawdopodobnie odbędzie się druga tura - żaden z kandydatów nie uzyskuje w sondażach ponad 50 proc. głosów. 4 listopada mieszkańcy stolicy będą zatem decydować między Patrykiem Jakim a Rafałem Trzaskowskim.

Nie Jaki i nie Trzaskowski. Debata o warszawskim sporcie ma zaskakującego zwycięzcę

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o: