Komentarze (370)
Sejm. Jest decyzja ws. projektu, który likwiduje obowiązek szczepień
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • g.lesio

  Oceniono 53 razy 9

  Piś, żeby zwiększyć poparcie jest gotów forsować nawet najbardziej idiotyczne rzeczy jeżeli za nimi stoi dużo ludzi.
  Zgroza.

 • dolegapit

  Oceniono 12 razy 8

  Oglądałem ostatnio fabularyzowany film dokumentalny o Ludwiku Pasteur. Polecam każdemu kto jest przeciwny powszechnemu obowiązkowi szczepień. Ile dzieci i ilu ludzi umierało w tamtych czasach z powodu chorób zakaźnych to współcześni ludzie nie są sobie w stanie wyobrazić, szczególnie ile dzieci nie dożywało wieku dorosłego umierając na różne choroby zakaźne. Wynalezienie szczepionek i ich powszechne stosowanie pozwoliło wyeliminować wiele chorób zakaźnych z naszego otoczenia i uratować miliony ludzkich żyć. Oczywiście nadal zagrożeniem pozostają przypadki kiedy szczepionka może wywołać zagrażającą życiu reakcję - ale są to bardzo nieliczne przypadki. Każdy kto ma wątpliwości zawsze może się skonsultować z lekarzem, który może je wyjaśnić. Są oczywiście lepsi i gorsi lekarze, ale mimo wszystko wydaje mi się, że ten zawód cieszy nadal bardzo dużym szacunkiem w społeczeństwie. Opierajmy nasze decyzje na wiedzy i doświadczeniu lekarzy, którzy w tej kwestii znają się najlepiej. Nie wprowadzajmy przepisów opartych na demagogii jakiejś grupy.

 • puuchatek

  Oceniono 52 razy 8

  Czekamy na przekazanie do dalszych prac ustawy o płaskości Ziemi.

 • tomasz0111

  Oceniono 11 razy 7

  Tryumf debili

 • mxx01

  Oceniono 18 razy 6

  Jaka to szkoda, że matka kaczora go zaszczepiła. Mielibyśmy teraz piekną Polskę bez PISlamu

 • Justyna J

  Oceniono 5 razy 5

  Mój tata urodził się w czasach, w których nie było jeszcze w Polsce szczepień przeciwko wirusowi polio wywołującemu Chorobę Heinego-Medina. Nieszczęściem jego całego życia było to, że na nią zapadł: jedna noga krótsza, bezwładna i niekształtna. Tata później zaczął chodzić używając do tego 2 kul. W latach 60tych stare przedwojenne budynki szkolne nie były przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, a zimą daleka droga do szkoły bywała niemożliwa do pokonania. Dzieci potrafią być bardzo wredne, a przezwiska typu "kulos" zostają w pamięci człowieka na całe życie. Ludzie oglądający się na ulicy za "zjawiskiem" i traktowanie człowieka przez pryzmat jego choroby, nie są tym czego potrzebują ludzie poszukujący akceptacji. Niepełnosprawni nie chcą, żeby traktować ich "specjalnie", chcą zapomnieć o swoich dolegliwościach i czuć się takim jak inni, zdrowi, "normalni".

  Tata skończył szkołę (matura), odnalazł w życiu pasję, która stała się jego pracą, był aktywnym i (mam nadzieję) spełnionym człowiekiem, ale zawdzięczał to przede wszystkim talentowi, który posiadał. Założył rodzinę w której było wiadomo, że niektóre czynności są dla niego awykonalne, jednak nigdy nie traktowano go z litością, jedynie ze zrozumieniem i akceptacja zaistniałej sytuacji. Nigdy w życiu nie szłam z tatą za rękę, jedynie wyciągał mały palec, żebym mogła się go chwycić. Nigdy z tatą nie tańczyłam. Nigdy nie nosił mnie na barana... Tata miał na tyle na ile to możliwe, normalne życie. Nie każdy ma takie szczęście. Wielu niepełnosprawnych zamyka się w 4 ścianach domu, boją się z nich wyjść, bo to my pełnosprawni traktujemy ich jak coś dziwnego, nieszczęśliwego; "spójrz jaki biedny, chory chłopiec", "ojej Pan takie nogi ma strasznie powykrzywiane może Pan sobie sądzie, ja jestem normalna/zdrowa to mogę postać". Ludzcy odmieńcy.

  Gdy będę miała dzieci na pewno je zaszczepię przeciwko poli oraz innym niebezpiecznym chorobom, bo jeżeli (podkreślam "jeżeli") istnieje jakiekolwiek zagrożenie, to i tak jest warte ryzyka.
  Bo wszystko było by inaczej, gdyby w 1954 roku w Polsce szczepiono przeciwko polio.

 • tomasz0111

  Oceniono 13 razy 5

  Antyszczepionkowcy, płaskoziemcy, kreacjoniści,wierzący w NPŚ i wszczepianie czipów, a także wszystkie inne osoby z niegroźnymi zaburzeniami psychicznymi w erze przedinternetowej żyły sobie nie szkodząc nikomu, uznawane przez normalną część społeczeństwa za nieszkodliwy folklor. Niestety, wraz z rozwojem internetu odkryły one, że takich jak oni jest więcej i postanowiły walczyć o swoje racje. A że mamy demokrację, to nawet najwięksi idioci mogą dziś wygłaszać swoje kretynizmy, a nawet próbować zmusić innych do ich uznania. Tragikomiczne.

 • u_corsu

  Oceniono 13 razy 5

  Poslowie PiS i Kukiz nie zostali zaszczepieni przeciwko glupocie i teraz chca jej skutkami zarazic suwerenow, nawet i tych, ktorzy ma nich nie glosowali

 • ladne_sny

  Oceniono 15 razy 5

  hahaha, teraz należy szybciutko wprowadzić zakaz antykoncepcji, żeby zapobiec depopulacji, jaka niechybnie nastąpi ;))))

 • krzywelustro

  Oceniono 13 razy 5

  Jedenaste:
  Dawaj wszystkim nadzieję, odwlekając budzące emocje decyzje do dnia wyborów.

 • ber.gitka

  Oceniono 4 razy 4

  Czekam na ustawę o wprowadzeniu nafty zamiast elektryczności, a jeszcze lepiej - łuczyw. Jak się cofać, to się cofać, nie żałujmy sobie!

 • kater-11

  Oceniono 12 razy 4

  Zróbmy tak jak Stany Zjednoczone - Obowiązek szczepień jest realizowany przez pośrednie zachęcanie, dzieci nie szczepione nie są przyjmowane do placówek publicznych.

 • olafwrocek

  Oceniono 4 razy 4

  Po wyborach trafi do kosza. Spokojnie, to tylko polityka.

 • Przemek G

  Oceniono 8 razy 4

  Czy jest jakiś sposób żeby ludzie z zagranicy się o tym nie dowiedzieli? Bo ja mam sporo znajomych w różnych częściach Świata a i tak jest mi już wystarczająco wstyd....

 • wicipinski

  Oceniono 20 razy 4

  C I E M N O G R Ó D !!!

 • ergiel

  Oceniono 10 razy 4

  W ramach zwiększania populacji kraju ześlą na niego epidemię. Wyjadę z Polski zanim będę miał dziecko i otoczą ten dołek kordonem sanitarnym.

 • mxx01

  Oceniono 10 razy 4

  PISowi zależy ba zbudowaniu społeczeństwa CHOREGO, ponieważ takimi ludźmi jest łatwiej STEROWAĆ

 • bartoszjanusz

  Oceniono 18 razy 4

  PiS chce wymordować Polaków ? Czy PiS działa na zlecenie Putina? Czy ci ludzie są Polakami?

 • grosz-ek

  Oceniono 10 razy 4

  Absolutnie nie rozumiem logiki działania naszego Sejmu. Najbardziej absurdalne pomysły przechodzą do dalszych prac, a sensowne i społecznie oczekiwane projekty leżą sobie w zamrażalce tylko dlatego, że złożyła je opozycja. Dzisiejsza polityka to czyste i irracjonalne zło, które ma za nic dobro Polski i Polaków.

 • wino0000006

  Oceniono 3 razy 3

  Ciemnogród PiSokatoli po raz kolejny cofa nas do średniowiecza. Rozumiem, że teraz ci co nie chcą się szczepić będą sobie fundować swoje szpitale i leczyć się za swoje pieniądze bez narażania pozostałych. No i należy ich odizolować od społeczeństwa.

 • golabek

  Oceniono 3 razy 3

  Jestem naiwny , mimo wszytko myślałam ze to formalnosc , ze te bzdury bedą odrzucone.....
  Czego jeszcze doswiadczyc mamy pod tymi rzadami !!!

 • zdzislawlebork

  Oceniono 7 razy 3

  może płaskoziemcy zepchną z krawędzi ziemi antyszczepionkowców?

 • stanislawperkoz

  Oceniono 13 razy 3

  nieszczepionych nie przyjmować do żłobków, przedszkoli i szkół...

 • pylorii

  Oceniono 5 razy 3

  Najprawdopodobniej w przyszłym roku będą pierwsze zgony dzieci nie szczepionych na odrę. Oraz zacznie rosnąć liczba chorujących dzieci szczepionych na odrę. To nie jest lekka choroba. Zatem na początku dziesiątki, później setki rodziców będzie przeżywać dramat. I co wtedy mądrale z PiSu im powiedzą? Postęp ostatnich 50 lat właśnie został cofnięty. Cóż słaby, głupi, prymitywny naród może wyginąć.

 • aagaj

  Oceniono 7 razy 3

  Nie życzę sobie, jeśli ustawa przejdzie aby ich dzieci były ratowanie z moich podatków i akcyzy !
  Płace sporo !

 • wujekdolf

  Oceniono 13 razy 3

  jak tego nie "uwalą" w komisjach jak wymysłów kaji godek to nie tylko pospolici debile ale chcą nas wszystkich ubić - czy przypadkiem kacza pokraka i banda nie zrobiły sobie po cichu jakiegoś schronu?

 • leszekkrzysztof

  Oceniono 11 razy 3

  anty-ogłupianie
  Od dawna optymalny termin szczepienia określają lekarze - pediatrzy, a nie partia idiotów sowieckich (po latach ruszyli spod Białegostoku na warszawę)!

 • immanothere

  Oceniono 5 razy 3

  Nie szczepisz dziecka? Do więzienia! I sterylizacja / kastracja. I konfiskata majątku. I na goło dupeu!

 • witoldpolak

  Oceniono 17 razy 3

  Jest przecież proste rozwiązanie, stosowane w większości krajów : dobrowolność szczepień.
  I nie ma tematu.

 • jamarcin

  Oceniono 11 razy 3

  tylko dlatego że są wybory....będą to wałkować do wyborów...potem odrzucą...to jedyny powód skierowania do komisji

 • Edmund Pikor

  Oceniono 9 razy 3

  Proste , jak krowi ogon !
  Wybory !!!
  PiS-iory nie chcą się narazić swoim oszołomom, a jednocześnie nie mogą oficjalnie poprzeć takiego absurdu , jak dowolność decyzji w sprawie szczepień.
  Będą ściemniać do wyborów.

 • dave1919

  Oceniono 13 razy 3

  .

  .TEN IDIOTA Z PRZSTAWKI PISOWSKIEJ - OD KUKIZA'15
  .
  NO WYJĄTKOWY PALANT

  .

 • leonid11

  Oceniono 9 razy 3

  Jeśli nawet na forum gazety można zauważyć antyszczepionkowców, to jak jest wśród czytelników faktu, expresu czy innego od rzeczy. Więc nie powinno potem dziwić w sondażach te 35-40% oparcia dla żoliborskiego obłąkańca.

 • ochujek

  Oceniono 19 razy 3

  Będą zalecać wsadzanie chorych dzieci do pieca na trzy zdrowaśki.

 • blookerz

  Oceniono 7 razy 3

  Poszło do komisji, bo PIS obiecał, że wszystkie projekty społeczne - do których były podpisy obywateli - nie będą z miejsca odrzucane. Temat przepadnie w komisji albo w kolejnym głosowaniu. I tyle, nie napinajcie się tak bardzo.

 • Roza Winiarska

  Oceniono 2 razy 2

  Ta ruda chyba z choinki się urwała. Czy ona rozumie co czyta z kartki. Wątpię.

 • wino0000006

  Oceniono 2 razy 2

  Jak jest afrykański pomór świń to się je zabija i spala. Co w przypadku gdy wybuchnie epidemia wśród nieszczepionych? Czy będą przewidziane podobne procedury?

 • autonomy

  Oceniono 6 razy 2

  Jedyna wolnościowa ustawa, którą zajął się socjalistyczny PiS.

 • krzysztofiktofik

  Oceniono 8 razy 2

  Czym wy się przejmujecie.Szczepcie swoje dzieci a inni nie muszą bo tak powinno być od samego początku.Prawo wyboru oraz dobór naturalny a nie przymusowy.Piszecie tak jakbyście nie zdawali sobie sprawy , że całe życie narażacie się na choroby wychodząc z domu zwłaszcza w temperaturach 0-15stopni kiedy bakterie i wirusy wykazują największy swój udział.
  Trzeba się uodparniać i tyle.Ustawa ta niestety jest strasznie nie dopracowana ponieważ powinna nakładać obowiązek wpisu elektronicznego i katalogowego dziecka , która zostało nie zaszczepione.Dzieci nie zaszczepione powinny mieć odejmowane punkty za to by dostać się do żłobka lub przedszkola ponieważ pierwszeństwo powinni mieć zawsze te zaszczepione.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX