Sejm. Jest decyzja ws. projektu, który likwiduje obowiązek szczepień

Sejm zajął się projektem ustawy przygotowanej przez antyszczepionkowców. Projekt likwidujący obowiązek szczepień skierowano do sejmowej komisji ds. rodziny.

Przeciwko odrzuceniu projektu znoszącego obowiązek szczepień była większość posłów PiS i prawie wszyscy (dwóch się wstrzymało) głosujący z Kukiz'15. Za odrzuceniem projektu było 5 posłów PiS – w tym Patryk Jaki i Mariusz Kamiński. Jan Dziedziczak wstrzymał się od głosu. Dokładne dane na temat głosowanie znajdują się pod tym linkiem.

Projekt ustawy będzie nadal przedmiotem debaty w Sejmie. Trafi do komisji polityki społecznej i rodziny, o czym posłowie zdecydowali w kolejnym głosowaniu.

Ta decyzja zapadła w czwartek. W środę poprzedziła ją sejmowa debata. Padały ostre słowa. Sprzeciw wyrażali m.in. szef GIS i b. minister zdrowia

Projekt antyszczepionkowców - zniesienie obowiązku szczepień

Projekt wprowadza dobrowolność szczepień, nakłada też na lekarza obowiązek przeprowadzenia wywiadu przed szczepieniem oraz pisemną informację o ryzyku związanym ze szczepieniem, obowiązek wywiadu lekarskiego po szczepieniu oraz daje rodzicom możliwość zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Więcej o projekcie >>>

Więcej o: