Sejm. Jest decyzja ws. projektu, który likwiduje obowiązek szczepień

Sejm zajął się projektem ustawy przygotowanej przez antyszczepionkowców. Projekt likwidujący obowiązek szczepień skierowano do sejmowej komisji ds. rodziny.

Przeciwko odrzuceniu projektu znoszącego obowiązek szczepień była większość posłów PiS i prawie wszyscy (dwóch się wstrzymało) głosujący z Kukiz'15. Za odrzuceniem projektu było 5 posłów PiS – w tym Patryk Jaki i Mariusz Kamiński. Jan Dziedziczak wstrzymał się od głosu. Dokładne dane na temat głosowanie znajdują się pod tym linkiem.

Projekt ustawy będzie nadal przedmiotem debaty w Sejmie. Trafi do komisji polityki społecznej i rodziny, o czym posłowie zdecydowali w kolejnym głosowaniu.

Ta decyzja zapadła w czwartek. W środę poprzedziła ją sejmowa debata. Padały ostre słowa. Sprzeciw wyrażali m.in. szef GIS i b. minister zdrowia. 

Projekt antyszczepionkowców - zniesienie obowiązku szczepień

Projekt wprowadza dobrowolność szczepień, nakłada też na lekarza obowiązek przeprowadzenia wywiadu przed szczepieniem oraz pisemną informację o ryzyku związanym ze szczepieniem, obowiązek wywiadu lekarskiego po szczepieniu oraz daje rodzicom możliwość zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Więcej o projekcie >>>

Więcej o:
Komentarze (370)
Sejm. Jest decyzja ws. projektu, który likwiduje obowiązek szczepień
Zaloguj się
 • antirussia81

  Oceniono 136 razy 52

  Do tej pory sądziłem, że rządzą nami do spółki ruscy agenci wpływu, cyniczni populiści, pazerni nieudacznicy i sfanatyzowani klerykałowie. Teraz już wiem, że w PiS jest jeszcze piąta, być może najsilniejsza frakcja: pospolici debile.

 • azalka12

  Oceniono 54 razy 42

  Czy prawo przewiduje tez wysokie odszkodowania na rzecz tych, ktorzy zostali zarazeni przez osoby niezaszczepione?
  Tacy ludzie SWIADOMIE narazaja zdrwie i zycie innych, wiec nalezy uwzglednic rowniez te odpowiedzialnosc w ich wyborze. Poza tym w przypadku zachorowania na chory objete szczepieniami czy ich zdrowie i zycie bedzie ratowane z publicznych skladek?

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 38 razy 16

  Będziem śpiewać Disco Polio: Heine Medina nóżki wygina, nos robi długi, dżez boogie woogie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX