Były minister zdrowia PiS: Dobrowolność szczepień w Polsce to zły pomysł

Dobrowolność szczepień w Polsce to zły pomysł - tak uważa były minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, który był gościem Marcina Zaborskiego w radiu RMF FM.

Zdaniem senatora Prawa i Sprawiedliwości, Sejm powinien wysłuchać ludzi, którzy są przeciwni obowiązkowemu szczepieniu dzieci, ale nie wątpi w to, że posłowie powinni głosować przeciw wprowadzeniu dobrowolności szczepień. - Na tym polega demokracja i szacunek dla ludzi o odmiennych poglądach- zaznaczył w rozmowie w radiu RMF FM.

Konstanty Radziwiłł o obowiązku szczepień: "Jesteśmy na granicy epidemii"

Konstanty Radziwiłł zapewnił, że szczepienia są bezpieczne, a odsetek skutków ubocznych jest minimalny. Zdaniem senatora PiS nie należy rozdmuchiwać sprawy ewentualnego ryzyka, jakie niosą ze sobą szczepienia. - Nikt z nas nie czuje się nieostrzeżony, jeśli ktoś przy wyjściu z klatki schodowej nie mówi: "Uwaga, tutaj jeżdżą samochody". Bo każdy to wie i każdy wie, że jakieś tam ryzyko w tym zakresie istnieje. Wydaje mi się, że po prostu nie należy z tym przesadzać - zaznaczył Konstanty Radziwiłł. Powiedział także, że "Polska ciągle jest poza tymi krajami, w których bezpośrednio zagraża epidemia, chociaż jesteśmy na granicy".

Były minister zdrowia nie zgadza się z Patrykiem Jakim. "Szczepienia powinny być obowiązkowe"

Gospodarz programu "Popołudniowa rozmowa w RMF FM" zauważył, że opozycja przypomina w kampanii wyborczej, że Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, wypowiadał się krytycznie na temat obowiązkowych szczepień.

"Stawką tych wyborów jest m. in bezpieczeństwo ponad 360 tys. warszawskich dzieci. Nie możemy pozwolić, by politycy podważający zasadność obowiązkowych szczepień decydowali o ich losie" - napisał niedawno na swoim Twitterze Rafał Trzaskowski.

Dziennikarz przytoczył też fragment listu, który Patryk Jaki wysłał do Konstantego Radziwiłła. Pisał w nim, że "Postępowanie w zakresie przymuszania do szczepień stanowi dyskryminację obywateli RP w stosunku do pozostałych obywateli Unii Europejskiej".

Były minister zdrowia zaznaczył, że nie zgadza się w tej kwestii z Patrykiem Jakim, ale należy pamiętać, że nie on rozpoczął tę dyskusję. - W polskim społeczeństwie spora grupa osób, która ma spore wątpliwości co do obowiązkowości szczepień. Odsądzenie ich od czci i wiary, wyśmianie ich, pogarda w stosunku do nich - to nie jest dobra metoda - skomentował senator Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (20)
Były minister zdrowia PiS: Dobrowolność szczepień w Polsce to zły pomysł
Zaloguj się
 • me_on_gazeta

  Oceniono 25 razy 7

  Antyszczepionkowców nie powinno się zostawiać samym sobie. To są ludzie potrzebujący pomocy, czasem psychiatrycznej, czasem psychologicznej, czasem zwykłej edukacji. Państwo jest odpowiedzialne za jej udzielenie.

 • hilux_ie

  Oceniono 15 razy 5

  A mnie złości nazywanie tych ludzi antyszczepionkowcami, to takie pejoratywne słowo... Proponuję zmienić to na proepidemiowcy a nazwę stowarzyszenia "STOP NOP" zmienić na "Heraldzi Zarazy".

 • jakub13579

  Oceniono 14 razy 4

  Od trzech lat ciemności kryją ziemię. Nie tylko w obszarze szczepień.

 • minkat

  Oceniono 9 razy 3

  skonczy sie tym, ze Polak przekraczajacy unijna granice bedzie poddawany z automatu kwarantannie,, chyba, ze bedzie mial ze soba ksiazeczke szczepien...

 • radon13

  Oceniono 13 razy 3

  Jaki po prostu jest głupim hipokrytą , nie ma żadnych pogladów byle sie dopchać do żłobu i zgadza się z każdym , likwidować słupki - tak likwidować , chociaż ludzie nie chcą samochodów na chodnikach . Szczepienia jak każde inwazyjne leczenie niesie pewne ryzyko ale jest statystycznie mniejsze niż nieszczepienie . Statystyka jest dziedziną matematyki , która ma kolosalną przeszłość , gorzej z przyszłościa po naszych zdeformowanych szkołach

 • Maria Michałowska

  Oceniono 5 razy 3

  Ja osobiście się nie dziwię, że ludzie chcą w szczepionkach znajdować kozla ofiarnego,winowajcę tego , że rodzą im się chore dzieci., bo to jest okropne odkryć taką niedoskonałość we własnym dziecku, skoro sami jesteśmy tacy wspaniali, wręcz idealni.

 • smarekdarek

  Oceniono 9 razy 3

  A już myślałem, że Radziwiłł błyśnie jak Szyszko o chemtrailsach, albo Duda znajomością prawa i z (byłego) ministra zdrowia zmieni się w ministra chorób zakaźnych.

 • six_a

  Oceniono 10 razy 2

  opanujcie się, krytykanci. kler potrzebuje zwłok.

 • krynolinka

  Oceniono 20 razy 2

  Producenci małych trumienek zacierają łapki.
  Gdyby zaufać takiemu Ziębie to człowiek umierałby całkowicie zdrowy.
  W Polsce istnieje również spora grupa osób nie popierających PiS, a są odsądzani od czci i wiary, wyśmiani i pogardzani.
  Coś się panu hrabiemu narracja nie klei.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX