Patryk Jaki na debacie kandydatów. Rozenek atakuje: Legia Warszawa za pana rządów będzie jak Odra Opole

- Gdzie jest granica kiełbachy wyborczej? - pytał Patryka Jakiego Andrzej Rozenek podczas pierwszej debaty kandydatów na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych 2018. Na stadionie Legii Warszawa rozmawiali w środę o sporcie w mieście.

W środę od godz. 11 na stadionie Legii Warszawa kandydaci na prezydenta stolicy debatują o sporcie w mieście. Na wydarzeniu stawiło się ośmiu z czternastu kandydatów: Patryk Jaki, Marek Jakubiak, Andrzej Rozenek, Katarzyna Krzekotowska, Sławomir Antonik, Rafał Trzaskowski i Jacek Wojciechowicz oraz kandydatka na wiceprezydenta Paulina Piechna-Więckiewicz.

Debata na Legii. Kandydaci na prezydenta Warszawy o sporcie [RELACJA NA ŻYWO]

- Gdzie jest granica kiełbachy wyborczej? - pytał Andrzej Rozenek (SLD Lewica Razem) i uderzył w Patryka Jakiego (startuje z list PiS): Legia Warszawa za pana rządów będzie jak Odra Opole.

To pierwsza debata kandydatów na urząd prezydenta Warszawy. Zorganizowały ją klub oraz portal 300polityka.

Wybory samorządowe 2018. Debata kandydatów na prezydenta Warszawy

W pierwszej części kandydaci rozmawiali o infrastrukturze sportowej w Warszawie. Patryk Jaki mówił, że środki przeznaczane na sport w stolicy są za małe. Zacytował wynik badania Sponsoring Insight, które pokazuje poziom finansowania sportu przez europejskie miasta.

- W Europie jest tendencja, by przeznaczać na sport 5 procent budżetu. W Polsce ponad 5 procent wydaje Opole, a na ostatnim miejscu w rankingu jest Warszawa, która wydaje ledwie ponad jeden procent - powiedział Jaki.

Debata kandydatów. Marek Jakubiak: Finansowanie sportu to zadanie dzielnic

Marek Jakubiak, kandydat Kukiz'15, mówił o tym, że finansowanie sportu w mieście powinno być zadaniem dzielnic. - Burmistrzowie dzielnic najlepiej by wiedzieli, jak ten sport powinien być kształtowany na ich terytorium - oceniał.

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, obiecał kolejne inwestycje w miejską infrastrukturę sportową. - Warszawa potrzebuje hali sportowo-widowiskowej, taką wybudujemy na błoniach Stadionu Narodowego, miejsce zostało określone w planie miejscowym dzięki Platformie Obywatelskiej - podkreślał. Zapowiedział też odbudowę obiektów warszawskiej SKRY.

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o:
Komentarze (57)
Patryk Jaki na debacie kandydatów. Rozenek atakuje: Legia Warszawa za pana rządów będzie jak Odra Opole
Zaloguj się
 • lica79

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeb mieć poważne problemu intelektualne żeby chcieć głosować a co gorsza wierzyć w brednie wypowiadanie przez tego półanalfabetę

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 12 razy 4

  Czy ktoś już podliczył ile będzie kosztowało spełnienie wszystkich obietnic tego gościa z Opola?

 • remo29

  Oceniono 30 razy 4

  Myślą, że jak udało się wyciągnąć z Brzeszcz przeciętną babę, uczesać, ubrać i nauczyć składać łapy w łódeczkę, to wszędzie można wepchnąć takiego przebierańca. Yyyy... nie.

 • antropoid

  Oceniono 26 razy 4

  Jaki-e Opole?...
  Z PiSiorem w ratuszu Warszawę czeka los Pierdziszewa.

  Polska już nim jest w Europie po ledwie 3 latach "dobrej" zmiany.

 • pysio62

  Oceniono 18 razy 4

  PIS-owi i PIS-opodobnym nic nie pomoze zalgana propaganda, i tak Patryk Hatakumba Jaki, jak i ile by nie cyganil, to i tak nie ma szans z Trzaskowskim, ktory wyraznie wygra z Jakim w drugiej rundzie.

 • grey-sky

  Oceniono 3 razy 3

  M.in.dlatego na byle Jakiego nie zagłosuję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX