Anna Zalewska zostaje. Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności dla minister edukacji
Wniosek o wotum nieufności wobec Anny Zalewskiej wnieśli do Sejmu posłowie Platformy Obywatelskiej. Za odwołaniem minister edukacji opowiedzieli się także posłowie Nowoczesnej oraz PSL-UED. Komisja edukacji, nauki i młodzieży rekomendowała Sejmowi odrzucenie wniosku.
Anna Zalewska zostaje na swoim stanowisku. Posłowie PO chcieli jej odwołania
Debata na temat odwołania minister edukacji odbyła się wczoraj wieczorem. Posłowie Platformy Obywatelskiej tłumaczyli, że zdecydowali się na złożenie wniosku o wotum nieufności wobec Anny Zalewskiej ze względu na to, że ich zdaniem niszczy ona system oświaty w Polsce i wprowadza chaos do szkół, który powoduje, że dzieci uczą się na kilka zmian, a program nauczania staje się coraz gorszy. Przedstawiciel partii Kukiz'15 ogłosił, że jego koledzy zadecydują o tym, jak zagłosować, podejmując decyzję samodzielnie
PiS broni minister Zalewskiej. Mateusz Morawiecki: "Annie Zalewskiej należy się medal"
Posłowie PiS oraz premier Mateusz Morawiecki bronili minister edukacji. Zdaniem premiera szefowej MEN za dotychczasowe działania "należy się medal". Podkreślił też, że Anna Zalewska przywróciła rodzicom możliwość wyboru, czy posłać dziecko do szkoły w wieku 6 czy 7 lat, a w wyniku jej reformy przyjęto do pracy 18 tysięcy nauczycieli. Premier Morawiecki podziękował Annie Zalewskiej za przywracanie nauki historii w szkole średniej, która została ograniczona za czasów rządów PO-PSL oraz za uszczelnienie systemu subwencyjnego.
Anna Zalewska podziękowała za debatę posłów, mówiąc, że złożony przez posłów PO wniosek pozwoli na obalenie "półprawd, nieprawd i manipulacji". Odniosła się także do sytuacji polskiego szkolnictwa w czasach rządów koalicji PO-PSL. Powiedziała, że w tamtym czasie tylko 20 proc. gimnazjów i 18 proc. szkół podstawowych miało pracownie przedmiotowe, a 10 proc. szkół - szerokopasmowy internet. Zarzuciła opozycji, że kiedy oni kierowali Ministerstwem Edukacji Narodowej, zamykali stołówki, biblioteki i gabinety stomatologiczne.
-
Rząd opublikował wyrok Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw
-
W czwartek konferencja rządu ws. obostrzeń. Onet: Pełne otwarcie galerii handlowych. Kłopot ze szkołami
-
"Piekło dla rządu", "Barbarzyńcy". Protesty ws. wyroku TK przeszły przez Polskę. W czwartek blokada
-
Czy twój pies cieszy się z tego, że nie wychodzisz z domu?
-
Prof. Andrzej Rzepliński o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji: To nie jest wyrok!
- Pogoda długoterminowa na luty. Zima nie odpuszcza. W Białymstoku nawet -28 stopni
- Koronawirus w Polsce. 389 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby
- Ministerstwo Zdrowia: 7 156 zakażeń koronawirusem. Najwięcej w województwie mazowieckim
- Portugalia. Władze proszą zagraniczne szpitale o pomoc. Może zabraknąć łóżek dla chorych
- Kraśnik. Obraźliwe wpisy na profilu dyrektora biura posła PiS. Prokuratura nie wykryła sprawców