Gowin krytykuje Onet za taśmy Morawieckiego. A kto wcześniej publikował nagrania? M.in. TVP

Jarosław Gowin sugeruje, że w portalu Onet.pl pracują politycy, a nie dziennikarze. Przypomniano mu, że wcześniej fragmenty nagrań publikowały m.in. TVP Info czy TV Republika.

"Nie byłoby bardziej transparentnie, gdyby Onet wystawił swoją listę do Sejmu? Wszystko byłoby jasne. Ale i tak jest" - napisał wicepremier Jarosław Gowin, przyłączając się tym samym do tych polityków PiS, którzy po publikacji taśmy Mateusza Morawieckiego zaatakowali dziennikarzy Onetu.

Premier Morawiecki i rzeczniczka PiS Beata Mazurek twierdzili wcześniej, że publikacja ma związek z tym, że Onet to "niemieckie medium". Gowin stwierdził jednak, że portal w ten sposób angażuje się w politykę.

Na wpis wicepremiera odpowiedział Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". Przypomniał chronologię wydarzeń związanych z aferą taśmową. W 2014 roku pierwsze taśmy opublikowała redakcja "Wprost", rok później kolejne taśmy pokazało "Do Rzeczy", a TV Republika przedrukowało standardy z rozmów. Z kolei przed rokiem kolejne nagrania pokazało TVP Info.

"Czy też powinni wystawić listy do Sejmu, czy pani Mazurek włamała się Pan Ministrowi na konto?" - zapytał Nizinkiewicz.

Więcej o:
Komentarze (173)
Gowin krytykuje Onet za taśmy Morawieckiego. A kto wcześniej publikował nagrania? M.in. TVP
Zaloguj się
 • karolus2222

  Oceniono 93 razy 51

  MAM NADZIEJE ŻE TA SZUMOWINA KTÓRA ZA 20 TYS. ZŁ PRZYMIERA GŁODEM WRESZCIE KIEDYŚ ZNIKNIE Z ŻYCIA PUBLICZNEGO !

 • krynolinka

  Oceniono 92 razy 26

  Obsrywanie poprzedników to "rzetelne" dziennikarstwo, Morawiecki nagrany, zmowa i kuglarstwo. Pisowska logika.

 • hryniu71

  Oceniono 20 razy 18

  Panie Ministrze proponuje stosować podstawową zasadę: " Zawsze wiedz co mówisz , a jak nie wiesz co mówić to nie mów nic "

 • krektunt

  Oceniono 34 razy 16

  Jak ten słyszę j nadęty, pełen pychy i pretensji głos w jakimkolwiek medium to jeszcze trzy minuty po wyłączeniu trzymam wciśnięty przycisk pilota, żeby mieć pewność, że nie usłyszę go znowu. 
  Słychać w każdym słowie, że gardzi ludźmi, a frajerzy - wyborcy posłużą mu tylko do tego, żeby ich oszukał i na ich plecach dostał się do kolejnych konfitur. Ale ludzie nie są głupi, no chyba, że tylko tacy pójdą do wyborów. 

 • puuchatek

  Oceniono 52 razy 16

  No tak: jak ujawniali rozmowy Sikorskiego i Sienkiewicza, to był "ważny interes społeczny".

  Jak Morawickiego - to są politykami.

  Bo źle być wtedy, jak kto Kalemu ukraść krowy…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX