PiS z dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską. W Sejmie jeszcze trzy partie

PiS nad Koalicją Obywatelską ma 10 punktów procentowych przewagi - podaje "Super Express". Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejm weszłoby łącznie pięć partii.

"Prawo i Sprawiedliwość zyskuje, a połączenie sił PO i Nowoczesnej na niewiele się zdało" - pisze "Super Express" przy publikacji sondażu przeprowadzonym przez firmę Pollster. 

Badanie wskazuje, że PiS cieszy się dużym, 41-procentowym poparciem oraz przewagą nad głównym konkurentem. Koalicję Obywatelską popiera obecnie około 31 procent badanych. W Sejmie znalazły by się jeszcze: Kukiz'15 (9 proc. poparcia), SLD (7 proc.) i PSL (6 proc).

embed

Koalicja Obywatelska w porównaniu z ubiegłym miesiącem straciła 3 punkty procentowe. Zdaniem politologa Olgierda Annusewicza ma to związek z mało znaną nazwą, do której jeszcze nie przywykli wyborcy. Może być też tak, że wyborcy po prostu nie dali się przekonać - dodaje. 

Sondaż przeprowadzono 1 października na próbie 1030 Polaków.

Więcej o:
Komentarze (331)
PiS z dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską. W Sejmie jeszcze Kukiz'15, SLD i PSL
Zaloguj się
 • elpollako12

  Oceniono 90 razy 20

  Jak to jest, że jak rozmawiam z kimkolwiek to wiesza psy na PiSie, Morawiecki u Sowy dał pokaz swojej elokwencji, trwa masowa wyprzedaż ziemi obcokrajowcom, armia nie ma nowych statków, helikopterów, nie ma miesiąca bez protestów i 41% dla PiS? Ktoś tu jest zdrowo pierd...ty. Tylko kto suweren czy sondażownie?

 • kaminmal

  Oceniono 42 razy 16

  Dobrze, że te sondaże są gó...ane, tylko zmobilizują ludzi do pójścia na wybory

 • jacek_dziad

  Oceniono 14 razy 10

  Kolega wczoraj:
  - Wiesz, dzwonili do mnie z sondażowni. Powiedziałem, że zagłosuję na PiS.
  - ???
  - W wyborach oczywiście musiałoby mnie popie..., żeby na nich zagłosować. Ale wiesz, tu jakiś nieistotny sondaż, a ja mam działalność, zaraz napuszczą na mnie Skarbówkę. Po co mi to?

 • sil.m

  Oceniono 36 razy 8

  w 2007r też PIS miał przewagę w sondażach a po wyborach musiał 8 lat kluczyć , fałszować i urabiać suwerena / przy wydatnej pomocy dziennikarzy "symetrystów" / by wygrać. Zwycięstwo na pstrym koniu siedzi. Pamiętamy jak w sejmie cały dzień zapewniali aktorkę z Przecieszyna o tym, że dobrze rządzi na pytanie: "za co mnie chcecie odwołać". Wieczorem woźnica z Nowogrodzkiej batem spędził z karawanu /bez badyli/ za wers „ przez 8 lat” i "sukces za sukcesem" , wsadził „Slajd MM” –tę wpadka za wpadką, kłamczuszka na zawołanie a Koguta jako ochłap rzucono na żer gawiedzi.

 • darek655

  Oceniono 57 razy 7

  Mentalność PIS jedzenie ośmiorniczek przez Pana Sikorskiego u Sowy to zdrada Narodowa,Jedzenie ośmiorniczek u Sowy przez Morawieckiego to patriotyzm. Wyborco PIS czy takim ciemnym ludem jesteś?Kiedy zmądzrajesz?

 • suwaratk

  Oceniono 65 razy 7

  20% PO + 5 Nowoczesnej to razem 31....hmm...można nie głosować na pis, nawet może należy to zrobić. Ale żeby zagłosować na PO i Nowoczesną :) KRETYNIZM :) Zero programu i pomysły pis których raz chcą a raz nie :) Takie polityczne pajacowanie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX