Pieniądze z pomocy ofiarom przestępstw trafią do o. Rydzyka. Wcześniej dostał blisko 800 tys. zł

Fundacja Lux Veritatis oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zarządzane przez o. Tadeusza Rydzyka mają otrzymać pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości. Kwota nie jest na razie znana. W ub. r. z tego samego źródła instytucje otrzymały łącznie ok. 787 tys. zł.

Ministerstwo Sprawiedliwości ponownie wyłoniło instytucje, które w ramach konkursu otrzymają pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości. Jak informują przedstawiciele resortu, środki z funduszu "są przeznaczane wyłącznie na pomoc pokrzywdzonym przestępstwami, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną".

Jak podaje Onet.pl, pieniądze z funduszu otrzymają w tym roku m.in. Fundacja Lux VeritatisWyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zarządzane przez redemptorystę o. Tadeusza Rydzyka. Na razie nie wiadomo, jak duża będzie to kwota i na co dokładnie zostaną przeznaczone te środki.

W ubiegłym roku Lux Veritatis i WSKSiM otrzymały z funduszu ok. 787 tys. zł.

W wyniku rozstrzygniętego konkursu ofert Fundacja Lux Veritatis otrzymała dotacje 11 grudnia 2017 r. w kwocie 180 800,00 zł oraz 11 grudnia 2017 r. w kwocie 460 400 zł. Fundacja Lux Veritatis od kilkunastu lat prowadzi programy edukacyjne m.in. w szkołach, gdzie ostrzega dzieci i młodzież przed narkomanią. Dotację z Funduszu Sprawiedliwości przyznano fundacji na kolejne podobne programy prewencyjne, które mają przeciwdziałać przestępczości.Także toruńska szkoła otrzymała 18 grudnia 2017 r. wsparcie w kwocie 145 785,00 zł na organizację konferencji i kampanii informacyjnych na temat przeciwdziałania przestępczości.

- informował w czerwcu w odpowiedzi na sejmową interpelację sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Fundusz Sprawiedliwości. Działania fundacji i uczelni o. Tadeusza Rydzyka

Portal Onet.pl ustalił, na co dokładnie w 2017 r. przeznaczono pieniądze. Uczelnia o. Tadeusza Rydzyka prowadziła akcję informacyjną "Wpływ mediów na wychodzenie z przestępczości", w ramach której zorganizowała kampanię dla kierowców dotyczącą zagrożeń związanych z jazdą po pijanemu.

Z kolei fundacja przygotowała reportaże interwencyjne zatytułowane "Po stronie prawdy", które emitowano następnie w Telewizji Trwam. Według ustaleń Onet.pl fundacja organizowała także porady psychologiczne, terapeutyczne, zapewniała też potrzebującym pomoc prawną.

Ze środków Funduszu Sprawiedliwości zorganizowano także koncert kolęd "Pokój ludziom dobrej woli" w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

"Przed koncertem fundacja Lux Veritatis przeprowadziła akcję informacyjną na temat przemocy domowej. W Filharmonii rozmieszczone zostały stoiska informacyjne, które obsługiwane były przez psychologów, terapeutów, radców prawnych oraz osoby zaangażowane na co dzień w udzielanie pomocy pokrzywdzonym" - tak o koncercie informowało na swojej stronie internetowej Radio Maryja.

"Daliście tylko 200 tys.". Tadeusz Rydzyk domaga się pieniędzy od rządu

Więcej o: