Mateusz Morawiecki nawiązał do hitu "Republika marzeń": "To my PiS". Jest reakcja muzyka zespołu

Mateusz Morawiecki w trakcie wiecu w Toruniu nawiązał do jednego z utworów legendarnej Republiki. "Pamiętam bardzo dobrze zespół Republika. Pamiętacie ten refren: "Republika marzeń"? To my PiS" - mówił. Na słowa premiera zareagował gitarzysta zespołu.

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki odwiedził Toruń. Na miejskim rynku w trakcie wiecu przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi szef rządu dużo mówił o tym, że "PiS to jest normalność dla Polski!". Oczywiście nie obyło się bez przytyków wobec poprzedniej władzy w stylu: - Czy oni chcą z powrotem, żeby były mafie VAT-owskie, ubóstwo u dzieci, żeby duży płacił mniejsze podatki, a mały przedsiębiorca większe podatki - to jest ich normalność. 

Pod koniec swojego wystąpienia Mateusz Morawiecki nawiązał do twórczości zespołu Republika. 

- Tu z tego miasta pochodzi jeden z moich ulubionych zespołów rockowych, bo ja pamiętam bardzo dobrze zespół Republika. Pamiętacie ten refren: "Republika marzeń"? To my PiS, Zjednoczona Prawica walczymy o rzeczpospolitą naszych marzeń, o to, żeby była to rzeczpospolita dumna jak polska husaria, szczęśliwa jak uśmiech dziecka i zwyciężymy - mówił Morawiecki z emfazą w Toruniu. 

 

Słowa o "Republice marzeń", którą według słów Morawieckiego ma wprowadzić władza PiS, skomentował Zbigniew Krzywański, muzyk zespołu.

"Panie Morawiecki, ciekawa interpretacja twórczości zespołu Republika. I tak cieszę się, że nie oświadczył Pan, że był założycielem naszego zespołu i pisał Pan teksty. Cała twórczość Republiki nie ma nic wspólnego z tym co Pan mówi i robi" - napisał na Facebooku gitarzysta Republiki.

Morawiecki podczas wizyty w Toruniu udzielił poparcia dwóm kandydatom PiS: do Sejmiku oraz na prezydenta miasta.

Więcej o: