Układ w Zgierzu. "Fakt": Poseł PiS Marek Matuszewski stworzył pajęczynę powiązań rodzinnych

Według "Faktu", Marek Matuszewski, poseł PiS ze Zgierza, ustawił całą swoją rodzinę. Na państwowe posady i miejsca na listach PiS mogą liczyć: córka, syn, chrześniak, cioteczna siostra żony, jej mąż, syn i jego żona, dyrektor biura posła i jego brat oraz ich krewniacy.

Poseł PiS Marek Matuszewski miał w Zgierzu zbudować układ obejmujący rodzinę jego i jego żony. Dziennikarze "Faktu" piszą, że polityk "w Łódzkiem stworzył pajęczynę powiązań rodzinnych".

Małżonka posła Jolanta Matuszewska jest wspólniczką firmy Ignac-Pol, która ma w Zgierzu dwie stacje benzynowe i myjnię samochodową. Mimo protestów opozycji, obiekt powstał w środku miejskiego parku. W Zgierzu, jak pisze "Fakt", rządzili wtedy protegowani Matuszewskiego.

Superwizjer: Trasa S-12 po zmianie ma przebiegać obok działek polityka PiS. Ludzie stracą domy

Zgierz i powiat zgierski obstawione przez rodzinę i znajomych Matuszewskiego

Dziennik donosi, że cioteczna siostra żony Matuszewskiego, Alicja Antczak, dostała jedynkę na liście PiS do Sejmiku Województwa Łódzkiego z okręgu zgierskiego. Jej mąż Zbigniew Antczak jest radnym powiatu zgierskiego i dyrektorem PGE GiEK S.A. "Fakt" pisze, że zarabia tam ponad 257 tys. zł brutto rocznie.

Syn Antczaków, Rafał, startuje z pierwszego miejsca na liście PiS do powiatu zgierskiego, a jego żona Dominika - do Rady Miasta Zgierza. "Fakt" wylicza dalej: syn Matuszewskiego Piotr otwiera listę do Rady Miasta Zgierza, córka Karolina jest dwójką na liście PiS w wyborach do rady powiatu, poza tym piastuje funkcję w PGNiG w Łodzi.

Układ w Zgierzu. Rodzina dyrektora biura Matuszewskiego na listach

Chrześniakiem posła jest natomiast Michał Banaszczyk, były radny powiatu zgierskiego, dyrektor Oddziału Elektrociepłowni w Zgierzu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Dyrektor biura poselskiego Matuszewskiego Zbigniew Linkowski wystartuje z nr 3 do sejmiku. Jego brat Michał jest dwójką na na liście do Rady Miasta Zgierza. Zdaniem "Faktu" w układzie Matuszewskiego jest też radny powiatu zgierskiego i szef elektrociepłowni Krzysztof Łebedowski. Jego żona Katarzyna startuje z nr 1 na liście do powiatu. Rozmówcy dziennika potwierdzają, że są oni spokrewnieni z Linkowskimi.

Poseł Matuszewski odpowiada

Matuszewski mówił "Faktowi", że Alicja Antczak nie jest jego rodziną. O swoich dzieciach mówi, że syn Piotr jest od lat w strukturach PiS, a córka jest architektem i "była wielokrotnie namawiana przez mieszkańców powiatu do udziału w wyborach".

- Idąc tym tokiem rozumowania, gdyby żył śp. minister Zbigniew Wasserman, jego córka, jak się okazało wybitny polityk, poseł Małgorzata Wasserman nie powinna kandydować - dodał polityk.

Matuszewski: Myjnia w parku nie jest własnością czy współwłasnością żony

Myjnia w parku? - Nie jest w żadnym procencie własnością czy współwłasnością mojej żony - podkreślił w rozmowie z "Faktem".

Marek Matuszewski w Sejmie zasiada od 2005 r. W 2009 i 2014 r. bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (154)
Układ w Zgierzu. "Fakt": Poseł PiS Marek Matuszewski stworzył pajęczynę powiązań rodzinnych
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 118 razy 42

  Nepotyzm, kolesiostwo, wszystko dla swoich! Czas na dobrą zmianę, bo ta PO to już po prostu wstydu nie ma!

  A nie, zaraz…

 • dziadekjam

  Oceniono 64 razy 36

  Poseł Matuszewski:
  "Myjnia w parku? - Nie jest w żadnym procencie własnością czy współwłasnością mojej żony - podkreślił w rozmowie z "Faktem".
  ==========================
  A ja mu wierzę, bo pewnie jest własnością jakiegoś bezdomnego, który o tym nic nie wie. To taka wypróbowana metoda "na słupa"...

 • srugatti1

  Oceniono 33 razy 33

  Matuszewski twierdzi, że "Myjnia w parku? - Nie jest w żadnym procencie własnością czy współwłasnością mojej żony". Tymczasem w KRS jak byk stoi: "SPÓŁKA JAWNA IGNAC POL JAN ZIELIŃSKI JOLANTA MATUSZEWSKA TERESA ZIELIŃSKA (KRS: 0000006112, NIP: 7320016555, REGON: 470750429)"

 • andzialak

  Oceniono 58 razy 32

  Pislamska Rodzina+

 • ale_w_kolo

  Oceniono 35 razy 21

  rodzina na swoim a raczej na moim ... portfelu.

 • azalka12

  Oceniono 19 razy 19

  Nadal prezes Kaczynski twierdzi, ze trzeba ponosic takie koszty PISowskiej 'transformacji'?
  Najgorsze natomiast moze byc to, ze skoro dzialacz nizszego szczebla robi taki zawrotny biznes, to nalezaloby sprawdzic co dzieje sie na szczeblach wyzszych i najwyzszych. To jest po prostu przerazajace w swojej ohydzie. Dlatego, ze to jest ich 'czas', ponowna taka sytuacja nie zdarzy sie.
  Jaka jest reakcja rzadu, parlamentu, wladz PISu?

 • niko8472

  Oceniono 59 razy 17

  Prezes chyba musi ten "Fakt" zlikwidowac, nie o takich "ukladach" caly czas mowi... a moze jednak?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX