Układ w Zgierzu. "Fakt": Poseł PiS Marek Matuszewski stworzył pajęczynę powiązań rodzinnych

Według "Faktu", Marek Matuszewski, poseł PiS ze Zgierza, ustawił całą swoją rodzinę. Na państwowe posady i miejsca na listach PiS mogą liczyć: córka, syn, chrześniak, cioteczna siostra żony, jej mąż, syn i jego żona, dyrektor biura posła i jego brat oraz ich krewniacy.

Poseł PiS Marek Matuszewski miał w Zgierzu zbudować układ obejmujący rodzinę jego i jego żony. Dziennikarze "Faktu" piszą, że polityk "w Łódzkiem stworzył pajęczynę powiązań rodzinnych".

Małżonka posła Jolanta Matuszewska jest wspólniczką firmy Ignac-Pol, która ma w Zgierzu dwie stacje benzynowe i myjnię samochodową. Mimo protestów opozycji, obiekt powstał w środku miejskiego parku. W Zgierzu, jak pisze "Fakt", rządzili wtedy protegowani Matuszewskiego.

Superwizjer: Trasa S-12 po zmianie ma przebiegać obok działek polityka PiS. Ludzie stracą domy

Zgierz i powiat zgierski obstawione przez rodzinę i znajomych Matuszewskiego

Dziennik donosi, że cioteczna siostra żony Matuszewskiego, Alicja Antczak, dostała jedynkę na liście PiS do Sejmiku Województwa Łódzkiego z okręgu zgierskiego. Jej mąż Zbigniew Antczak jest radnym powiatu zgierskiego i dyrektorem PGE GiEK S.A. "Fakt" pisze, że zarabia tam ponad 257 tys. zł brutto rocznie.

Syn Antczaków, Rafał, startuje z pierwszego miejsca na liście PiS do powiatu zgierskiego, a jego żona Dominika - do Rady Miasta Zgierza. "Fakt" wylicza dalej: syn Matuszewskiego Piotr otwiera listę do Rady Miasta Zgierza, córka Karolina jest dwójką na liście PiS w wyborach do rady powiatu, poza tym piastuje funkcję w PGNiG w Łodzi.

Układ w Zgierzu. Rodzina dyrektora biura Matuszewskiego na listach

Chrześniakiem posła jest natomiast Michał Banaszczyk, były radny powiatu zgierskiego, dyrektor Oddziału Elektrociepłowni w Zgierzu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Dyrektor biura poselskiego Matuszewskiego Zbigniew Linkowski wystartuje z nr 3 do sejmiku. Jego brat Michał jest dwójką na na liście do Rady Miasta Zgierza. Zdaniem "Faktu" w układzie Matuszewskiego jest też radny powiatu zgierskiego i szef elektrociepłowni Krzysztof Łebedowski. Jego żona Katarzyna startuje z nr 1 na liście do powiatu. Rozmówcy dziennika potwierdzają, że są oni spokrewnieni z Linkowskimi.

Poseł Matuszewski odpowiada

Matuszewski mówił "Faktowi", że Alicja Antczak nie jest jego rodziną. O swoich dzieciach mówi, że syn Piotr jest od lat w strukturach PiS, a córka jest architektem i "była wielokrotnie namawiana przez mieszkańców powiatu do udziału w wyborach".

- Idąc tym tokiem rozumowania, gdyby żył śp. minister Zbigniew Wasserman, jego córka, jak się okazało wybitny polityk, poseł Małgorzata Wasserman nie powinna kandydować - dodał polityk.

Matuszewski: Myjnia w parku nie jest własnością czy współwłasnością żony

Myjnia w parku? - Nie jest w żadnym procencie własnością czy współwłasnością mojej żony - podkreślił w rozmowie z "Faktem".

Marek Matuszewski w Sejmie zasiada od 2005 r. W 2009 i 2014 r. bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o: