"Pi***olnięte ścierwo", "banda k***w". Obrażał wszystkich, jest kandydatem PiS na burmistrza

"Wredna, fałszywa i sprzedajna k***a" - to jeden z wpisów na Facebooku Wiesława Bruzgo, kandydata PiS na burmistrza Suchowoli. Ten akurat traktował o Hillary Clinton. Gdy dziennikarka poprosiła go o tłumaczenia, nazwał ją "niemieckim ścierwem".

Wiesław Bruzgo to kandydat PiS na burmistrza Suchowoli w województwie podlaskim. Jak informuje "Gazeta Współczesna" jego kandydaturę osobiście zarejestrował Piotr Rećko, starosta sokólski i szef powiatowego koła PiS.

Rećko nie widział albo ignorował wpisy swojego kandydata na Facebooku. Przytaczamy kilka z nich (w wersji ocenzurowanej):

 • "Wredna, fałszywa i sprzedajna k***a" - o Hillary Clinton. To samo napisał o Krzysztofie Mieszkowskim
 • "Pod ścianę z k****i - ja chętnie wykonam wyrok - o ekologach
 • "Co za p***a ta zd***a" - o Kamili Gasiuk-Pihowicz
 • "Pie***lony czerwony śmieć" - o Lechu Wałęsie
 • "Co za pi***olnięte ścierwo anty Polskie" - o Joannie Scheuring-Wielgus
 • "Już dwóch z tych bydlaków nie oddycha ale trzeci ciągle szkodzi Polsce za trzech! Czas najwyższy żeby i ta szumowina się skończyła" - o Adamie Michniku, Jacku Kuroniu i Bronisławie Geremku.
 • "Darski - ty parszywa k***o - mam nadzieję, że kiedyś "ktoś" zakopie cię żywcem, razem z tą twoją wątpliwej jakości ekipą, a może pod moją rękę kiedyś szmato trafisz" - o Nergalu
 • "Ten śmieć już dawno powinien przestać oddychać", "Jak się tak tępy cepie będziesz napisał, to ci żyłka we d***e pęknie hahaha... ale mam ubaw z tego śmiecia" - o Stefanie Niesiołowskim
 • "Parchate anty-Polskie k***isko" - o Ewie Kopacz
  "Banda k***w i alfonsów - ohydne ścierwa" - m.in. o politykach opozycji

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

O dziennikarce: "niemieckie ścierwo"

Dziennikarka "Gazety Współczesnej" zadzwoniła do polityka, by potwierdzić autentyczność wpisów i porozmawiać o nich w kontekście kandydowania w wyborach. 

Bruzgo w trakcie rozmowy telefonicznej był bardzo wzburzony. Zdążyłam tylko przedstawić się i zapytać go, czy z jego poglądami nie bliżej mu do Obozu Narodowo-Radykalnego niż do chrześcijańskiej doktryny PiS. W odpowiedzi usłyszałam, że jestem "niemieckim ścierwem". Po czym się rozłączył

- relacjonowała. Po namyśle stwierdził jednak, że odpowie na pytania i oświadczył, że jego poglądy "nie są radykalne, a jedynie propatriotyczne, mające na celu zachowanie żywotnych interesów szeroko rozumianych obywateli polskich i utrzymanie ich praw do samostanowienia w mocy". Stwierdził też, że nie obraził dziennikarki, a ta musiała go źle zrozumieć. Swoje posty z Facebooka usunął. 

Zawiadomienie do prokuratury

Jak informuje poseł Robert Tyszkiewicz, Platforma Obywatelska złoży do prokuratury zawiadomienie w sprawie wpisów zamieszczonych przez Wiesława Bruzgo. "Żądamy od PiS wycofania tej kandydatury z wyborów" - napisał Tyszkiewicz. 

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: