Mateusz Morawiecki gościem Rymanowskiego. "Należą nam się laury, Bruksela nas krzywdzi"

Premier Mateusz Morawiecki u Bogdana Rymanowskiego rozwiał wątpliwości ws. zmian w sądach. - Nie dajmy się grillować. Nie zamierzamy wycofać się z reformy systemu sprawiedliwości - powiedział.

Mateusz Morawiecki był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Wydarzenia i opinie" w Polsat News. Premier bronił reformy sądownictwa autorstwa PiS.

- Powinny nam się należeć laury, jesteśmy krzywdzeni przez Brukselę - powiedział premier. Na pytanie, czy jest szansa na wycofanie się z części reformy sądownictwa, odpowiedział, że nie. - Nie zamierzamy wycofać się z reformy systemu sprawiedliwości - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki o prof. Małgorzacie Gersdorf

W pewnym momencie Bogdan Rymanowski wspomniał rozmowę premiera z prof. Małgorzatą Gersdorf. - Ustaliliśmy, że nie będziemy przekazywać szczegółów dotyczących tej rozmowy i niech tak zostanie - powiedział premier. - Pani profesor jest dla mnie panią profesor. Złożyła odpowiednie dokumenty, przez które pośrednio poświadczyła, że akceptuje tę ustawę - odpowiedział Mateusz Morawiecki na pytanie, czy prof. Małgorzata Gersdorf jest wciąż pierwszym prezesem SN.

Wśród tematów pojawiła się także afera taśmowa. - To są informacje znane od lat - powiedział premier na temat rzekomych nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele z jego udziałem. - Afera taśmowa wraca co jakiś czas. To afera PO. Sorry panowie, to wasze afery. Tę żabę też trzeba połknąć - powiedział premier. - To nieprzypadkowa data, że to teraz wyszło - dodał.

Mateusz Morawiecki o ojcu: opowiada różne rzeczy

Mateusz Morawiecki skomentował też wypowiedź swego ojca o tym, że decyzję ws. amerykańskiej bazy w Polsce powinny podjąć USA i Rosja. - On (Kornel Morawiecki) różne rzeczy opowiada. Jestem bardzo zaskoczony takimi słowami, chociaż już wydawało mi się, że niewiele jest rzeczy, które mogą mnie zaskoczyć. Oczywiście, że się nie zgadzam. Ma prawo do swoich poglądów. Zawsze był taki bardzo, bardzo niezależny – mówił w Polsat News premier Mateusz Morawiecki. 

- Był bardzo kochanym ojcem, bardzo dobrze wspominam dzieciństwo - zaznaczył Morawiecki. 

Bogdan Rymanowski odszedł z TVN-u w maju br. po 17 latach. O rozpoczęciu pracy w Polsacie Rymanowski poinformował w niedzielę.

Mateusz Morawiecki: Bronimy konstytucji dla zwykłego człowieka

Więcej o: