Rzecznik Lecha Wałęsy podał się do dymisji. "Przepraszam za podanie fake newsa"

Mirosław Szczerba, rzecznik prezydenta Lecha Wałęsy, podał się do dymisji. Jak sam ujął, powodem jego odejścia jest "podanie fake newsa".

"Chciałbym wszystkich Państwa przeprosić za podanie fake newsa", "Jest to dla mnie trudna decyzja, ale przyjąłem odpowiedzialność za słowa" - napisał na Twitterze rzecznik Lecha Wałęsy, Mirosław Szczerba. Dlaczego podał się do dymisji?

Rzecznik Lecha Wałęsy podaje się do dymisji. Przyczyną błędna informacja, przekazana na Twitterze

Podczas urodzin Lecha Wałęsy, które były prezydent obchodził 29 września, Donald Tusk wręczył jubilatowi dokument z życzeniami, na którym podpisali się niemal wszyscy przywódcy krajów europejskich. Zabrakło na nim dwóch podpisów - premiera Węgier, Viktora Orbana, a także premiera Polski, Mateusza Morawieckiego. Mirosław Szczerba opublikował zdjęcie dokumentu jako pierwszy i napisał, że podpis Orbana na nim widnieje. W związku z tą pomyłką, podjął decyzję o poddaniu się do dymisji.

Uroczystość urodzinowa Lecha Wałęsy odbyła się w Operze Bałtyckiej, obecnych było ok. 500 gości. Podczas tego wydarzenia świętowano także 35. rocznicę przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla.

Więcej o: