Rzecznik Lecha Wałęsy podał się do dymisji. "Przepraszam za podanie fake newsa"

Mirosław Szczerba, rzecznik prezydenta Lecha Wałęsy, podał się do dymisji. Jak sam ujął, powodem jego odejścia jest "podanie fake newsa".

"Chciałbym wszystkich Państwa przeprosić za podanie fake newsa", "Jest to dla mnie trudna decyzja, ale przyjąłem odpowiedzialność za słowa" - napisał na Twitterze rzecznik Lecha Wałęsy, Mirosław Szczerba. Dlaczego podał się do dymisji?

Rzecznik Lecha Wałęsy podaje się do dymisji. Przyczyną błędna informacja, przekazana na Twitterze

Podczas urodzin Lecha Wałęsy, które były prezydent obchodził 29 września, Donald Tusk wręczył jubilatowi dokument z życzeniami, na którym podpisali się niemal wszyscy przywódcy krajów europejskich. Zabrakło na nim dwóch podpisów - premiera Węgier, Viktora Orbana, a także premiera Polski, Mateusza Morawieckiego. Mirosław Szczerba opublikował zdjęcie dokumentu jako pierwszy i napisał, że podpis Orbana na nim widnieje. W związku z tą pomyłką, podjął decyzję o poddaniu się do dymisji.

Uroczystość urodzinowa Lecha Wałęsy odbyła się w Operze Bałtyckiej, obecnych było ok. 500 gości. Podczas tego wydarzenia świętowano także 35. rocznicę przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla.

Więcej o:
Komentarze (95)
Rzecznik Lecha Wałęsy podał się do dymisji. "Przepraszam za podanie fake newsa"
Zaloguj się
 • dryl1

  Oceniono 27 razy 9

  Rzecznik taki jak nasz ,.. Nieważny pseudonim, nie kopie się leżącego.

 • cucurucu

  Oceniono 25 razy 7

  Panie rzeczniku, ty frajerze w zabek czesany, fake news to po polsku zwyczajna plotka.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 65 razy 7

  Wałęsa zapisał się na kartach historii i dla zagranicy pozostanie symbolem, a że wyjątkowo.... delikatnie mówiąc... nie lubi "kaczorów", to można to wykorzystać.
  To i teraz cały "antyPis" wziął se tego bufona i głupola z Matką Boską w klapie na sztandary:)

  Tylko, że polskim podwórku już pokazał co sobą reprezentuje:):):) i w ostatnich wyborach jakich startował zrobił wynik na poziomie błędu statystycznego.

  Pozdrowienia z Petersburga.

 • fakiba

  Oceniono 59 razy 5

  Za takie coś dymisja , to co mają zrobić ci którzy kłamią jak najęci , np. taka Mazurek

 • dyskootantka

  Oceniono 8 razy 4

  Prezes partii rządzącej ma wyroki sądowe za kłamstwa, premier świeżo to dostał. A ten rzecznik chce być honorowy. Dziwne. W Polsce niespotykane.

 • dyskootantka

  Oceniono 10 razy 4

  Chłopie, premierowi naszej Ojczyzny sądownie udowodniono kłamstwo i nic. W USA prezydent ustąpił w takiej sytuacji ze stanowiska. A u nas premier kłamie dalej z uśmiechem.

 • verte34

  Oceniono 14 razy 4

  Honorowo, szanuję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX