Prezydent Andrzej Duda wrzucił mem ze sobą. "Niech mi ktoś powie, że to fejkowy profil"

Andrzej Duda zamieścił na Twitterze mem z przerobionym zdjęciem ze spotkania z Trumpem. Posypały się komentarze - dla jednych to dowód poczucia humoru prezydenta Polski, dla innych - niepoważne zachowanie, niegodne głowy państwa.

Andrzej Duda w niedzielę zamieścił na Twitterze przeróbkę słynnego już zdjęcia z podpisania deklaracji w Białym Domu. Na fotografii to Andrzej Duda siedzi przy biurku, a Donald Trump stoi na rogu.

"Piszą mi tu, że wczorajsze zwycięstwo Biało-Czerwonych w półfinale MŚ w piłce siatkowej doprowadziło do zwrotu w relacjach PL-USA. I na dowód przysyłali mi zdjęcie. Padłem ;-)))" - napisał polski prezydent.

Andrzej Duda mem. "Było trzeba jeszcze Trumpa oznaczyć"

Pod tweetem rozgorzała dyskusja, czy głowie państwa przystoi takie zachowanie. Komentujący podzielili się - niektórzy twierdzą, że to nie do przyjęcia, inni zwracają uwagę, że świadczy to o luzie i poczuciu humoru polityka.

"Aż trudno uwierzyć, że to żart prezydenta. Jednak gdzieś prezydenta uwierała ta fotka zrobiona w Gabinecie Owalnym. Ale próba obrócenia tego w żart, żartując z relacji PL-USA to karkołomny sposób. Było trzeba jeszcze Trumpa oznaczyć" - komentuje Paweł Żuchowski, korespondent Radia RMF FM w USA.

W podobnym tonie wypowiada się Hanna Lis. "Niech mi ktoś proszę powie, że to fejkowy profil i że to nie osoba piastująca (choćby z przypadku) funkcję prezydenta PL takie bzdety na TT wypisuje?" - pisze dziennikarka.

"Panie Prezydencie. Odrobina szacunku. Choćby dla siebie. O szacunku dla urzędu już nikt nie marzy" - ocenia Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia.

A Joanna Kluzik-Rostkowska pozwala sobie na żart: "PAD ma chyba jakiegoś osobistego belzebuba".

Prezydent Andrzej Duda i Donald Trump. Dlaczego Duda stał?

Dlaczego Duda stał podczas podpisywania deklaracji z Trumpem? Wyjaśnia to w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". Prezydent podkreśla, że na dokumencie bardzo ważny był podpis Trumpa - 10 lat wcześniej na podobnej deklaracji nie podpisał się Barack Obama. Wtedy - przypomina Duda - tarcze antyrakietowe nie powstały.

- Fakt, że prezydent Obama nie gwarantował tego swoim podpisem, miał tu znaczenie, ułatwił szybkie wyjście z zapowiedzi. Takiego błędu popełnić nie chciałem. I nie popełniłem - podkreślił Duda.

Donald Trump - jak może - unika niepotrzebnej celebry, dąży do pozytywnego domykania spraw. Ja też. I tak to zbudowaliśmy, tak miało być. Mocna, szczera, konkretna rozmowa w Białym Domu, a potem puentująca to deklaracja. Każdy bierze po egzemplarzu i działamy dalej. (...) Rozmowa była tak dobra, że znacząco się przeciągnęła. Zrezygnowaliśmy z przechodzenia do innej sali. Cel osiągnąłem. Jak ktoś woli się skupiać na tym, że nie siedziałem na złotym tronie, to trudno. Obiecywałem Polakom prezydenturę skuteczną, a nie celebrującą. Słowa dotrzymuję

- mówił w wywiadzie dla "Sieci".

Polska pokonała Brazylię. Polska mistrzem świata

Polska reprezentacja w siatkówkę po wygranym półfinale w niedzielę zmierzyła się z Brazylią. Polacy zwyciężyli 3:0 i zostali mistrzami świata (ponownie - w 2014 r. również pokonali Brazylię w finale).

Prezydent Andrzej Duda mecz Polska - Brazylia oglądał w towarzystwie strażaków i ich rodzin. Po nim dał wyraz swojej radości.

Donald Trump w ONZ trzykrotnie mówił o Polsce. 'Wspaniały naród broni swojej niezależności'

Więcej o: