Mateusz Morawiecki w Toruniu: "PiS to jest normalność". A w tle krzyki: "Pinokio!"

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w niedzielę Toruń. Mówił tam o pojmowaniu "normalności". Na wiecu przed wyborami samorządowymi 2018 nie zabrakło przeciwników PiS.

- Jadąc widziałem taki mały transparencik: "przywrócić normalność". To się zastanówmy, co to jest to "przywrócić normalność"? - pytał zgromadzonych w Toruniu Mateusz Morawiecki. - Czy oni chcą z powrotem, żeby były mafie VAT-owskie, ubóstwo u dzieci, żeby duży płacił mniejsze podatki, a mały przedsiębiorca większe podatki - to jest ich normalność. Żeby była hańba Polsce przez to, że inni mówią o polskich obozach śmierci - to jest ich normalność. Żebyśmy ulegali ciągle Brukseli - to jest ich normalność - grzmiał Mateusz Morawiecki na wiecu zorganizowanym przed wyborami samorządowymi. 

- To my przywracamy normalność! PiS to jest normalność dla Polski! - krzyczał premier. Jako przykłady pozytywnych zmian podał m.in. 500 plus.

Wybory samorządowe 2018. Mateusz Morawiecki o Toruniu

- Toruń to perła, perła architektury i perła kultury. Kiedyś Toruń był jednym z najbogatszych miast na ziemiach północnych Rzeczpospolitej. Musimy przywrócić świetność Torunia. Do tego potrzebna jest rewitalizacja. O tej rewitalizacji z Przemkiem Przybylskim, naszym kandydatem do Sejmiku i ze Zbyszkiem Rasielewskim (kandydatem PiS na prezydenta Torunia w wyborach samorządowych 2018) rozmawiamy, jak państwo polskie może wesprzeć Toruń w wielkim programie rewitalizacji - zapewniał Mateusz Morawiecki.

Premier zbierał brawa, ale w tle nie zabrakło też okrzyków: "Mateuszek - kłamczuszek", "Pinokio", "konstytucja", co słychać na nagraniu poniżej. - Oni zapomnieli o konstytucji, zapomnieli o preambule konstytucji, która mówi, że dobro naszej ojczyzny jest dla nas najwyższym, najważniejszym naszym drogowskazem - odniósł się do protestów Morawiecki.

 

O bycie "kłamcą" oskarżał w niedzielę Mateusza Morawieckiego także lider PO, Grzegorz Schetyna. - Większych i szkodliwych kłamców niż politycy PO nie było w historii III Rzeczpospolitej - napisała rzeczniczka PiS, Beata Mazurek.

Więcej o: