Wybory samorządowe 2018. Schetyna w Krakowie: Kłamca nie może być premierem

W niedzielę odbyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej. Podczas przemowy Grzegorz Schetyna skrytykował Mateusza Morawieckiego i rząd PiS. - Nie możemy zaakceptować tego, że władza kłamie - powiedział.

W Krakowie odbyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej: Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polska.  Podczas przemówienia Grzegorz Schetyna mówił nie tylko o obietnicach wyborczych, ale też krytykował rząd PiS i premiera Mateusza Morawieckiego.

Grzegorz Schetyna o Mateuszu Morawieckim

Szef PO odniósł się m.in. do wyroku sądu, który nakazał Morawieckiemu wystosować sprostowanie wypowiedzi z 15 września, gdy powiedział, że PO i PSL nie budowało dróg.

Sąd nazwał kłamstwo kłamstwem i wydał wyrok: nakazał sprostowanie. Prezes Rady Ministrów zamiast po prostu przeprosić, ucieka się do żenujących sztuczek. Widzieliśmy to niby sprostowanie. (…) Zamiast zachować się jak dorosły, odpowiedzialny człowiek, polityk szukał sposobu żeby się wymigać, a może się upiecze

- powiedział szef PO i dodał, że politycy PiS traktują wyrok jako swoją wygraną.

Grzegorz Schetyna powiedział też, że opozycja nie może tego zaakceptować i przejść nad tym do porządku dziennego, że "władza kłamie". - Na tej karcie historii musi być napisane, że Polacy się na to nie zgodzili. Dlatego nie możemy milczeć. Musimy głośno zaprotestować, bo inaczej i ta hańba i nas okryje - powiedział szef PO.

Musimy bardzo głośno powiedzieć: kłamca nie może być premierem RP. Jeśli ma honor, jeśli nie chce plamić stron naszej historii, to musi ustąpić

- dodał lider PO.

Do słów Grzegorza Schetyny odniosła się rzeczniczka PiS, Beata Mazurek.

Większych i szkodliwych kłamców niż politycy PO nie było w historii III Rzeczpospolitej. Wbrew woli Polaków podnieśli wiek emerytalny. Nie słuchając rodziców, posłali 6-latki do szkół. 21 razy podnosili podatki, choć mieli obniżać

- stwierdziła.

Podczas konwencji przemawiała także Katarzyna Lubnauer. Szefowa Nowoczesnej powiedziała, że "władza nagradza wyższymi zarobkami tylko swoich partyjników" oraz że "kluczem do wyższych zarobków jest legitymacja PiS". Barbara Nowacka zwróciła z kolei uwagę na powagę tegorocznych wyborów samorządowych. Stwierdziła, że od tego zależy, czy Polska będzie "oparta na kłamstwie, opresji, pogardzie, dzieleniu społeczeństwa i ładowaniu w swoich "misiewiczów" i swoje Beaty Szydło".

Wybory samorządowe 2018. Obietnice Koalicji Obywatelskiej

W niedzielę liderzy ugrupowań należących do Koalicji Obywatelskiej podpisali "Obywatelski Pakt Pracowniczy". Wśród obietnic są m.in. wyższe płace dla nauczycieli, darmowe bilety dla uczniów, trzynasta emerytura dla aktywnych seniorów, dziedziczenie emerytury współmałżonka proporcjonalne do lat pracy, przywrócenie funkcjonariuszom służb mundurowych poprzedniej wysokości ich emerytur oraz realizacja postulatów płacowych pielęgniarek.

Więcej o:
Komentarze (179)
Wybory samorządowe 2018. Schetyna w Krakowie: Kłamca nie może być premierem
Zaloguj się
 • jozbieszczad

  Oceniono 21 razy 15

  PIS usunął z listy lektur ,,Pinokia"

 • feminus

  Oceniono 11 razy 11

  Morawiecki i honor?
  To sa sprzecznosci.
  A premierem ten klamczuch bedzie, bo pan i wladca Polski Kaczynski tak zdecydowal.
  I tylko on moze cokolwiek tu zmienic.
  Prawdopodobnie Mateuszek Klamczuszek przestanie byc premierem, gdy pancio zapragnie go w roli kandydata na prezydenta.
  Wczesniej szansy na zmiane nie widze.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 65 razy 11

  Ubawił mnie do łez :-))))) Znaczy się że PO niema kandydata na premiera.

 • damtek

  Oceniono 10 razy 10

  Tak działa pisowskie państwo: Radny #PiS wyprowadza miliony a poseł PiS kradnie dary dla ubogich, żeby sfinansować kampanię wyborczą minister edukacji z PiS. Prokuratura ukręca sprawie łeb.
  Nowoczesna/twitter

 • drozd215a

  Oceniono 72 razy 10

  Kłamca nie może być premierem
  ------------------
  Dlatego nie ma już Tuska i Kopacz.

 • bronek176

  Oceniono 13 razy 9

  Morawiecki to nie tylko kłamca ale i notoryczny oszust, może tylko ustępuje Rydzykowi! To standardy PiSu.

 • palo_ma1

  Oceniono 15 razy 7

  Niedorzeczniczka PiS mówi, że PO kłamała, bo podniosła wiek emerytalny.
  Jakaś pokręcona PiSiorska logika.
  O podnoszeniu podatków to niech PiSiory raczej zamilkną. Na wieki.

 • labeo

  Oceniono 8 razy 6

  Rząd pis-u nie ma żadnego honoru, wszystko spływa po nim jak za przeproszeniem po kaczce, więc założenie Schetyny jest błędne i naiwne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX