Grzegorz Schetyna: Nie poprzemy pomysłów aborcyjnych Nowackiej. "Konsumpcja mniejszych"

Na początku września do Koalicji Obywatelskiej dołączyła kierowana przez Barbarę Nowacką Inicjatywa Polska. Grzegorz Schetyna w rozmowie z Onetem stwierdził, że mimo to nie poprze pomysłów Nowackiej dot. aborcji.

- Nie poprzemy pomysłów aborcyjnych Barbary Nowackiej - powiedział Grzegorz Schetyna w rozmowie z Onetem. Na początku września kierowana przez Nowacką  Inicjatywa Polska przystąpiła do Koalicji Obywatelskiej, złożonej z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Grzegorz Schetyna o aborcji: nie o tym rozmawiamy

Grzegorz Schetyna podczas wywiadu stwierdził, że porozumienie nie było łatwe, bo Barbara Nowacka jest "człowiekiem lewicy". Dodał też, że postulat aborcji na żądanie dla 15-latek, czego zwolenniczką jest polityk, nie jest mu bliski.

Przewodniczący PO podkreślił jednak, że w porozumieniu przed wyborami samorządowymi 2018 nie chodzi o przepisy dotyczące aborcji.  - Nie o ustawie antyaborcyjnej rozmawiamy. Mamy pomysł na zbudowanie relacji między partiami, które szukają tego, co wspólne, jak demokracja, praworządność, konstytucja - powiedział. Dodał, że współpracę z ugrupowaniem Inicjatywa Polska ocenia na "dobrze plus", a czasami "bardzo dobrze".

Słowa Grzegorza Schetyny skomentował m.in. Andrzej Rozenek.

"Nie poprzemy pomysłów aborcyjnych Nowackiej" - szef PO w rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem w Onecie. Czyli chodzi wyłącznie o konsumpcję mniejszych. Kurtyna...

- napisał polityk, kandydat koalicji SLD Lewica Razem na prezydenta Warszawy, niegdyś w Twoim Ruchu, podobnie jak Barbara Nowacka.

Podobne zdanie ma Agnieszka Gozdyra.

"Nie poprzemy pomysłów aborcyjnych Nowackiej" - szef PO w rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem w Onecie. To tyle, jeśli chodzi o bajania, jak pod wpływem nowego koalicjanta PO nakieruje się na lewo. A chodziło po prostu o konsumpcję mniejszych

- napisała dziennikarka.

Część użytkowników Twittera nie zgadzała się jednak z tą opinią. Uważali, że nie ma nic złego w tym, że Grzegorz Schetyna i Barbara Nowacka szukają porozumienia ponad podziałami oraz że chodzi o Polskę nierządzoną przez PiS, gdzie można mieć różne stanowiska wobec konkretnych spraw.

Więcej o: