Grzegorz Schetyna: Nie poprzemy pomysłów aborcyjnych Nowackiej. "Konsumpcja mniejszych"

Na początku września do Koalicji Obywatelskiej dołączyła kierowana przez Barbarę Nowacką Inicjatywa Polska. Grzegorz Schetyna w rozmowie z Onetem stwierdził, że mimo to nie poprze pomysłów Nowackiej dot. aborcji.

- Nie poprzemy pomysłów aborcyjnych Barbary Nowackiej - powiedział Grzegorz Schetyna w rozmowie z Onetem. Na początku września kierowana przez Nowacką  Inicjatywa Polska przystąpiła do Koalicji Obywatelskiej, złożonej z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Grzegorz Schetyna o aborcji: nie o tym rozmawiamy

Grzegorz Schetyna podczas wywiadu stwierdził, że porozumienie nie było łatwe, bo Barbara Nowacka jest "człowiekiem lewicy". Dodał też, że postulat aborcji na żądanie dla 15-latek, czego zwolenniczką jest polityk, nie jest mu bliski.

Przewodniczący PO podkreślił jednak, że w porozumieniu przed wyborami samorządowymi 2018 nie chodzi o przepisy dotyczące aborcji.  - Nie o ustawie antyaborcyjnej rozmawiamy. Mamy pomysł na zbudowanie relacji między partiami, które szukają tego, co wspólne, jak demokracja, praworządność, konstytucja - powiedział. Dodał, że współpracę z ugrupowaniem Inicjatywa Polska ocenia na "dobrze plus", a czasami "bardzo dobrze".

Słowa Grzegorza Schetyny skomentował m.in. Andrzej Rozenek.

"Nie poprzemy pomysłów aborcyjnych Nowackiej" - szef PO w rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem w Onecie. Czyli chodzi wyłącznie o konsumpcję mniejszych. Kurtyna...

- napisał polityk, kandydat koalicji SLD Lewica Razem na prezydenta Warszawy, niegdyś w Twoim Ruchu, podobnie jak Barbara Nowacka.

Podobne zdanie ma Agnieszka Gozdyra.

"Nie poprzemy pomysłów aborcyjnych Nowackiej" - szef PO w rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem w Onecie. To tyle, jeśli chodzi o bajania, jak pod wpływem nowego koalicjanta PO nakieruje się na lewo. A chodziło po prostu o konsumpcję mniejszych

- napisała dziennikarka.

Część użytkowników Twittera nie zgadzała się jednak z tą opinią. Uważali, że nie ma nic złego w tym, że Grzegorz Schetyna i Barbara Nowacka szukają porozumienia ponad podziałami oraz że chodzi o Polskę nierządzoną przez PiS, gdzie można mieć różne stanowiska wobec konkretnych spraw.

Więcej o:
Komentarze (180)
Grzegorz Schetyna: Nie poprzemy pomysłów aborcyjnych Barbary Nowackiej
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 54 razy 22

  Na zdjęciu trzecim - Grzesio z przystawkami. Te frajerki myślą, że coś ugrają? Są mu potrzebne do zdobycia głosów. Po wyborach wynocha.

 • winkelrid

  Oceniono 31 razy 21

  I właśnie dlatego nie będę głosował na PO. Brak odwagi! Brak odwagi do zmian, do oddzielenia Państwa od Kościoła, do liberalizacji prawa aborcyjnego, do wyrugowania religii ze szkół, do zerwania konkordatu, do rzeczywistej naprawy Naszego Kraju

 • qznia

  Oceniono 61 razy 19

  Kolejna pasztetowa (po .N) rozsmarowana na kanapce konsumowanej przez Scheta (ładnie to ujął Czarzasty)
  Nie jestem w stanie pojąć, jak można głosowac, współpracować z PO partią złodziei i leni.

 • jk61

  Oceniono 25 razy 15

  Grzesiu, kończ Waść wsdydu oszczędź...Póki jesteś na czele tej formacji Kaczorek może kwakać ze szczęśćia...

 • fred_die

  Oceniono 24 razy 14

  Czyli nie ma po co na was głosować, argument głosowania tylko przeciw pis już do mnie nie trafia.

 • Marcin Bat

  Oceniono 12 razy 10

  To tak samo wygracie wybory jak zawsze zostając tchórzliwymi obsr...... nie umiejącymi zmobilizować 50 procent elektoratu który ma buraczanych polityków w ...... marcinek

 • kirdan1

  Oceniono 34 razy 10

  Prawdę mówiąc zupełnie się Schetynie nie dziwię - gdzie aborcja a gdzie samorządy, co ma piernik do wiatraka. Tego typu kwestie ujmowane są w kontraktach koalicyjnych przez wyborami parlamentarnymi.

 • bigark

  Oceniono 12 razy 8

  Kobiet jest w Polsce więcej niż mężczyzn, a tu grupa impotentów decyduje, kiedy muszą rodzić???? Czy do nich należy Scretino??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX